Only War - wątek ogólny

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 21 grudnia 2016, 21:50

No więc, jak pisałem w shoutcie zaryzsykował bym poprowadzenie sesji Only War. Stan mojej wiedzy na dzisaj jest taki, że szkoda gadać...
Nie odróżniam chimery od tytana i nie wiem co zacz jest.

Niemniej jednak myślę, że mniej więcej wiem jak oddać wojnę ;). Sesja ruszyła by w okolicy sierpnia. Do tego czasu skończę budować dom i się oczytam w systemie.
Nie dam rady ogarnąć wszystkiego co bym chciał, no i spłodzenie przygody to u mnie długi i bolesny proces ( np. w tym przypadku 9 miesięcy :P). Dlatego ograniczę się do tego co mi będzie potrzebne do przygody.

By ruszyć potrzebuję chętnych. Niestety moje sesje, są krwawe, brudne i ze sporym naciskiem na psychologię bohaterów. Jeśli to nikomu nie pasuje, to właściwie tutaj należałoby skończyć.

Jeśli jednak pasuje, to potrzebuję danych. O regimencie rzecz jasna. Mam zamiar nie powtarzać błędu z ostatniej mojej sesji pbf i zrobić sesję pod postacie.

Gracze mają do wydania 12punktów na stworzenie regimentu. Kolosalne znaczenie dla mnie mają dwa wybory, po pierwsze typ regimentu:

Regiment pancerny - 4pkt
Rozpoznanie - 3pkt
Desantowcy (drop troops) - 3pkt
Tropiciele Zabójcy - 3pkt
Lekka piechota - 3pkt
Piechota Liniowa - 3pkt
Piechota zmechanizowana - 3pkt
Piechota oblężeniowa (siege infantr) - 2pkt

Po drugie pochodzenie:

[olist=1]Cadian Shock Troops
Catachan Jungle Fighters
Death Korps of Krieg
Elysian Drop Troops
Maccabian Janissaries
Mordian Iron Guard
Tallarn Desert Riders
Vostroyan Firstborn[/olist]

Bez tych wyborów nie jadę z tworzeniem przygody. Nie wyślę bowiem jeźdźców z pustyni w pustkowia -30C na przykład. Aż taki złośliwy to nie jestem...

Co do postaci to tak:
Sierżant - w tej roli Maciej,
Sierżant będzie nowy w stosunku do oddziału i pierwszy raz w tej szarży od momentu promocji. Żołnierze będą to wiedzieli więc łatwiej będzie wytłumaczyć wpadki i potknięcia.

Komisarz - w tej roli Keth (jeśli czas pozwoli)
Będzie moim wsparciem w szerzeniu słowa Imperatora i poprawności politycznej wśród kolegów. Będzie to rola trudna do zagrania bo zakładam rozdźwięk pomiędzy powinnością a moralnością. Dlatego dostaje na start extra 50 expa więcej.

Pozostałe specjalizacje bez limitu.
Jednak wolałbym bez operatorów czołgów itp. i bez ogrynów i ratlingów. Z trudem będę ogarniał system a jak pomyślę że miałbym ratlingi w czołgu to... :o
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

maciej
Reactions:
Posty: 1374
Rejestracja: 29 marca 2012, 21:53

Post autor: maciej » 21 grudnia 2016, 22:06

Z tego co ja widzę w podręczniku to te nazwane to przykładowe. Sami możemy sobie wybrać świat, rodzaj regiment, osobowość oficerów,jakieś oddzialowe specjalizacji czy doktryny. Jeśli weźmiemy regiment pancerny A weźmiemy to na tzw unit przysługuje czołg. Piechota zmech ma zdaje się Chimere czyli jeśli mnie pamięć nie myli opancerzony gasienicowy transporter z miotaczem ognia ale pewnie może być też bolter
"Mieli do wyboru wojn? lub ha?b?, wybrali ha?b?, a wojn? b?d? mieli tak?e"

Awatar użytkownika
Kargan
Reactions:
Posty: 1420
Rejestracja: 22 listopada 2012, 13:44
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Kargan » 21 grudnia 2016, 22:22

Chciałbym tylko zapytać Suriela: czy Ty dokładnie wiesz kim jest Komisarz w Gwardii Imperialnej czy Marynarki ? Jako podpowiedź dodam, że Gaunt nie jest dobrym przykładem Komisarza... to znaczy dobry z niego chłop, ale nie jest typowym Komisarzem.
]|[ Innocence Proves Nothing ]|[

Medea Trix: WS 28, BS 44, S 32, T 29, AG 41, INT 29, PER 40, WP 32, FEL 33 (12 wounds, 2 fate points)
Erias Kantar (Black Templar Marine): WS 53, BS 37, S 40, T 42, AG 51, INT 45, PER 45, WP 46, FEL 40 (23 wounds,4 fate points)

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 21 grudnia 2016, 22:23

Tak jest ale te wszystkie wybory typu charakter, doktryna itd kosztują punkciki.
Do wydania jest ich z tego co wyczytałem 12pkt.
Do tego osobmo 30pkt na dozbrojenie.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 21 grudnia 2016, 22:28

Komisarz to oficer polityczny. Tak jak sowieckie NKWD. Strzela w leb swoim jak nie dość lojalnie i gorliwie wypełniają zadania. Inaczej jedt u Kriegow. Tam komisarz odpowiada za to by ci fanatycy nie wytlukli wszystkich, lacznie ze swoimi po drodze do wyznaczonego celu.
Zdałem panie profesorze? Mam zaliczenie?
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Kargan
Reactions:
Posty: 1420
Rejestracja: 22 listopada 2012, 13:44
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Kargan » 21 grudnia 2016, 23:25

Owszem to oficer polityczny :) Tylko trochę bardziej niż w sowieckiej Rosji bo działa w imieniu Boga-Imperatora a nie jakiegoś tam dowódcy kompanii czy batalionu. Zasadniczo (z wyjątkiem Gaunta) Komisarze nie dowodzą bezpośrednio w polu - chyba, że wymaga tego sytuacja bo właśnie za tchórzostwo rozstrzelali dowodzącego. Pytanie czy jakiś sierżant będzie miał odwagę i szansę "podowodzić" drużyną kiedy obok niego będzie spacerował Komisarz :) W radzieckiej armii oficer polityczny na szczeblu kompanii mógł donieść na swojego dowódcę wyższym szarżom, raczej nie ryzykowałby próby rozstrzelania dowódcy kompanii. Komisarz Imperialny może rozwalić dowódcę pułku, brygady a nawet generała. Ba... może rozwalić Kapitana Imperialnej Marynarki - jeśli uzna to za konieczne - i nie musi się nikogo pytać o zgodę. Różnica między Komisarzem a oficerem politycznym w Armii Czerwonej jest... olbrzymia :D

A poza tym bardzo dobrze - masz zaliczenie :P
]|[ Innocence Proves Nothing ]|[

Medea Trix: WS 28, BS 44, S 32, T 29, AG 41, INT 29, PER 40, WP 32, FEL 33 (12 wounds, 2 fate points)
Erias Kantar (Black Templar Marine): WS 53, BS 37, S 40, T 42, AG 51, INT 45, PER 45, WP 46, FEL 40 (23 wounds,4 fate points)

maciej
Reactions:
Posty: 1374
Rejestracja: 29 marca 2012, 21:53

Post autor: maciej » 22 grudnia 2016, 07:27

To z Kriegami jest aż tak źle? Wydaje mi się ze komisarz nie rozwali nikogo jeśli nie będzie miał powodu. Poza tym zawsze można skonsultować na pw żeby potem nie było niejasności. Myślę ze autorzy gry doskonale wiedzieli co robia
"Mieli do wyboru wojn? lub ha?b?, wybrali ha?b?, a wojn? b?d? mieli tak?e"

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 22 grudnia 2016, 17:38

Krigow wrzucił Karganw innym wątku. Ale ich akurat odradzam. Ich psychologia jest hak marines, nie poczujecue różnic wielkiej. No może poza siłą ognia.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

el009
Reactions:
Posty: 273
Rejestracja: 15 listopada 2015, 10:46

Post autor: el009 » 22 grudnia 2016, 21:31

Grał bym ;) Bylbym za doktryna drop troops albo zwiadem, pochodzenie Elysian albo Vostroyan dla pierwszej doktryny albo Tallarn czy Catachan dla drugiej. Chcialbym jakąś ambitna role ale zwykla latarke tez przyjme.
Rogue Trader - Magos Eksplorator Diomedes
Degenesis - Bayer Werk (Scrapper)

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 22 grudnia 2016, 22:00

Dogadajcie się a jak nie zrobimy jakieś głosowanie grających. Ten regiment który zyska najwięcej punktów zostaje wybrany i szlus. Ma się na przykład dwa wybory za dwa i jeden punkt. Jak jest tyle samo punktów wybieram ja.

Czekam aż się dogadacie jak nie to jw.

Tymaczasem Imperialna propaganda...
[youtube]
https://www.youtube.com/watch?v=wJVpihgwE18[/youtube]
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

maciej
Reactions:
Posty: 1374
Rejestracja: 29 marca 2012, 21:53

Post autor: maciej » 23 grudnia 2016, 00:20

Moim zdaniem mistrz gry powinien dac do wyboru pod kątem prowadzonej kampanii. Zwiad może np się nie sprawdzić w wojnie okopowej. Poza tym wydaje mię się ze w ten sposób w jaki robi się regimenty można chyba zrobić nawet z Kriegow desant.
Ale biorąc pod uwagę ze np Keth miałby mieć komisarza to zastawiam się czy wybór sierżanta jest dobry. Zawsze mogę wziąść heavy z miotaczem ognia np
"Mieli do wyboru wojn? lub ha?b?, wybrali ha?b?, a wojn? b?d? mieli tak?e"

maciej
Reactions:
Posty: 1374
Rejestracja: 29 marca 2012, 21:53

Post autor: maciej » 23 grudnia 2016, 00:25

A może oddział w stylu Parszywej Dwunastki? W Hammer of the Emperor jest coś takiego jak Last Chancers
"Mieli do wyboru wojn? lub ha?b?, wybrali ha?b?, a wojn? b?d? mieli tak?e"

el009
Reactions:
Posty: 273
Rejestracja: 15 listopada 2015, 10:46

Post autor: el009 » 23 grudnia 2016, 20:37

Rozpoznanie - 3pkt
Desantowcy (drop troops) - 3pkt
Tropiciele Zabójcy - 3pkt

Te specjalizacje dają nam moim zdaniem MG najwięcej ciekawych opcji na przygody. Sabotaże, zwiad, odbijanie VIPów, polowanie na dowódców. Jakoś nie widzę nas w roli regimentu oblężniczego "no dobra. opuszczacie okopy i szturmujecie, to teraz rzucę za każdego z was k100, na 40+ dostaliście z boltera z tamtego bunkra, och, drużyna się skończyła" :P

I do tego dobierałbym pochodzenie. Skreślam na dzień dobry Cadian bo ich nie lubię i DKoK bo MG go nie zaleca, Mordianie nie pasują do mojej koncepcji bo to taka biedna szara piechota ginąca tysiącami. Reszta mi pasuje ale mam słabość do Elysian ;)
Rogue Trader - Magos Eksplorator Diomedes
Degenesis - Bayer Werk (Scrapper)

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 23 grudnia 2016, 22:12

Kriegów nie polecam dlaczego już pisałem, ale...
Jak se uprzecie polecimy i nimi. Jeśli taka faze macie nie ma problemu. Krigowie to bezkompromisowość, brutalizm i dążenie do sakramentalnej autodestruckcji w imię Imperatora. Chcecie zadawać, ból i cierpienie. Patrzeć jak martwi cywile osuwają się martwi, wolna wola. Dam radę.
Chcecie Catachan, muskuły, bezszelstne podkradanie się do wroga. Chcecie poczuć ten dreszczyk emocji kiedy cichoszelestnie podkradacie się za plecy wroga. A za chwile poczuć rozkosz kiedy z przebitym nożem w trzewiach, cichutko osuwa się w waszych ramionach, wolna wola. Dm radę poprowadzić i to...
Chcecie Elysium.. Nie ma problemu.
Dostaniecie to na co macie fazę. Tylko musicie mieć pewność ze właśnie tego typu wrażeń, a nie czego innego poszukujecie...
Kargan, mam kucnąć, czy wolisz żebym... :P
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

el009
Reactions:
Posty: 273
Rejestracja: 15 listopada 2015, 10:46

Post autor: el009 » 24 grudnia 2016, 00:33

Nigdy nie byłem fanem demokracji, kojarzy mi się z paraliżem decyzyjnym :P
Mam kilka koncepcji postaci ale zdecyduję się jak będę wiedział w co gramy. Po głowie chodzi mi operator sentinela, ksiądz, sierżant albo medyk, mniej więcej w tej kolejności :P
Rogue Trader - Magos Eksplorator Diomedes
Degenesis - Bayer Werk (Scrapper)

ODPOWIEDZ