Techniczny - Wirtualne Elizjum

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 23 stycznia 2016, 12:53

Chciałbym zaproponować Wam nowy rodzaj zabawy. Pomysł naszedł mnie dziś rano - znienacka i podstępnie. I jak to bywa z dobrymi pomysłami postanowiłem od razu przelać go na monitor, poddając Waszej ocenie.

Otóż na forum istnieje całkiem sporo graczy prowadzących postacie do Wampira. Gdy ruszy kolejna sesja Lightstorma (dla początkujących) pojawią się nowe postacie. Pomyślałem - czemu tego nie wykorzystać? I wtedy wpadł mi do głowy pomysł, że moglibyśmy stworzyć w oparciu o swych bohaterów wirtualne Elizjum.

Elizjum byłoby otwarte dla wszystkich postaci, niezależnie od Klanu czy okresu w którym grają (także dla tych ze średniowiecza - w końcu mogli przeleżeć nieco w torporze). Nie stanowiłoby przygody i nie byłoby tam MG. Raczej byłby to wątek, gdzie każdy może luźno wejść swoją postacią, by pogadać z innymi, nawiązać relacje, zadać pytania, być może rzucić jakieś pomysły... Generalnie byłaby to piaskownica, w której rodzą się idee na przygody lub wątki, jakie mogą później wykorzystać MG. Oczywiście nie byłoby tam rzutów, używania na sobie dyscyplin, walki etc - raczej po prostu rozmowy. Ale to pozwoliłoby nam stworzyć prawdziwą wampirzą społeczność. I uważam, że byłoby bardzo cenne.

Pomyślcie ile nowych idei mogłoby się tam pojawić! Ile intryg zakiełkować! Rozrzut pokoleń i klanów byłby spory co zapewniłoby nam stworzenie prawdziwie wampirzej społeczności - ze starszymi, obywatelami, neonantami etc. Moglibyśmy powołać Harpie. A Torreadorzy mieliby gdzie błysnąć. ;)
Idee i sojusze pojawiające się w Eizjum mogliby później wykorzystywać MG. Poza tym byłoby to miejsce gdzie można by się było, bez utraty twarzy popytać o to i owo.

Oczywiście panowałoby w nim standardowe prawa Elizjum, plus te ustalone przez Opiekuna. Uważam, że Opiekunem powinien być ktoś świetnie znający realia Wampira a do tego mający postać z jakiegoś społecznego Klanu - na to miejsce proponuję więc wstępnie Xawiera (sądzę, że Lightstorm spełniłby się w tej roli). Co wy na to?

Generalnie temat jest otwarty, ale uważam, że to świetny pomysł. Elizjum istniałoby oczywiście obok normalnych przygód, jako pewna baza dla nich i bank pomysłów. Więc moglibyśmy bawić się w nim niejako na boku, niezależnie od przebiegu fabuły w przygodach. Możliwe, że później pozwoliłoby to też prowadzić przygody z drużynami mieszanymi - stworzonymi nie na potrzeby danej przygody, ale wcześniej do innych przygód. Gdzie np młodsi mieliby szansę, przez wstawiennictwo Starszych zyskać coś w wampirzej społeczności i zrealizować własne cele - a Starsi mieliby możliwość budowania własnego stronnictwa. Pomysłów jest naprawdę wiele... ;)

Poza tym wzruszenie ogrania mnie, na samą myśl o ilości Kontraktów dla pewnego Assamity, które mogłyby pojawić się na horyzoncie... Wiecie, Namtar jest naprawdę profesjonalnym ochroniarzem... /EVILS/

OK, to tyle w temacie wstępnie. Napiszcie proszę, co sądzicie o tym pomyśle i jak sami widzicie jego realizację.
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 23 stycznia 2016, 13:13

Bardzo ciekawy pomysł. Wszystkimi mackami jestem za :P. Może siekniesz jakiś opis Elizjum, wszak jakieś miejsce to być musi... Choć nie koniecznie realne,... Ha, może to być elizjum w snach w którym spotykają się w przedziwny sposób różni bohaterowie, jakby zupełnie przypadkowo wybrani przez los /EVILS/. Umożliwi nam to dużą elastyczność co do przedmiotów a także wykorzysta oniryczne formy które zdaje się lubisz.
Tak czy siak jakiś wstępny wygląd powinno posiadać, a skoro pomysł twój czyńże honory :) Taka sugestii drobna, myślę że nadało by smaku gdyby naprawdę nawiązywało do starożytności, a może i kto wie do architektury Pierwszego Miasta?
Świetny pomysł Sigil! Kiedyś takie elizja były online przez chaty.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 23 stycznia 2016, 14:35

Cieszę się, że pomysł przypadł Ci do gustu. :)

Jeśli chodzi o Elizjum to: mogę stworzyć wstępny opis miejsca (do ustalenia z Opiekunem) i zadbać o odpowiednią grafikę, nie ma problemu. :)

Raczej wolałbym by znajdowało się ono gdzieś w rzeczywistości - a nie w snach. Przecież nie musimy zakreślać dokładnie realiów - uznać jedynie, że ono jest gdzieś tam i tyle. Wiesz, chciałbym żeby stanowiło dla postaci coś prawdziwego, realne miejsce, z którego relacje będą ożywać w grach. Sny są zbyt nierzeczywiste, płynne i zmienne. Zawsze można je zignorować, zinterpretować, zapomnieć...

A tu chodzi jednak o pewną odpowiedzialność (działania w Elizjum mogłyby wpływać na status) i o to, żeby Elizjum miało jakiś wpływ na to co dzieje się na sesjach.
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 23 stycznia 2016, 14:39

Dlaczego nie wykorzystać gotowego opisu Lightstorma jaki zrobił na potrzeby BaM? Spearmint Rhino moim zdaniem wpisze się idealnie dla wszystkich klanów.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 23 stycznia 2016, 15:31

Wolałbym żeby to jednak nie było Rhino tylko coś innego. Mam ochotę na świeżyzne.
Nie pozostaje nic innego jak czekać na uruchomienie.
Ostatnio zmieniony 23 stycznia 2016, 15:41 przez Suriel, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
lightstorm
Reactions:
Posty: 882
Rejestracja: 25 października 2014, 09:40

Post autor: lightstorm » 23 stycznia 2016, 16:28

Bardzo dobry pomysł z tym Elizjum. To może być początek naprawdę czegoś wyjątkowego i ciekawego. Wszystko teraz w rękach graczy, którzy mają postacie do Wampira. W przerwach między kolejnymi wpisami w PBF'ach będzie można zawsze coś tam skrobnąć.

Ja jestem za tym, by było to jednak Rhino. Po co tworzyć coś nowego, jak można skorzystać z materiału który jest już gotowy i wielu graczy go zna? Przecież to jest niesamowity atut. Rhino ma opowiedzianą już historię i stworzone zasady, które są jasne i proste do zapamiętania. Xavier wydaje się być idealnym Opiekunem takiego miejsca.
[center]To rule in blood is to rule in truth. Ventrue Clan Motto[/center]

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 23 stycznia 2016, 18:45

No tak zssady i wiele innych rzeczy jest spoko. Tylk5i ni każda postać wejdzie do nocnego klubu np. Frater Terry.:) :)
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 23 stycznia 2016, 18:47

Łatwiej zmienić kilka zasad, zeby byly elastyczne iodpowiednie do projektu niż wymyślać wszystko od nowa.

Awatar użytkownika
lightstorm
Reactions:
Posty: 882
Rejestracja: 25 października 2014, 09:40

Post autor: lightstorm » 23 stycznia 2016, 18:49

Suriel Elizjum to Elizjum. Tutaj każdy Wampir może przyjść... House Rule...
[center]To rule in blood is to rule in truth. Ventrue Clan Motto[/center]

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 23 stycznia 2016, 18:50

No to załóżmy że Xawier się rzrosl i ma pieterko na szczycie lub w piwnucy dka socjalnie niedopasiwanych do takiego miejsca. I wsio...
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
lightstorm
Reactions:
Posty: 882
Rejestracja: 25 października 2014, 09:40

Post autor: lightstorm » 23 stycznia 2016, 18:52

Przecież już tak jest :>
[center]To rule in blood is to rule in truth. Ventrue Clan Motto[/center]

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 23 stycznia 2016, 18:52

W tyle glowy mam nadal ten widok ruletki i striptizerek. Ale jak tak to ok. Wrzucaj opis w watekbi lecimy jeszcze dzisiaj. Nie moge si9 doczekać :)
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 23 stycznia 2016, 20:00

A gdzie Fratter ma nawracać niewiernych jeśli nie w jaskini grzechu, Suriel? Chyba, że wiara jego za słaba jest na to... ;)

Ok, jak dla mnie może być Rino. Jest już zrobione no i myślę, że Lightstorm się poczuje lepiej mogąc odrestaurować je po demolce. ;) Fakt, że trzeba zmienić kilka zasad, ale to kosmetyka.

Ja osobiście co prawda wybrałby coś bardziej gotyckiego, ale... Wcale się nie upieram. Rhino też jest ok. Trochę inny klimat, ale także pasuje do Wąpierza. :)

Trzeba tylko zastanowić się, w jaki sposób będą w nim działać gracze prowadzący kilka postaci? Ważne przecież, by inni gracze nie pomylili bohaterów. Pomyślałem, że można by zrobić sobie jakąś miniaturkę fotki bohatera - coś jak awatarek: i wklejać każdorazowo na początku posta. Co wy na to? To trudno byłoby przegapić a poza tym dawałoby jasną, czytelną i wizualną informację kim kto akurat gra.
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 23 stycznia 2016, 20:05

Nie pomyślałem o fotce co prawda ale pomyślałem o takim pogrubionym nagłówku jaki się daje na początkach postów. Tam będzie wówczas sporo postów mam czasem problem z otwieraniem postów z grafikami z fona ( zależy od lokacji rzecz jasna).
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 23 stycznia 2016, 20:06

Albo w naglowku, tak jak w watku fabularnym pbf wpisywac, kto zacz, np

"Janek Kowalski; Gangrel; XII pokolenie

I tu tekst...."

ODPOWIEDZ