Przesiadka na nowy portal

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 08 marca 2016, 10:54

Ja również otrzymałem namiar od grubshy'ego i jestem po wstępnej rozmowie. Może problem uda się ogarnąć, ale na razie to kwestia diagnozy. Jak będzie diagnoza zaczniemy martwić się o kwestie finansowe.

Hex
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 18 stycznia 2015, 13:52

Post autor: Hex » 08 marca 2016, 12:08

Czegoj nie abdykuj i nie oddawaj sznurków a raczej znajdź mądrych doradców którzy uczynią Twoje panowanie lepszym a królestwo kwitnącym :)

Jak chwilę temu wspomniał Sigil, mógłbym zając się administracją techniczną. Nie jest to moją domeną jako informatyka, niemniej mam dużo czasu i motywacji by rozwinąć się i w tym kierunku.


Resztę proponuję przegadać na pw.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 08 marca 2016, 12:12

Brawo. Chyba znaleźliśmy odpowiedniego wilka do naszego lasu.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 12 marca 2016, 16:43

Na tę chwile udało mi się przywrócić funkcjonalność rejestracji, ale dalej nie wiem jakie jeszcze funkcje popadały. Nie zmienia to faktu, że już chyba czas dorosnąć i zmienić portal w coś szybszego. Także dalej czekam na kontakt osób, które byłyby w stanie zrobić konwersję naszego portalu na coś szybszego i z większym wsparciem. Aktualnie mam dwie osoby, które to diagnozują, ale nigdy nie wiadomo co kiedy pierdzielnie. Także mam wrażenie, że na razie jest chujowo ale stabilnie. W razie jakiś jeszcze problemów dawajcie znać, ale raczej spokojnie, bo moja psychika idzie ku Kajetanowi P., też był bibliotekarzem./-/
Obrazek

Borejko
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 17 sierpnia 2009, 20:05
Kontakt:

Post autor: Borejko » 14 marca 2016, 12:39

Hej. Przeczytałem trzy strony Waszych komentarzy.
Przepychanki o kasę pod adresem czegoja - dajcie sobie spokój, bowiem chyba każdy kto zagląda tu nawet tak sporadycznie jak ja wie ile jest tu pracy czegoja. Jest Was tak mało, że przepychanki zostawcie nieco większej grupie jaką jest fundom.

Z rozdawaniem adminów byłbym ostrożny - ostatnio chyba ktoś komuś w ten sposób podkradł w fundomie grupę Panie i Panowie zagrajmy w RPG. Macie Bazyla, czegoja, Ketha to osoby które tu chyba działają parę ładnych lat - usuwanie spamu itp. to nie tak dużo pracy.

Dużo rzeczy napisał już Bazyl, podstawa to, to co pisałem na prv zdaje się czegojowi - łatanie dziurawego okrętu ma taki sam sens jak ciągniecie Poltera na starym silniku.
Ot, jak mawia klasyk: "Jeszcze płynę, ale kra nade mną zamarza".
Ja optowałbym za punktem Bazyla.

"3. Zamknięcie strony, całkowite zablokowanie możliwości jej edycji i postawienie równolegle nowego portalu, który będzie kontynuował to, co zostało tutaj rozpoczęte - z czasem będzie uzupełniany o przenoszone stąd treści. Obie strony będą dostępne, stara będzie jednym z odnośników na nowej."
+ ewentualnie, (jeśli ktoś będzie miał ochotę i chęci): "Postawienie nowej strony i stopniowe mozolne (być może częściowo zautomatyzowane) przerzucanie starych treści na nowe miejsca."
Im wcześniej tym lepiej - gdyby był…o to kilka lat temu byłoby lepiej.
A teraz moje spostrzeżenia.
Piszecie o przenosinach, o i "Nowym" a odnoszę wrażenie, że cały czas myślicie jednak kategoriami z lat w których królowały fora, PhP itp.

Niestety w dzisiejszych latach istnieją społeczności FB, G+. Ruch generuje przede wszystkim FB i Google.
Pisałem to już kilka lat temu - lepiej jest postawić bloga + podłączyć darmowe forum (dla graczy PbF - swoją drogą nie lepiej byłoby też to robić na FB ? Mam marne doświadczenia z PbF - ot kilka razy się bawiłem).

Pieniądze które zbieracie raz do roku zbieracie przeznaczyć na druk takich rzeczy jak Lustro Maelrusa (przepraszam że przekręciłem, nie pamiętam) czy ostatnich Waszych opowieści.
Albo i nawet na zakwaterowanie, wikt i opierunek podczas mini konwentów które robicie sami dla siebie.

Jesteśmy już wiekowi.
My, pamiętamy ile trwa miesiąc świąteczny i dlaczego agawa i opasy.
Młody fejsbukowicz nie wie za bardzo co to i agawa i opasy, a katan mu może się kojarzyć co najwyżej z kataną . I to do tych ludzi trzeba wyjść z tekstami "dla nowych" i tu jest potwornie duże pole do popisu.

Problem w tym, że znowu promujecie ASza, nic nie mając w zamian - zdaje się że jest tu aktywny tylko w okresach kiedy promuje swoje pozycje i Junior i Senior (poprawcie mnie jeśli się mylę, bo teraz nawet nie wiem gdzie jest zakładka na forum "nowe posty" i nie wiem czy znajdę ten wątek - jeśli coś to przepraszam)

Ktoś wspomina o tym że zgromadzone materiały tutaj to kilka GB. 17 daje Goggle.

Reasumując.
Idźcie na FB, G+, obok stwórzcie forum i bloga, czy nawet stronę na WP.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 14 marca 2016, 13:46

Borejko dużo racji w tym wpisie, ale to wymaga zmiany myślenia. Tutaj jest wszystko, a fejsik to zupełnie inna bajka. Nam aż tak bardzo na ruchu nie zależy. Dodatkowo mam wrażenie, nie wiem czy słuszne, że własnie dlatego nas się wybiera, bo jest tu bardziej kameralnie. Fanpage na fejsiku już postawiłem i tam nawet przenoszę niektóre materiały. Także raczej skłaniałbym się na przenosiny całościowe niż zmianę mentalności. Chyba jestem za stary na podjęcie takiej decyzji.

Panel z nowymi postami masz tutaj http://www.krysztalyczasu.pl/infusions/ ... _posts.php od ostatniej wizyty. Natomiast ostatnie tematy masz z boku. Dodatkowo można sobie skorzystać z opcji Moje ulubione i wtedy zrobisz sobie zakładkę do dowolnego miejsca na portalu.

Jeśli chodzi o A.S.ów to sami wybrali sobie swój los. Są użytkownikami portalu jak każda inna osoba. Trochę żałuje, ale już nawet nie bardzo.
Ostatnio zmieniony 14 marca 2016, 13:54 przez czegoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Borejko
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 17 sierpnia 2009, 20:05
Kontakt:

Post autor: Borejko » 14 marca 2016, 14:01

Ale ja to kompletnie rozumiem - z tej samej przyczyny nie uczestniczę w życiu FB.

W takim razie posługując się słowami Bazyla:

- Zamknięcie strony, całkowite zablokowanie możliwości jej edycji i postawienie równolegle nowego portalu i stopniowe,mozolne (być może częściowo zautomatyzowane) przerzucanie starych treści na nowe miejsca.
Niech archiwum jednak pozostanie dla potomnych, tak jak jest, bowiem Wayback Machine mi zwraca 2009 rok.

Zrobcie to tylko na darmowej stronie, raz do roku coś wydajcie za zgromadzone pieniądze lub stuknijcie się piwem na Ostrogarokonie :)

Nie traćcie jednak Page Ranku oraz wypracowanej pozycji - jakieś przekierowanie czy coś (nie znam się na tym).

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 14 marca 2016, 15:58

Ja zdecydowanie nie popieram wersji przeniesienia się na FB. Z uwagi na to, jak działa FB nie chcę mieć tam konta i nie chcę mieć z tym nic wspólnego. I myślę, że nie jestem jedyną osobą, która tak uważa.

To tyle, co chciałem dodać w temacie.
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 14 marca 2016, 17:04

Nie mam fejsa, jestem dinozaurem i módlcie się wszyscy żebym nie wyginął jak one bo wszystkich usiecze (dla mniej rozgarnietych przypominam że nastąpiło to w wyniku zrzucenia naprawdę dużego kamienia ze sporej wysokości).
Fejs ma moja żona ale tego typu nowinki techniczne mnie nigdy nie rajcowaly za specjalnie. Zatem taka nieco archaiczna, tracąca myszką strona ładnie się wpisuje w świat do którego należę i do którego należą KC.

Co do pisania nowych materiałów i zachęcania w ten sposób nowych graczy ro poprostu skutecznie mnie zniechęcily ostatnie oficjalne publikacjej. Myślałem, że przez te naście lat mam pojęcie o KC tymczasem SOK wyorowadzil mnie z błędu. Czuję się jakbym długo spał pod ciepła kołderką i nagle po tym czasie ktoś mi ją wyrwał. Ja juz nie wiem jak mają wyglądać KC stąd to moje zniechęcenie. Światy z domkami na kurzych łapkach do mnie nie przemawiają. I choć można użyć argumentu że przecież to świat sprzed Katana; to trudno mi się łudzić że nowożytne imperium Katanow będzie miało inny wydźwięk.

Jc zawsze pozostaną fajnym wspomnieniem i sporym kawałkiem życiado którego zawsze będę miał sentyment. Jednak od tamtego czasu dorosłem a Kryształy, cóż jak widać...
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Kargan
Reactions:
Posty: 1420
Rejestracja: 22 listopada 2012, 13:44
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Kargan » 14 marca 2016, 17:32

Niezależnie od tego czy ktoś z powodów ideologicznych lub innych lubi/nie lubi Fejsa to przenoszenie tam Forum nie ma kompletnie sensu. FB się nie nadaje do pisania długich postów z jakich zasadniczo składa się nasze forumowe PBF. Dłuższa wymiana postów na FB też jest kiepsko technicznie zrealizowana więc reasumując: absolutnie nie.
]|[ Innocence Proves Nothing ]|[

Medea Trix: WS 28, BS 44, S 32, T 29, AG 41, INT 29, PER 40, WP 32, FEL 33 (12 wounds, 2 fate points)
Erias Kantar (Black Templar Marine): WS 53, BS 37, S 40, T 42, AG 51, INT 45, PER 45, WP 46, FEL 40 (23 wounds,4 fate points)

Borejko
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 17 sierpnia 2009, 20:05
Kontakt:

Post autor: Borejko » 14 marca 2016, 19:36

Hej ale piszac o FB nie miałem na mysli Waszych sesji PBF tylko zainteresowanie nowych ludzi KC.
Nie było zatem tematu.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 14 marca 2016, 21:04

Czemu nie bylo tematu? Każda ciekawa myśl warta przemyślenia. Przynajmniej uświadomiłem coś sobie o sobie samym. A to że fejs nie jest dla niektorych z nas nie znaczy że nie jest potrzebny. Można rozwijać by narybku młodego się zrobiło więcej. Tyle że ja się nie piszę i wszystko.

Btw zrobił byś sobie awatara Borejko bo ci zaraz Keth gotów krowę wstawić albo i nawet owieczke jakowąs straszliwą. :P
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Dobro
Reactions:
Posty: 2848
Rejestracja: 10 listopada 2012, 22:13

Post autor: Dobro » 14 marca 2016, 22:29

To panowie, na czym stanęło?

Jestem totalnie zielony jeśli chodzi o funkcjonowanie forum, także nie pomogę w żadnym technicznym jego aspekcie. Przeniesienie PBF czy w ogóle forum na FB to chyba pomysł kogoś, kto nie ma fejsbooka albo go rzadko używa...
Prowadz? sesje: ?mier? i ?ycie kami Ryby (L5K) - zawieszona
Mistyczny Lotos (Conan na zasadach Fate)
Moje postacie:
Ahmed Assad Omar - audytor finansowy (PBF Wybawiciel)
Olaf Vilbergson - m?ody zwiadowca (PBF Cienie na ?niegu)
Mikulas Tichy - m?ody medyk z Pragi (PBF - Memento Mori)

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 14 marca 2016, 23:05

Na razie na niczym. Cały czas nie mamy konkretów w związku z tym działamy dalej na tym co mamy.:(

Borejko
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 17 sierpnia 2009, 20:05
Kontakt:

Post autor: Borejko » 15 marca 2016, 08:06

" Btw zrobił byś sobie awatara Borejko bo ci zaraz Keth gotów krowę wstawić albo i nawet owieczke jakowąs straszliwą. Pfft "
Na dziesięciolecie obecności na forum; chociaż dziesięć postów przez 7 lat to też dobra cyfra :)

ODPOWIEDZ