20-22 luty 2015 we wsi Inowłódz, województwo łódzkie.

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 29 stycznia 2015, 12:47

Zobaczę, może jeszcze kogoś mi się uda ściągnąć.

A tak na marginesie - gdyby informacja o Kryształkonie była na stronie główniej, zaraz na górze, to zapewne mielibyście mniejszy problem z frekwencją. Niektóre osoby, zwłaszcza nowe, mogą nie wiedzieć o tym - i niewielka notka z boku im zwykle nie pomoże, bo ludzie nie zauważają takich notek. Zróbcie duże, klarowne ogłoszenie na wejściu wraz z powiadomieniem, że jeszcze są miejsca - a sądzę, że poprawi to nieco sytuacje.
Właściwa reklama i odpowiednio podana informacja są dźwignia efektywnego działania. ;)
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 29 stycznia 2015, 13:40

Sigil, informacja o Kryształkonie była na głównej stronie już dawno temu. Były tam zawarte wszelkie informacje na ten temat. Dodatkowa informacja o nim została zawarta w dwóch tematach na forum, a ponadto czegoj puścił PW do użytkowników z informacją. Wydaje mi się, że to wystarczające dla każdego zainteresowanego. Problem w tym, że zapisałosię 19 osób a na dniach mam już info o trzech osobach które zrezygnowały. Oby to się nie zwiększyło
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 29 stycznia 2015, 13:55

Widzisz, może i była, niemniej fakt jest taki, że ja na przykład dowiedziałem się o Kryształkonie przypadkowo od kogoś kto napisał mi o tym na PW. Zapewne stało się to z tej przyczyny, iż na forum jestem od niedawna i ominęła mnie informacja na głównej. A więc nie odbieraj proszę mojej wypowiedzi jako krytyki - lecz po prostu daję Wam znać jak to wygląda z drugiej strony. Poza tym terminy podawane wcześniej zmieniły się (mam na myśli termin zgłoszeń i wpłacania zaliczki), tak więc może istnieć ktoś, kto uznał, że nie zdążył, czy że już jest za późno na zgłoszenie, a teraz okazało się, że ma czas, prawda...?
Ja naprawdę nie chcę dodawać Wam niepotrzebnej pracy. Po prostu sam od lat zajmuję się organizowaniem różnego rodzaju wyjazdów i wiem jak to wygląda w praktyce. Informacje organizacyjne np. najlepiej podać w trzech oddzielnych miejscach. Pisząc to raczej staram się Wam pomóc w jakiś sposób, chociażby radą, bo wiem, że tego rodzaju praca bywa frustrująca.
Informacja na PW była na pewno dobrym pomysłem, to w końcu najbardziej bezpośrednia metoda, którą trudno przeoczyć. :) Zgodzę się także, że to powinno wystarczyć. Po prostu nie wiedziałem, że wysłaliście PW do wszystkich użytkowników.
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 29 stycznia 2015, 16:20

PW poszło do wszystkich, napisałem na fejsie, więc informacji poszło sporo a i tak najlepiej działa telefon. Kolejne osoby zgłaszają się, więc może będzie ok. Hans leci z Katowic. Jakby ktoś z tamtych rejonów to łapcie się na PW. Jak dzwoniłem to jeszcze miał miejsce w aucie. Z Łodzi jedzie 4 osoby, więc jakby co też można się zgłaszać, może jeszcze da się gdzieś dopchnąć. Kontakt z Denverem

Dla nospe rada - gadaj z Arkę, Mirtą, RHN oni byli gdzieś z tamtych okolic i może jakby chcieli jeszcze raz zaryzykować. Musicie się sami organizować. Temat macie do dyspozycji. Jakby co łapcie się na PW. Kolejna taka okazja nie wiadomo kiedy się zdarzy. Niektórych mordek nie widziałem od poprzedniego zjazdu.:D

Żałuję strasznie, że nie zobaczę mastuga, ghasty i Treanta, ale może następnym razem. Jakby się jednak coś zmieniło dajcie znać, miejsce pewnie się znajdzie nawet gdybym miał odstąpić własne.
Ostatnio zmieniony 29 stycznia 2015, 16:53 przez czegoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 29 stycznia 2015, 23:36

Dopiszę dziś wstępną listę uczestników, którzy będą na 95% i już dopełnili formalności. Znajdźcie siebie na liście i zobaczcie, czy wszystko ok. W razie czego proszę o info.

1. czegoj 15 zł zaliczki (45 do zapłaty na miejscu)
2-5. Denver +3 osoby z Łodzi 80 zł zaliczki (160 do zapłaty na miejscu)
6. Venar 60 zł zaliczka (bez dopłaty na miejscu)
7. Hans969 15 zł zaliczki (45 do zapłaty na miejscu)
8. Bombi 60 zł zaliczka (bez dopłaty na miejscu)
9. Molo 40 zł zaliczki (20 dopłaty na miejscu)
10-11. Sigil i lightstorm 30 zł zaliczki (90 do zapłaty na miejscu)
12. Knurion 15 zł zaliczki (45 do zapłaty na miejscu)
13. Leobardis (na razie 60 zł dopłaty na miejscu)
14. Neska 20 zł zaliczki (40 dopłaty na miejscu)
15 Michał Szałkowski 30 zł zaliczki (30 do zapłaty na miejscu) Poproszę o identyfikację, bo nie znam człowieka lub nie poznaję, a nie napisał ksywki portalowej.:P

Osoby z Warszawy zdaje się, że dziś płacą zaliczki venarowi, więc jak się wszystko wyjaśni to dopiszę szczegóły.

Jeśli chodzi o MG to Sigil i lightstorm zadeklarowali. Venar i leo najprawdopodobniej po jednym scenariuszu do KC (ale nic pewnego). Michał jeśli pojedzie Warhammer też z jeden scenariusz. Hans też może poprowadzić KC lub Klanarchię na zmienionej mechanice (maks. 3 graczy również jeden scenariusz).

Powoli zacznijcie się rozglądać, żeby w piątek łatwiej było dobierać MG i graczy.

Zastanawiają się: Michał, Paweł i Mrufon.
Ostatnio zmieniony 30 stycznia 2015, 21:33 przez czegoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 30 stycznia 2015, 11:14

Wpadłem na pewien pomysł i poproszę o storpedowanie go :)

Jakiś czas temu myślałem o konkursie na Kryształkonie i rozmawiałem o tym z czegojem. Jest taka opcja i nawet nagroda by się znalazła.
Najchętniej konkurs dotyczyłby MG. Gracze głosowaliby na swojego MG wystawiając mu ocenę w kilku kategoriach. MG, który zbierze największą średnią ilość pkt będzie zwycięzcą. Dlaczego średnia? Ano dlatego że różni MG będą mieli różną ilość graczy.

I teraz kontrowersja. Moim pomysłem jest aby, kiedy już będą określeni MG, gracze się dolosowali do nich. Wiem, że to średni pomysł z uwagi na to, iż nie każdy może mieć ochotę na KC a wolałby SW, lub też WFRP zamiast autorskiego itd. Ale dzięki temu ludzie się trochę przerotują i u jednego MG nie będą grali tylko warszawiacy, u innego łodzianie itd. W końcu ma to być integracja :)

Podzielcie się swoim zdaniem na ten temat to z czegojem pomyślimy czy to organizować i pomyślimy o nagrodach.
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 30 stycznia 2015, 14:26

Myślę, że sam pomysł z konkursem jest naprawdę świetny. Na pewno byłby ciekawą opcją, która przy tym wcale nie wydaje się stworzona na siłę, lecz przeciwnie - robi wrażenie potrzebnej i interesującej. Niemniej szczegóły wymagają dopracowania.

Losowanie graczy do MG jest bowiem dla mnie pomysłem bardzo kiepskim. Ja sam na przykład dokładnie wiem, w co chciałbym pograć (w WoDa i w Conana, jeśli będzie). I nie interesuje mnie nic poza tymi systemami. Tak więc, gdybym musiał grać w coś innego, po prostu bym zrezygnował. Piszę o tym dlatego, że podejrzewam, że nie byłbym jedyny.

Poza tym naprawdę nie chciałbym prowadzić osobom, które nie chcą grać w to, co prowadzę. Nikt nie bawiłby się dobrze - ani ja, ani gracze. Poza tym WoD akurat wymaga odpowiedniego podejścia do samej rozgrywki i nie da się poprowadzić dobrej sesji bez tego. Także systemu autorskiego nie chciałbym prowadzić nikomu na siłę, zgodnie z opinią, że nie należy innych uszczęśliwiać, jeśli sobie tego nie życzą.

Tak więc pomysł na konkurs jest świetny, ale należy jeszcze przemyśleć jego przebieg.
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Knurion
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 22 grudnia 2014, 12:24
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Knurion » 30 stycznia 2015, 23:24

Podoba mi się idea konkursu na np. najlepszego MG albo osobę odgrywającą rolę.
Jak byłem na Toporiadzie to byłem obserwatorem pomiędzy MG , która polegała na tym ,że z wcześniej dobranego zestawy zadań losowali je kolejno i wykonywali. Następnie jury głosowało ( w naszym przypadku mogłoby to byc nasze grono całe) .
Zadania polegały na odegraniu pewnych sytuacji zabawnych z RPGowego życia np. pies przerażenie podłoga krew - hasło i MG odgrywał tą sytuację(np. stosujac psychodrame ).

Ten pomysł ot tak tylko luźno rzucam . Ponieważ faktycznie obawiam się takiej sytuacji aby ludziska nie pozaszywali się w swe nory i grupki i nie integrowali. Alkohol często pomaga przełamać takie problemy :) .

Niemniej warto zaangażować nas w większej grupie w jakieś wydarzenie związane z hobby RPG i integrować.

Ciężko mi się pisało ten post po litrze wina :D Gramar nazi przepraszam i obiecuję ,że wychłostam się jutro jak będę mieć kaca ... wtedy bardziej boli :)
"The real voyage of discovery consists not in seeking new landscapes, but in having new eyes".
Marcel Proust

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 31 stycznia 2015, 18:06

czegoj napisał(a):
Żałuję strasznie, że nie zobaczę mastuga, ghasty i Treanta, ale może następnym razem. Jakby się jednak coś zmieniło dajcie znać, miejsce pewnie się znajdzie nawet gdybym miał odstąpić własne.
Mi także przykro, bo długo nie udawało się zorganizować tego kolejnego zlotu, a tu nagle dochodzi do kolizji, bo akurat w tym terminie pierwsze urodziny kolejnego dziecka, któremu jestem wujem. Jestem niezmotoryzowany, więc nawet na dwa dni nie miałbym za bardzo jak zagościć.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 05 lutego 2015, 20:32

Dopisuję jeszcze dwie osoby - będzie Never i nasz kolega Michał, dzięki czemu liczba uczestników wzrosła do 17. Jest moc!!!:o

vampire1308
Reactions:
Posty: 435
Rejestracja: 30 listopada 2008, 21:34

Post autor: vampire1308 » 07 lutego 2015, 11:20

Strasznie mi przykro że nie mogę się u was pojawić, ale w tym właśnie czasie zostanę ojcem wspaniałego SYNA :) Więc bardzo mi przykro liczę, że następnym razem będę w waszym zacnym gronie :( Brakuje mi pewnych osób i One pewnie wiedzą o kogo chodzi :)
Trzymajcie się i miłej zabawy!!!!

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 10 lutego 2015, 13:46

Panowie, na kiedy chcecie ognisko integracyjne? Osobiście proponuję sobotę, ale fajnie jakbyście się wypowiedzieli to zadzwonię do kobitki żeby nam drewno przygotowała (o ile jest taka możliwość)
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

Denver
Reactions:
Posty: 1660
Rejestracja: 14 stycznia 2010, 11:26

Post autor: Denver » 10 lutego 2015, 16:39

przypominam, że w sobotę wypadałoby skoczyć na zamek
ja mogę się integrować również w piątek, podejrzewam, że będę prowadził samochód w niedzielę ... :)
"Wikingowie dzielili rany na ?miertelne i nieistotne i znaj?c ich do?wiadczenie pewnie mieli racj?. " Oggy

Never
Reactions:
Posty: 333
Rejestracja: 09 stycznia 2010, 00:07

Post autor: Never » 10 lutego 2015, 16:55

sobota git;)

Manius
Reactions:
Posty: 95
Rejestracja: 20 września 2010, 13:10

Post autor: Manius » 10 lutego 2015, 23:38

Denverku, ja mogę prowadzić w niedzielę, nie ma problemu.
Co do ogniska, to po tym jak zmarzniemy na zamku może być ciężko wieczorem, no chyba, że się czymś dobrze rozgrzejemy :D Hmmm taaa pierwsze zdanie jakos koliduje mi z drugim ;)

Venar, jeśli chodzi o losowanie graczy, dla mnie nie jest to wcale głupi pomysł. Nie mam ciśnienia na żaden system a wręcz chętnie poznałbym jakiś nowy :)

Vampir gratulacje! :) Ja nie byłem na poprzednim Kryształkonie z tego powodu a teraz biega to to takie małe i wciąż nie wiem po kim jest blondynem ;)

ODPOWIEDZ