Modyfikacja garfiki na portalu

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 28 października 2015, 08:51

Takie mam pytanie.
Czy nie przesżło wam przez myśl by uzbierać na prpfesjonalny rysunek jakiegoś znanego rysownika (np. Musiała)
taki tylko dla tego portalu? Taki żeby widniał trwale w nagłówku strony u góry? Rzucam pomysł.
Pytałem Nevera o ceną takiego rysunku ale nie uchylił rąbka tajemnicy ile takie cudo mogłoby kosztować. Nie potrzebna nam płachta 3 na 2 metry przecież. Można zrobić licytację. Ten który wrzuci do koszyka najwięcej bierze oryginał. Dwaj kolejni kopie z oryginalnym podpisem mistrza.
Warunek jest taki że portal ma prawo do bezterminowego i darmowego użytkowania rysunku.
Wiem, niezły obraz olejny można nabyc w cenie ok. 1000z więc ile to moze kosztować?

Poniżej wklejam treść ciekawej dyskusji, która się wywiązała w shoutcie:

czegoj 27.10.2015 22:24:40
Nigdy o tym nie myślałem, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby oto zawalczyć. Kwestia ceny i tego co to miałoby być.

Keth 27.10.2015 22:56:46
Ze swojej strony dodam, że Musiał sam w sobie niezbyt mi się podoba, ale w gronie współpracowników Szyndlerów jest kilku naprawdę zdolnych mało znanych grafików - może uderzyć w tym kierunku?

Sigil 27.10.2015 22:46:51
Więc może nie każdy chciałby "ozdabiać" nimi forum? Albo jeśli musicie dodajcie opcje by to można było sobie wyłączyć, proszę...


Suriel: zatem rodzi się kwestia nastęna, czy da się zrobić nakładki (skórki) by każdy mógł się ewentualnie pozbyć nagłówka.
A także czy na przykład czy każdy z dziąłów nei chciał by swojej grafiki. Myśle tu o tych wszystkich dziąłach które się porobiły typu: Iron Kingdoms, DrecarE, WH40K, trochę WOD...

A zatem, pytanie:
1. Ile to kosztuje?
2. Czy w ogóle chcemy mieć tak rysunek?
3. Kto go narysuje?
4. No i oczywista co ma być jego treścią?

Jestem ciekawy opinii forumowiczów zapraszam do dyskusji bo wydaje się ciekawa.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

koszal
Reactions:
Posty: 2787
Rejestracja: 15 marca 2012, 13:35
Been thanked: 1 time

Post autor: koszal » 28 października 2015, 09:21

Ciekawa idea. Trudno nam się jednak będzie porozumieć co do tematyki i stylu obrazka, jak sądzę. Osobiście mam szerokie spectrum akceptacji i Star Wars'y nie gryzą mi się z Tolkienem, ale wiem, że niektórzy mają inaczej.
Tematyka nie mogłaby być bezpośrednio związana z jakimś uniwersum, bo gdyby ktoś wziął za to pieniądze, to już wchodzimy w prawa autorskie.
Jakaś profesjonalna skórka- czemu nie, tylko może dajmy zarobić komuś z wewnątrz?

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 28 października 2015, 09:32

Myślę że najpierw kwestia czy chcemy. Potem zbiorka kasy i jak zobaczymy ile tego się nazbiera to dopiero wtedy można myśleć o mniej lub bardziej znanym abyście.
Można też pogadać o zakresie jaki by nas interesował.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Dobro
Reactions:
Posty: 2848
Rejestracja: 10 listopada 2012, 22:13

Post autor: Dobro » 28 października 2015, 10:42

Według mnie - nie. Portal domyślnie poświęcony jest Kryształom Czasu - i taki motyw tutaj panuje, zgodny z duchem tego RPGa (a także "powieści" ) - biednie, nudnawo, czarno-biało. Czyli fani (powinni) czuć klimat KC pełną gębą. Dodając do tego mało funkcjonalne menu z lewej, poukrywane gdzieś w linkach artykuły i inne teksty idealnie oddają ducha KC.

Wszelkie nowe obrazki zupełnie popsują szatę graficzną i powieją świeżością, ładną estetyką i logiką, niezbyt pożądaną w świecie KC.

PS Mam nadzieję, że sarkazm nie jest wam obcy.
Prowadz? sesje: ?mier? i ?ycie kami Ryby (L5K) - zawieszona
Mistyczny Lotos (Conan na zasadach Fate)
Moje postacie:
Ahmed Assad Omar - audytor finansowy (PBF Wybawiciel)
Olaf Vilbergson - m?ody zwiadowca (PBF Cienie na ?niegu)
Mikulas Tichy - m?ody medyk z Pragi (PBF - Memento Mori)

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 28 października 2015, 11:10

Wiecie, ja szczerze powiem, że niekoniecznie odczuwam potrzebę oglądania tutaj jakiś obrazków. Tzn jasne, byłby to miły dla oka dodatek - ale gdy wchodzę na forum KC to po to by pograć w PBF lub porozmawiać o czymś, a nie po to by oglądać galerie. ;)

Niemniej, gdybyście jednak mieli taką ideę, to proponuję zrobić inaczej: zamiast zbiórki, by zapłacić jakiemuś znanemu artyście, zróbcie może ogłoszenie. Myślę, że lepiej znaleźć jest jakiegoś młodego, utalentowanego rysownika, który ma problem z tym by się przebić i dla którego takie ilustracje także będą szansą na pokazanie się. Taka osoba zrobi to za darmo albo za grosze, a będzie mogła podać w portfolio, że robiła tutaj grafikę. I jeśli pozwolicie jej tu umieścić linka do siebie etc. to będzie miała od razu reklamę za darmo.

My w ten sposób np pracujemy nad DrecarE czy grafiką na ErroSie. Nasi ilustratorzy nie biorą za nią pieniędzy, bo strona służy też temu aby ich promować. Proste, prawda? ;)

To jest naprawdę dobra polityka, bo jeśli pomagacie komuś - on pomaga Wam. Później same plusy z takiej współpracy wynikają zwykle. ;)

I błagam - jeśli zdecydujecie się na grafiki Musiała zróbcie coś, by dało się je jednak wyłączyć, bo ja dostanę szoku estetycznego...
Ostatnio zmieniony 28 października 2015, 11:43 przez Sigil, łącznie zmieniany 1 raz.
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Octavian
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 02 października 2015, 14:37

Post autor: Octavian » 28 października 2015, 11:24

Ta, ja zrobię taki rysunek za darmo.
Z przyjemnością postaram się zaspokoić oczekiwania, tworząc czarno biały rysunek w dużym formacie i w estetyce fotorealistycznej, możliwie zbliżając się do stylu Musiała.
Spoiler!
Obrazek
Na wszelki wypadek umieszczam przykład powyżej, kumpel robi zdjęcie i jest.
To naturalnie zajmie trochę, ale na tym poziomie mogę coś zrobić.
Je?li chcia?by? ze mn? porozmawia?, a moje wypowiedzi uzna?e? za chaotyczne; uwa?asz, ?e nadu?ywam skrótów my?lowych lub z innego powodu potrzebujesz pomocy w nawi?zaniu ze mn? kontaktu, popro? o ni? moich przyjació? z Tawerny - Lew, ^IvE, huth.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 28 października 2015, 11:41

No i się robi ciekawie. Mi tam się podoba tego typu rysowanie.
A co byś proponował jako treść Octavian?
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Kargan
Reactions:
Posty: 1420
Rejestracja: 22 listopada 2012, 13:44
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Kargan » 28 października 2015, 11:51

Krasnoludzkiego Kastrata bez spodni /EVILS/ BTW przypomniało mi się co mnie odrzuciło od KC przy pierwszym pół-kontakcie dwd;
]|[ Innocence Proves Nothing ]|[

Medea Trix: WS 28, BS 44, S 32, T 29, AG 41, INT 29, PER 40, WP 32, FEL 33 (12 wounds, 2 fate points)
Erias Kantar (Black Templar Marine): WS 53, BS 37, S 40, T 42, AG 51, INT 45, PER 45, WP 46, FEL 40 (23 wounds,4 fate points)

koszal
Reactions:
Posty: 2787
Rejestracja: 15 marca 2012, 13:35
Been thanked: 1 time

Post autor: koszal » 28 października 2015, 11:58

Sporo osób- co widoczne było w artykułach i dyskusjach ma tu zapędy fanowskie do tematyki mrocznych bogów, nieumarłych etc. Coś w klimacie nekromancji moim zdaniem by pasowało, byle bez przesady, by nie wzięto nas za portal satanistyczny.

Octavian
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 02 października 2015, 14:37

Post autor: Octavian » 28 października 2015, 12:00

Treść jest mi zupełnie obojętna - co tylko szanowni Państwo sobie życzą.
Ale naturalnie Musiał miał ten klimacik - taki słowiański Vicente Segrelles, w dużym uproszczeniu. ;)
Z przyjemnością przedstawię wam swoją propozycję, ale w grę wchodzi tylko czerń i biel, kolor u mnie tylko w kompie.
Wolałbym ręcznie coś narysować, mam wtedy lepszą "rozdzielczość".
Obrazek
Coś takiego mam na myśli.
Spoiler!
Obrazek
Naturalnie z duchem lat 80s, inaczej nie ma rozmowy! ;)
I oczywiście mistycyzm, ale w tym wydaniu!
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=9iJwiGEZZto[/youtube]
/EVILS/
Ostatnio zmieniony 28 października 2015, 12:20 przez Octavian, łącznie zmieniany 1 raz.
Je?li chcia?by? ze mn? porozmawia?, a moje wypowiedzi uzna?e? za chaotyczne; uwa?asz, ?e nadu?ywam skrótów my?lowych lub z innego powodu potrzebujesz pomocy w nawi?zaniu ze mn? kontaktu, popro? o ni? moich przyjació? z Tawerny - Lew, ^IvE, huth.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 28 października 2015, 12:18

Nagłówek jest wąski a szeroki. Admini jakie tam pole by bylo do zagospodarowania by nie rozsypalo?
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 28 października 2015, 12:48

Wszystko zależy od tego na czym to wyświetlasz. Jeśli ustalimy sztywne rozdzielczości to będzie się i tak rozjeżdżać.

Wracając do tematu. Mam mieszane uczucia co do grafik kupowanych. Jest kilka osób zdolnych nawet u nas, które podjęłyby się zrobienia grafiki może nawet za darmo tylko trzeba powiedzieć co to ma być i do czego? To według mnie znacznie ważniejsze pytanie niż kto ma to zrobić. Przecież jak będziemy wiedzieli czego właściwie szukamy to każdy może spróbować. Płacenie za grafikę miałoby sens jeśli będziemy wiedzieli czego chcemy. Sam Musiał jest dość drogi i według mnie szkoda kasy, zwłaszcza że w dużej mierze zgadzam się z postem Dobro. Po raz kolejny przy takich dyskusjach o portalu pojawiają się pytania - po co to komu i czemu ma to służyć? Aktualnie portal nie ma nawet myśli przewodniej (motywu - dawna formuła, wyczerpała się dawno temu), a to co dzieje się najciekawszego jest nie widoczne dla osób z zewnątrz. Tutaj trzeba zastanowić się nad czymś głębiej niż grafika - co właściwie oczekujemy od tego miejsca. Bo jeśli nam tylko grafiki brakuję to można wziąć dowolną z sieci i uderzyć do autora. Portali z grafiką darmową też jest sporo i wystarczy dobrze poszukać i też znajdziemy ciekawe dzieła do wykorzystania. Znowu jak chcecie pobawić się w skórki, to na własnym profilu możecie je zmieniać sami. Każdy użytkownik może mieć inną, także spokojnie Sigil, jeśli Ci grafika nie będzie pasować to zmienisz skórkę i będziesz miał taką jaką chcesz. polecam się pobawić. Jest kilka ciekawych motywów.
Ostatnio zmieniony 28 października 2015, 12:56 przez czegoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 28 października 2015, 12:55

Czegoj - dobrze mówisz i zgadzam się z Tobą. Zwłąszcza w temacie kupowania grafiki. Dlatego właśnie postulowałem umieszczenie tu grafiki jakiś rysowników z forum. Myślę, że to po prostu rozwinęłoby nieco zakres samego forum. Jest tutaj na pewno kilka osób utalentowanych, mogłyby się pokazać.

Pytanie pozostaje: czy jest nam to potrzebne i czy tego chcemy?

Ja osobiście nie mam nic przeciwko, uważam, że mogłoby to być bardzo interesujące i stymulujące. Pod warunkiem, że monopolu na wybór stylu nie będzie miała jedna osoba. Ktoś kto podejmuje się takiego zadania powinien brać pod uwagę oczekiwania użytkowników. Rysowałby przecież nie dla siebie, ale dla pewnej społeczności.

Tak wiec zawsze można założyć jakąś ankietę odnośnie tematyki etc.
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 28 października 2015, 12:59

Mamy galerię użytkowników, każdy może umieszczać swoje prace w prywatnych galeriach - tylko po co to komu? Tych które są nikt już dawno nie komentuję i nie ocenia, więc jakie jest prawdopodobieństwo, ze zacznie oceniać nowe. Możemy wznowić konkurs na baner portalu. Kiedyś wybraliśmy już, ale zdaje się, że się trochę zdezaktualizował.

Wtedy (kilka lat temu) były takie propozycje - http://www.krysztalyczasu.pl/photogalle ... album_id=1

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 28 października 2015, 13:05

Novtak ale to mie to samo co ręcznie robiony rysunek na zamowienue. Zaoferował się Octavian ktorego dzieła osobiscie do mnie trafiają może ktos jeszcze? Ghasta rysuje też chyba.
A po co? Cóż od czasu nawet podla tawerna pod nazwą Sutek Wywloki musi przejść drobny lifting wyglądu prawda?
Po cóż jeszcze ano skoro to co jest najciekawszego nie jest widoczne to może pora coś zmienić?
No i po to by jakis autor rysunku mógł się nim poszczycić w nagłówku.
Trochę ruchu na portalu jie zaszkodzi. Oprócz pbf ów można się przecież rozwijać i w inbe strony. Tylko trzeba chcieć ivtu może być problem. ..

zostawiam z hasłem:

Dziadek do wnuczka: jak byłem w twoim wieku to chciałem zmienić cały świat; a teraz to nawet skarpetek mi się nie chce.

Pytanie czy stoimy czy idziemy i dokąd.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

ODPOWIEDZ