Wydarzenia Artystyczne

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 10 maja 2016, 13:55

Pomyślałem, iż warto tutaj założyć tego rodzaju temat z uwagi na działalność artystyczną członków forum - choć oczywiście nie tylko. Warto bowiem podzielić się w nim także informacjami na temat ciekawych inicjatyw artystycznych, które mogą stanowić inspirację dla graczy i MG. Jest to więc dobre miejsce do tego, by zamieścić wiadomość o zbliżających się wystawach związanych z fantastyką, lub SF, projekcjach filmów czy innego rodzaju wydarzeniach ze świata sztuki. Zaczynając temat nie odmówię więc i sobie przyjemności tego rodzaju prezentacji:

[center]Obrazek[/center]
Zapraszam serdecznie wszystkich miłośników horroru i grozy, na wydarzenie artystyczne Strzępy Koszmarów, które odbędzie się 21 maja w Łodzi. Przyjmie ono postać wieczorku wizjonerskiej poezji hermetycznej, mojego autorstwa, inspirowanej konwencją Kosmicznego Horroru Howarda Philipsa Lovecrafta, a także wystawy prac Rivers of Hell (znanej na forum jako Hel), ilustrujących owe liryki. Obie inicjatywy odbędą się w ramach dziesięciolecia łódzkiej Wystawy OtwARTej. Serdecznie zapraszamy wszystkich, któzy lubią eksplorować mroczną stronę rzeczywistości! Więcej informacji znaleźć można tutaj.

Wystawa dostępna będzie dla zwiedzających od 17, w "Naszej Galerii"
Wieczorek poetycki odbędzie się w "Muzeum Książki Artystycznej" o godzinie 21.00
Ostatnio zmieniony 18 maja 2016, 16:13 przez Sigil, łącznie zmieniany 1 raz.
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

TatTvamAsi
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 08 sierpnia 2015, 14:54
Been thanked: 3 times

Post autor: TatTvamAsi » 18 maja 2016, 21:54

Serdecznie polecam :), a w szczególności tym, którzy cenią sobie poezję tworzoną pod wpływem prawdziwej pasji. W dobie aktualnej poezji poruszającej tematy szarej codzienności i wiejącej nudą na kilometr a może i więcej, to jest bardzo dobra okazja, żeby posłuchać wierszy o wiele głębszej treści. Nawet jeśli ktoś z was nie zetknął się z twórczością tego typu, to może chociaż poznać coś nowego. No, ja w każdym razie się wybieram i to w sumie po raz drugi...

Hel
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 08 sierpnia 2015, 14:11

Post autor: Hel » 19 maja 2016, 23:03

Również zapraszam wszystkich, zwłaszcza tych gustujących w horrorze i fantastyce. Pragnę przy tym zaznaczyć, że wydarzenie firmowane przez grupę ErroS jest zupełnie odmienne od tego co zwykle możecie zobaczyć w galeriach, lub posłuchać na żywo. Jeśli macie otwarte horyzonty myślowe, myślę, że nie zawiedziecie się.

Przy tym pragnę ogłosić małe zmiany organizacyjne:
Prezentacja poezji Sigila odbędzie się 21.05.2016 o godzinie 21 w Muzeum Książki Artystycznej, ul. Tymienieckiego 24 w Łodzi. Grafiki mojego autorstwa, ilustrujące wyżej wymienioną poezję można oglądać wtedy na ul. Piotrkowskiej 17, lecz zamiast wernisażu tego dnia, odbędzie się finisaż 28.05.2016 o godzinie 18:00.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 20 maja 2016, 08:51

Tak sobie myślę, że może istniała by szansa pokazania jakiejś choćby namiastki takim jak ja. Czylinosobom które naprawdę chciałyby uczestniczyć ale z pewnych obiektywnych przyczyn nie mogą.
Tak czy inaczej życzę powodzenia i trzymam kciuki. Dacie radę.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 20 maja 2016, 11:44

Dzięki Suriel. :)

Na pewno po wydarzeniu umieścimy jakiś opis na ErroSie, łącznie, ze zdjęciami (coś podobnego zrobiliśmy już w po premierze Strzępów. Być może nawet uda nam się co nieco nagrać - ale tu nie mam pewności, bo wszystko zależy od sprzętu...

Podsumowując: jakaś informacja po evencie pojawi się na pewno. Jednak w jakiej dokładnie formie - nie umiem na razie przewidzieć. Poza tym wystawa czynna będzie cały tydzień, więc jeśli ktoś zahaczy o Łódź, zawsze może wpaść (nawet, gdy nie będzie mógł pojawić się na wieczorku czy na finisarzu).
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Fobetor
Reactions:
Posty: 106
Rejestracja: 24 marca 2016, 11:03

Post autor: Fobetor » 20 maja 2016, 12:16

Przyznam się, że byłem na pierwszym wernisażu w Bełchatowie. Polecam gorąco wszystkim miłośnikom grozy.
Sigil jest specyficznym poetą... kiedy przyjdzie natchnienie nic go nie powstrzyma do napisania arcydzieła
Pobyt na najbliższym wernisażu może być dla każdego okazją do niezapomnianych przeżyć.

Jeśli myślisz sobie -Ej ale to tylko poezja.

Mówię pójdź na ten wernisaż! Doświadczysz czegoś niezwykłego.

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 20 maja 2016, 12:31

Dziękuję za dobre słowo, Fobetor. :)

Jednak tym razem wieczorek i wystawa mają miejsce niestety w dwóch rożnych miejscach, a więc nie są połączone. Poza tym, jak już wspominała Hel, z wernisażu zrobił się finisarz (28 maja - na zakończenie ekspozycji).

Wieczorek poetycki odbędzie się 21, choć mam szansę powtórzyć go także 28 - ale myślę, że to będzie zależało od zainteresowania i frekwencji. Osobiście nie jestem jeszcze w pełni zdecydowany na to.
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

TatTvamAsi
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 08 sierpnia 2015, 14:54
Been thanked: 3 times

Post autor: TatTvamAsi » 25 maja 2016, 13:59

No i po wieczorku. W zacnym, kameralnym gronie i przy blasku świec i dobranym podkładzie muzycznym. DO tego, budynek, w którym przedstawiane były wiersze miał swoisty klimat - stary, z rdzawej cegły, a wnętrza jak z co poniektórych filmów grozy. Kto nie był, no to cóż, sporo stracił... Ale w tym miejscu chciałabym zaprosić serdecznie na wystawę Hel, bo do 28 (do finisażu), będzie można ją zobaczyć. Prace mają oniryczny klimat i bardzo dobrze oddają poezję, której są ilustracjami. Niestety, będąc przed wieczorkiem w Łodzi nie udało mi się samej zobaczyć wystawy (choć mam to szczęście, że widziałam już prace Hel wcześniej), ale może komuś jeszcze przez te trzy dni uda się tam wybrać.

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 07 czerwca 2016, 17:21

Dla wszystkich nieobecnych, zainteresowanych, oraz tych, którzy lubią sobie powspominać: relację z wydarzenia znaleźć można tutaj.
Wierzę, że koszmarki uda się nam jeszcze powtórzyć kilka razy. Więc jeśli ktoś się nie załapał, jest nadzieją, że załapie się w przyszłości. :)
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 24 czerwca 2016, 17:56

Mam przyjemność poinformować o arcyciekawej wystawie, która odbędzie się w Łodzi, w Muzeum Książki Artystycznej:

[center]Obrazek[/center]

Prezentowane prace nawiązują do bogatej tradycji magicznych grimuarów. Wiele z nich tchnie mrocznym i szalonym Lovecraftowskim klimatem. Myślę, że każdy MG od przygód w klimacie horroru będzie potrafił docenić tak unikalne źródło inspiracji. ;)

Ja sam oczywiście wybieram się koniecznie! :D
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 17 stycznia 2017, 16:24

[center]Obrazek[/center]
Z dziką i niekłamaną radością poinformować pragnę, że kolejna, druga już edycja Strzępów Koszmarów odbędzie się w lutym w Lublinie. Można nas będzie spotkać tam w w Galerii TPSP "Przy Bramie", mieszczącej się na ulicy Grodzkiej 34/36. Prace Rivers of Hell, ilustrujące liryki Sigila podziwiać będzie można od 27 stycznia do 15 lutego. Deklamacja wierszy, czytanych przez autora odbędzie się 11 lutego w sali wystawowej.

Kilka grafik Rivers of Hell, obejrzeć można w Galerii na stronie ErroS. Z moją poezją zapoznać się można stronie ErroS lub też na moim blogu: Świątynia Krzyku.

Zapraszamy serdecznie miłośników Kosmicznego Horroru, a także poezji klasycznej, mając nadzieję, iż wieczór ten pozwoli Wam poczuć przejmujący dreszcz grozy i przez chwilę dotknąć autentycznego terroru, skrytego jest poza zasłoną obrazu i słowa.
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

voodoochild
Reactions:
Posty: 71
Rejestracja: 07 kwietnia 2016, 11:38

Post autor: voodoochild » 17 stycznia 2017, 20:52

Byłam na przedpremierze pierwszego wydarzenia tego typu i był to dla mnie wieczór pełen wrażeń estetycznych i refleksji, dlatego cieszę się na wieść że są kolejne odsłony. Jeśli tylko finanse na to pozwolą to z chęcią sama wybiorę się do Lublina!

Fobetor
Reactions:
Posty: 106
Rejestracja: 24 marca 2016, 11:03

Post autor: Fobetor » 18 stycznia 2017, 22:03

Pamiętam również, byłem na przed premierze w Bełchatowie i przyznam się, że było to dla mnie bardzo pozytywne doświadczenie. Wszystkim gorąco polecam, jeśli mają taką okazje, pojawić się na Strzępach Koszmarów. Nawet jeśli twierdzą, że poezja ich niekręci. Przy tej twórczości może się to zmienić.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 05 lutego 2017, 21:33

Próbowałem się dzisiaj dostać na wystawę. Jednak ku mojemu rozczarowaniu zatrzymały mnie drzwi z napisem zamknięte. Szkoda, niepotrzebnie tylko narobiłem kilometrów. Trudno następnym razem może się pokusze by za wczasu sprawdzic o której zamykają.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 28 maja 2017, 15:19

Szkoda, Suriel, że stało się jak stało, ciekaw byłbym Twoich wrażeń. Mam jednak gorącą nadzieję, że jeszcze kiedyś uda Ci się trafić na nasze eventy. :)

W każdym razie wszystkich, którzy chcieli być, lecz z jakiegoś powodu nie mogli zapraszam do przeczytania krótkiego podsumowania wydarzenia oraz obejrzenia zdjęć z II edycji Strzępów Koszmarów. Wszystko znajdziecie pod poniższym linkiem:

Relacja z II Edycji Strzępów Koszmarów
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

ODPOWIEDZ