Saga o Katanie - Premiera 23-26 X 2014

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 09 października 2014, 09:55

Dobro trafił w 10-tkę, ja też nie kupię, nawet wersji elektronicznej.

Dingo
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 18 września 2014, 12:36

Post autor: Dingo » 09 października 2014, 15:10

Araven napisał(a):

Fajnie, a kiedy się Pan zabierze za prace nad KC RPG, czy też to nie nastąpi wcale?

Zakupię wersję elektroniczną części I, by sprawdzić czy nastąpiły bardzo znaczące zmiany w stosunku do próbek. Ale najbardziej mnie interesuje złota edycja KC RPG.
No właśnie. Z tego co wiem większość fanów nie czeka na powieść tylko na kc rpg. Ponawiam pytanie Aravena.
Będzie podręcznik czy nie?
Jest już gotowy, w przygotowaniu, a może jeszcze nie rozpoczęty?
Co z mechaniką? W starej wersji czy nowej?
I niech się Pan nie gniewa Panie Arturze, że niektórzy z nas nie zostawili na powieści suchej nitki. Ja pewnie też kupię pdf'a, przynajmniej pierwszą część. Choćby po to by zobaczyć czy rzeczowa krytyka odniosła jakiś skutek.
Czy jestem szlachta? Jestem. Bo ju? zdarzy?o si? kogo? zaszlachtowa?, SZabl?, SZtachet?, SZtyletem i SZyndleria?skim SZlaparkiem.

Dobro
Reactions:
Posty: 2848
Rejestracja: 10 listopada 2012, 22:13

Post autor: Dobro » 09 października 2014, 15:38

Sprzedaż PDF to myślę, że strzał w 10tkę. Duża oszczędność itp itd.

Tak sobie myślę, że w sumie dam jeszcze szansę tej powieści. Jak użytkownicy tego forum, którzy zakupią I część i wypowiedzą się o niej w lepszym tonie, niż po przeczytaniu próbek, to i sam zakupię by ocenić.
Prowadz? sesje: ?mier? i ?ycie kami Ryby (L5K) - zawieszona
Mistyczny Lotos (Conan na zasadach Fate)
Moje postacie:
Ahmed Assad Omar - audytor finansowy (PBF Wybawiciel)
Olaf Vilbergson - m?ody zwiadowca (PBF Cienie na ?niegu)
Mikulas Tichy - m?ody medyk z Pragi (PBF - Memento Mori)

kaceto
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 30 sierpnia 2013, 11:28

Post autor: kaceto » 09 października 2014, 17:59

Tak sobie jeszcze raz przeczytałem i się zastanawiam: czy "Ilustrowany przewodnik po Archipelagach Ochrii" to będzie atlas, mapy itd czy raczej album zawierający rysunki stworów i miejsc, a map i ew. opisów tam nie będzie ?

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 09 października 2014, 22:40

AS
Dodatkowo 10 najlepszych prac będzie pokazanych podczas wystawy - każda w formacie 100cm/70cm
Na podstawie ocen stylu grafików i dzięki uwagom zwiedzających targi wybiorę wtedy artystów do stałego zespołu ilustrującego Złotą Edycję Kryształów Czasu.
Czy aby nie zapomni też Pan o nas. którzy nie jesteśmy z różnych względów w stanie dotrzeć na targi, a na pewno jesteśmy grupą docelową planowanego KC RPG. Po wydaniu książki ludzie którzy ją kupili, mogliby się określić co im się podoba. Czegoj mógłby pewnie szybko sklecić jakąś ankietę. Ta ostatnia miała całkiem niezłą frekwencję.
Ostatnio zmieniony 09 października 2014, 22:49 przez Suriel, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 09 października 2014, 23:51

No proszę - parę osób ma jednak apetyt na pierwszą część w pdf. Szkoda tylko, że dopiero teraz, a nie jeszcze kilka dni temu.
Suriel napisał(a):
Po wydaniu książki ludzie którzy ją kupili, mogliby się określić co im się podoba. Czegoj mógłby pewnie szybko sklecić jakąś ankietę. Ta ostatnia miała całkiem niezłą frekwencję.
Ta frekwencja tak nas zachwyciła, że już nawet 2 kolejne ankiety są w planach.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 10 października 2014, 08:18

A ja przez sentyment zamierzam kupić wersję drukowaną w twardej oprawie. Czy słusznie? Nie wiem, ale wrażeniami na pewno się podzielę.
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 10 października 2014, 09:05

Ja też kupię, co prawda pisałem na pp że nie ale, koniec końców wpłaciłem na oba tomy. Pewnie pójdę za ciosem i podtrzymam decyzję. Nie wiem czy będę kupowął cała sagę, ale chciałem nieco wspomóc żeby na starcie nie padło.

Na pewno kupię atlas i rpg obojętnie jakie by były.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Ferkus
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 11 października 2014, 08:01

Post autor: Ferkus » 11 października 2014, 08:05

Czy ebook (epub lub mobi )też będzie zawierał wszystkie 100 grafik?
Mała subiektywna ocena: okładka (grafika, układ, czcionka) bardzo brzydka

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 11 października 2014, 09:09

O aktualnym logo mówiłem już wcześniej - druga wersja, którą widzieliśmy na obrazkach, jest dużo, dużo lepsza.

Same okładki to pomieszanie z poplątaniem. Mam wrażenie, że osoba, która je projektuje chyba w życiu tego nie robiła. Na początek to darowałbym sobie te okienka z rysunkami J. Musiała i uspójniłbym czcionki i ich kształt. Ale już na pewno zwrot pikuś z ostatniej strony okładki należy wyrzucić, a całe zawierające go zdanie proponuje napisać od nowa.

Jednak podejrzewam, że już za późno.

Awatar użytkownika
wasut
Reactions:
Posty: 743
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 18:16
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: wasut » 11 października 2014, 10:02

Za późno. Zresztą Artur i tak wie lepiej, w środku też są ciekawe kwiatki.

Adannyel
Reactions:
Posty: 109
Rejestracja: 10 września 2014, 10:42

Post autor: Adannyel » 25 października 2014, 01:30

Mała relacja z Targów i pierwsze wrażenia z lektury:

Tak jak już pisałem, ponoć do piątkowego popołudnia sprzedało się 60 książek. Na stosiku oprócz Artura jest też Jego żona i dzieci. Oprócz książek kupić można kilka gadżetów. Aha, przy zakupie książki dostajecie gratis długopis. ;)

Co do książki. Od strony wydawniczej. Mamy twardą oprawę w cenie 59,90 zł. Czyli nie jakoś przesadnie dużo. Chociaż książka wygląda trochę licho, mam nadzieję, że nie rozpadnie się po paru czytaniach. Zawalili z grafikami, bo są bardzo ciemne i rozpikselizowane.

A sama powieść? Na razie przeczytałem dopiero 70 stron. Mogę tylko powiedzieć, że jest napisana fatalnie. Co do samej fabuły to trzeba trochę więcej przeczytać, ale w trakcie lektury powstaje tyle pytań, że wątpię, czy w dalszej części uzyska się odpowiedź. Pytania dotyczące zarówno fabuły, kosmogonii, logiki itd.

Gdyby były jakieś pytania, to czekam. Niestety chyba już nie odwiedzę Targów, a warto, bo jest sporo ciekawych stoisk, dużo fantasy i planszówek.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 25 października 2014, 01:37

Dzięki wielkie za pierwsze wrażenie i oczywiście czekamy na więcej. 60 egzemplarzy to dupki nie urywa, ale też bez tragedii. Pytanie - czy 60 książek (1 i 2 tom), czy po 60 każdego z nich?

Rozumiem, że długopis gratis w ramach autografu do książki.:D Jeśli tak, to książki raczej w drugi obieg nie pobiegną - finansowo to nie głupie zagranie.:D
Ostatnio zmieniony 25 października 2014, 01:43 przez czegoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Adannyel
Reactions:
Posty: 109
Rejestracja: 10 września 2014, 10:42

Post autor: Adannyel » 25 października 2014, 01:40

A tego to nie wiem. Dupki nie urywa, a z drugiej strony tłumy przewalą się dopiero jutro i w niedzielę.

Aha. Klimat książki jest Bardzo Mega High i Bardzo Mega Heroic. ;)

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 25 października 2014, 01:46

Cóż pozostaje mi życzyć miłej lektury i czekać na większą relację. Ja z Arturem zobaczę się po targach i wtedy mam nadzieję zobaczyć książkę na własne oczy.

ODPOWIEDZ