Strona 1 z 1

: 20 stycznia 2016, 11:56
autor: Sigil
Sam korzystam z wielu ściąg zarówno jako MG jak i jako pisarz i pomyślałem - hej, czemu by się nimi nie podzielić?
Są wygodne, niewielkie, a korzystanie z nich często pomaga i oszczędza wiele czasu, który kosztowałoby przebijanie się przez specjalistyczną literaturę czy zdobywanie konsultacji z fachowcami. Jeśli macie podobne pomoce, warto nimi podzielić się tutaj.

Na początek - jak radzić sobie z blokami w czasie prowadzenia sesji , co bywa przydatne w PBFach (oczywiście z punktu widzenia MG bohater literacki to wykreowany BN - nie próbujcie na siłę przerabiać BG!)

[center]Obrazek[/center]

: 21 stycznia 2016, 11:36
autor: Sigil
Na rozgrzewkę kilka porad - cennych na pewno dla początkujących MG, choć sądzę, że i starzy wyjadacze znajdą tu coś dla siebie... Jak dla mnie większośc tych porad idealnie sprawdza się w czasie prowadzenia sesji na żywo czy pisania PBFów. Myślę więc, że warto do nich zajrzeć.

[center]Obrazek[/center]

[center]Obrazek[/center]

: 24 stycznia 2016, 15:46
autor: Sigil
Kilka ściąg pozwalających generować ciekawych i nietypowych BNów.

Pierwsza pozwala na wprowadzenie BNów zgodnych z linią fabuły i podstawowych wątków lub technik narracyjnych:

[center]Obrazek[/center]
Druga zaś pomoże wam zaskoczyć graczy BNem nietuzinkowym i ciekawym:

[center]Obrazek[/center]

: 04 lutego 2016, 11:58
autor: Sigil
Kilka przydatnych ściąg z omawiających rany, tworzone przez pociski. Cenna wiedza dla MG, pragnących wzmocnić realizm na sesji, do WoDa, Cyberpunka i wszystkich innych systemów w których można zostać zastrzelonym.

[center]Obrazek[/center]

[center]Obrazek[/center]

: 15 lutego 2016, 10:13
autor: Sigil
Bardzo przydatna tabelka, dla MG planujących podróże (zwłaszcza w światach fantasy i w realiach średniowiecza):

[center]Obrazek[/center]

: 16 lutego 2016, 14:33
autor: Sigil
I jeszcze taka naprawdę niewielka, a przydatna ściąga odnośnie zasad magii w światach rożnych pisarzy. Przydatne, w settingach fantasy (zwłaszcza, gdy gdy nie mamy czasu przeglądać całej biblioteki):

[center]Obrazek[/center]

: 25 lutego 2016, 14:30
autor: Sigil
Stwory mityczne i zasięg danych wierzeń na świecie. Bardzo inspirujący materiał (przynajmniej dla mnie) Dwie świetne ściągi nie tylko do systemów fantasy!

[center]Obrazek[/center]

[center]Obrazek[/center]

W kolejnym odcinku będzie coś dla miłośników Mitów Cuthulu. ;)

: 03 marca 2016, 10:27
autor: Sigil
Tak jak obiecałem, coś dla miłośników prozy Lovecrafta. Jak sądzę przydatna rzecz nie tylko jeśli o CoC chodzi, ale inspirująca także jako dodatek do Conana czy WoDa.

[center]Obrazek[/center]

: 27 lutego 2018, 13:44
autor: Sigil
Pomyślałem, że warto odświeżyć ten temat. Ostatnio znalazłem coś takiego. mam nadzieję, że się spodoba:

[center]Obrazek[/center]

Re: Materiały dla MG

: 02 sierpnia 2019, 12:37
autor: Suriel
Generator losowych budynków dla leniwych, wraz z rzutami pięter i stylami architektonicznymi. Taki materiał dla leniwych MG. 8)

https://watabou.itch.io/procgen-mansion