Pytania do Artura Szyndlera na spotkanie w Warszawie (13.09.

Awatar użytkownika
wasut
Reactions:
Posty: 743
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 18:16
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: wasut » 05 września 2014, 14:00

Ja z racji odległości inie tylko nie będę, ale mam prośbę o zadanie pytań następującej treści.

1.Czy wszystkie materiały jakie zostały opublikowane z MiMmach dotyczące systemu Kryształy Czasu są objęte prawami które odzyskał Artur Szyndler, czy też jest tak, że grafiki zlecane przez MAGa (w tym mapy) oraz teksty innych autorów niż Pan Artur pozostały we władaniu wydawnictwa bądź ich autorów?.

1_i_pół. Czy, w tej chwili jeszcze, jakieś materiały dotyczące Kryształów Czasu pozostają we własności wydawnictwa lub innych osób trzecich? Jeśli tak to jakie?

2. Od kiedy ostatecznie Artur Szyndler w pełni włada swoim systemem, jeśli to był proces wieloletni (uzyskiwanie praw po kawałku) to czy można naświetlić przybliżone kalendarium?

Byłbym bardzo rad poznając te odpowiedzi podane publicznie.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 05 września 2014, 15:58

[center]Dodałem pozostałe pytania[/center]
[olist=1]Czy, jeśli powieść okaże się z jakichś tam powodów klapą, możecie nam (mimo wszystko nadal fanom tej gry)obiecać i obietnicy tej dotrzymać, że mimo wszystko zrobicie próbę reedycji KC?
Czy Artur zdaje sobie sprawę, jaki jest literacki poziom powieści? Wg odbiorców (powieść - dopisek mój ), nie nadaje się do czytania i bawi do łez z racji na babole i gafy językowe oraz fatalny styl.
Czy wszystkie materiały jakie zostały opublikowane z MiM-mach, dotyczące systemu Kryształy Czasu, są objęte prawami, które odzyskał Artur, czy też jest tak, że grafiki zlecane przez MAG-a (w tym mapy) oraz teksty innych autorów niż Artur pozostały we władaniu wydawnictwa bądź ich autorów?.
Czy, w tej chwili jeszcze, jakieś materiały dotyczące Kryształów Czasu pozostają we własności wydawnictwa lub innych osób trzecich? Jeśli tak to jakie?
Od kiedy ostatecznie Artur w pełni włada swoim systemem, jeśli to był proces wieloletni (uzyskiwanie praw po kawałku) to czy można naświetlić przybliżone kalendarium?
Ciekawi mnie czy kobiety orków Uruk-hai posiadają piersi? Skoro noworodki rodzą się ze zdolnością odżywiania mięsem, ba nawet zwyczajem kanibalistycznym, to czy są ssakami?
Czy nastąpi rozbudowa uniwersum w świecie KC?, to o wiele bardziej konieczne, niż tabuny nowych stworzeń...
Ile ma być grywalnych ras?
Jakie są szansę na to, abyśmy mogli na forum przetestować i omówić zmiany mechaniki? Bez testów może się okazać, że to niegrywalny potworek, a nie arcydzieło.
Jak będzie wyglądała kwestia mechaniki, zostanie jak było i jest, czy będzie wariant mocno uproszczony? Żadna nowa mechanika pewnie nie wchodzi w grę?
Jakie warunki muszą być spełnione by została wydana nowa edycja KC?
Jak będzie ona wyglądać (format, objętość, cena, itd.)?
Kiedy może zostać wydana Złota Edycja KC RPG? Możliwie dokładny termin.
Jaki jest stan zaawansowania prac nad nią? Jaka byłaby przybliżona liczba stron?
Czy będzie też wersja PDF?
Jakie są szanse na wydanie reedycji w postaci 3 podręczników: świat, mechanika, bestiariusz?
Czy, w razie planowania reedycji KC RPG, jej wydanie ubiegnie konkurencję?
Dlaczego przez te wszystkie lata AS tak mało materiałów opublikował (chodzi mi o materiały udostępniane fanowsko, na portalu). Mając 5000 stron można było np. 100 z nich udostępnić w formie okrojonej.
Dlaczego AS w trakcie zbiórki nie odpowiada na pytania fanów (część to hejt, a część bardzo sensowna). To sprawia wrażenie ignorowania niezdecydowanych, tych co mają jakieś wątpliwości.
Zgodnie z zapowiedzią z krakowskiego spotkania, równolegle z pierwszym tomem powieści miała ukazać się Druga Edycja. Co stało się, że te plany zostały zmienione?
Przy tej mnogości materiałów do KC RPG o której wspominał zarówno szanowny autor jak i forumowicze dziwię się iż zdecydowano na wydanie pierwszego tomu powieści niż reedycji gry na której zapewne zależy większemu gronu osób niż na samej książce. Skąd taka decyzja?
Jakie książki czytasz? Jakiś gatunek beletrystyki, czy inne? Czy możesz podać parę tytułów?
Czy saga, albo jej fragmenty, były czytane przez kogoś kto profesjonalnie zajmuje się literaturą- na przykład opiniuje książki w jakimś wydawnictwie. I czy była to osoba niezwiązana układami rodzinno- towarzyskimi z autorem. (Na to żeby się ujawniła nie liczę, a w nosie mam odpowiedź - tak była czytana i bardzo chwalona).
W trzecim trailerze pojawia się informacja, ze piszesz 20 stron dziennie. Co ile stron przeprowadzasz korektę autorska? Jak długo Ci ona zajmuje?
Planujesz wydawać jeden tom co 3-6miesiecy. Jeden tom, to jedna książka, czy dwie?
Z zapowiedziach wynika, że chciałbyś, aby po książkę sięgnęło jak najwięcej osób, aby zachęciła ich do czytania innych pozycji. Narzekasz na spotkaniach na upadek i słabą znajomość matematyki u młodych osób zainteresowanych rpg. Jak to się ma do tego, że masz dyskusyjne (delikatnie mówiąc) podejście do pisanego języka polskiego i polskiej gramatyki?
Kto stworzy i jakiego typu będzie oprogramowanie wspierające system RPG?
Czy Złota Edycja zawierać będzie wyjaśnienie, rozwinięcie tych punktów, które były najbardziej dyskusyjne - takich jak np. źródło PM? (każdy może tu coś dopisać)? Słowem - czy wprowadzone zostały zmiany/rozwinięcia natury strukturalnej do świata, czy też będzie to poszerzenie czysto opisowe (rasy, archipelagi, zaklęcia).
Ile z pomysłów pochodzi sprzed 20 lat, a ile to nowe przemyślenia i rozwiązania? Autor redaguje i segreguje stworzone wcześniej pomysły, czy wprowadza nowe?
[/olist]
Ostatnio zmieniony 12 września 2014, 09:07 przez ghasta, łącznie zmieniany 1 raz.

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 05 września 2014, 16:33

Wg. mnie to komplet, pytanie 15 bym wstawił jako zdanie pierwsze w pytaniu nr 2.
Pytanie nr 2, brawa za dyplomatyczne ujęcie poziomu powieści.

Generalnie dla mnie jak najbardziej ok jest.
Ostatnio zmieniony 05 września 2014, 16:53 przez Araven, łącznie zmieniany 1 raz.

kaceto
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 30 sierpnia 2013, 11:28

Post autor: kaceto » 05 września 2014, 16:44

To jeszcze moje pytanie:
- jakie są szanse na wydanie reedycji w postaci 3 podręczników: świat, mechanika, bestiariusz.

Rozpisywałem się wcześniej, że takie podejście ma sporo plusów.

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 05 września 2014, 16:54

Można zapytać, czy w razie planowania reedycji KC RPG - ubiegną konkurencję. Bo Fajne RPG na jesieni startuje, ze zbiórką na Earthdawna IV edycję po polsku. Link: http://fajnerpg.pl/nadchodzi-przebudzenie-ziemi/

kaceto
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 30 sierpnia 2013, 11:28

Post autor: kaceto » 05 września 2014, 17:15

Acha, jeszcze dwa:
- dlaczego przez te wszystkie lata AS tak mało materiałów opublikował (chodzi mi o materiały udostępniane fanowsko, na portalu). Mając 5000 stron można było np. 100 z nich udostępnić w formie okrojonej.
- dlaczego AS w trakcie zbiórki nie odpowiada na pytania fanów (część to hejt, a część bardzo sensowna). To sprawia wrażenie ignorowania niezdecydowanych, tych co mają jakieś wątpliwości.

Enc
Reactions:
Posty: 75
Rejestracja: 17 sierpnia 2014, 09:03

Post autor: Enc » 05 września 2014, 17:40

Moje nowe pytanie:

Zgodnie z zapowiedzią z krakowskiego spotkania, równolegle z pierwszym tomem powieści miała ukazać się Druga Edycja. Co stało się, że te plany zostały zmienione?

kaceto
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 30 sierpnia 2013, 11:28

Post autor: kaceto » 05 września 2014, 18:24

Kolejne:
- jak objętościowo będzie wyglądała reedycja: format i orientacyjna ilość stron. A4 i około 700, około 1000, 2 tomy A4 po 700 itp.

maciej
Reactions:
Posty: 1374
Rejestracja: 29 marca 2012, 21:53

Post autor: maciej » 05 września 2014, 20:47

Przy tej mnogości materiałów do KC RPG o której wspominał zarówno szanowny autor jak i forumowicze dziwię się iż zdecydowano na wydanie pierwszego tomu powieści niż reedycji gry na której zapewne zależy większemu gronu osób niż na samej książce. Skąd taka decyzja?
Uważam iż mierny efekt zbiórki na PP spowoduje że ponownego,tym razem porządnego,wydania Kryształów w formie gry,nie doczekamy. A na to się raczej zanosi.
"Mieli do wyboru wojn? lub ha?b?, wybrali ha?b?, a wojn? b?d? mieli tak?e"

Healer
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 19 sierpnia 2014, 23:21

Post autor: Healer » 09 września 2014, 22:14

Pytanie:

Jakie książki czytasz? Jakiś gatunek beletrystyki, czy inne? Czy możesz podać parę tytułów?

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 10 września 2014, 09:07

[center]Dodałem pozostałe pytania[/center]

kaceto
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 30 sierpnia 2013, 11:28

Post autor: kaceto » 10 września 2014, 09:28

Ja bym 17. doprecyzował: "Czy, w razie planowania reedycji KC RPG, jej wydanie ubiegnie konkurencję?" i dodał na końcu "wydającą Earthdawn 4ED PL" - bo zapewne o to chodzi. Ktoś kto ma tylko pytania, a nie całą dyskusję, może nie wiedzieć o jaką konkurencję chodzi.

EDIT
I moje pytanie się nie załapało do listy, powtórzę i doprecyzuję:

- jak objętościowo będzie wyglądała reedycja: format i orientacyjna ilość stron. A4 i około 700, około 1000, 2 tomy A4 po 700 itp. Skoro jest 5000 stron, a np. reedycja będzie miała 700... To co z resztą materiałów? Co jest priorytetem do zamieszczenia w reedycji: mechanika, bestiariusz czy świat?

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 10 września 2014, 10:31

@kaceto
To o co pytasz zawiera się w pytaniach 11 i 12.

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 10 września 2014, 11:22

Ghasta, w linku jaki podał Czegoj wczoraj na SB, dziewczyna jaka relacjonowała spotkanie Autora KC z Fanami na jakim była, napisała, że zapytany o to, p. Szyndler stwierdził, ze datę reedycji KC poda w październiku na Targach książki w Krakowie, można o to dopytać. (Mogła coś źle zrozumieć, albo ja źle zrozumiałem czytając jej relację).
Ostatnio zmieniony 10 września 2014, 11:37 przez Araven, łącznie zmieniany 1 raz.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 10 września 2014, 11:33

Przeczytałem tę relację, dopytam się i żeby nie było niedomówień mam zamiar uruchomić dyktafon przy zadawaniu pytań.

O ile Artur się zgodzi ;-)

ODPOWIEDZ