Kuźnia Wszechkreatorów

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 16 października 2017, 15:49

He he; pytam serio.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 16 października 2017, 16:14

Kalka - powinno być wystarczająco mrocznie i intrygująco. W orczym Kalcha.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 16 października 2017, 16:18

Kalka, Jak taka kalka do kopiowania? Zeby mi nie powiedział kto, że ten świat to plagiat, kalka taka. :D Ale w sumie który nim nie jest?
Może: Kalkha albo coś w ten deseń?
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Nanatar
Reactions:
Posty: 641
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 11:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 155 times
Been thanked: 116 times

Post autor: Nanatar » 16 października 2017, 19:55

mortuus malum - zgniłe jabłko
hermita
profanus
spiritus terra

troszkę podpierałem się łaciną, nie mówię w tym języku i używałem słownika, mogą być błędy.
Przypuszczam że ze względu na brzmienie ostatnia propozycja może się spodobać, ale ja wciąż mam niedosyt, to w końcu nazwa wielu krain.
A może po polsku: Pustkowie Dusz, Larwa (LARD), Żałobna Ziemia

Awatar użytkownika
mastug
Reactions:
Posty: 1697
Rejestracja: 03 grudnia 2009, 23:24
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Post autor: mastug » 16 października 2017, 22:11

Fallgoria
Prohibrion

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 17 października 2017, 00:22

Dzięki panowie, skorzystałem. Poszła aktualizacja.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 17 października 2017, 13:56

Mapa ma być wlasna czy szukamy gotowca? Skłaniam się ku pierwszemu. Trzeba się o robić ake zawsze to swoje.
Mówiąc o mapie to w jakim ma być stajlu?
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Nanatar
Reactions:
Posty: 641
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 11:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 155 times
Been thanked: 116 times

Post autor: Nanatar » 17 października 2017, 14:35

Własna, gdzie tam znajdziesz taki gotowiec? A dojdą jeszcze jeziora, linie brzegowe mórz, rzeki, swampsy.
Zaproponuj jeszcze odległości, bo brak mi trochę skali krainy. Na teraz zrobiłem szkic na A4 długopisem. A i większe zbiorniki wodne: wewnętrze morza, zatoki, jeziora.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 17 października 2017, 14:40

Jeziora to na spokojnie. Morza niestety trzeba teraz gdzieś wylać. Zastanawiam się gdzie go chlusnąć... Kurde jak to trudno być kreatorem. Najlepiej jakby ktoś zasugerował.
Nue ma chetnych do zrobienia pływaków?
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 17 października 2017, 14:48

Nanatatze przyjmij skalę jaką uwazasz za słuszną. Oddaję lejce w tym zakresie. Choć myślałem że kak będzie większy od Europy to będziemy mieli za duże odleglosci.

I tak:
Marsz dziennie ok 17km maks 25km. Tyle podczas 1410r robiły dziennie wojska by spotkać się pod Grunwaldem. Ile robiły legiony rzymskie po drogach nie pamiętam.
Kono 25-40km mózna zrobić. Hunowie potrafili machać 180.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 17 października 2017, 14:58

Na razie mam koncept na nową rasę zaprzyjaźnioną z elfami. Chodzi mi tu po głowie, stworzenie żywych amuletów magii. Tak aby elfy mogły czerpać magię z istot żywych, wszak jeden PM za 10 ran to straszna rzeź, ale jakby można było czerpać 1 Żyw za 2 PM i jeszcze móc to magazynować to miałoby już sens w takim mrocznym świecie. Ktoś kto czytał Trylogię Czarnego Maga będzie wiedział o co chodzi. Mam już trochę opisaną podobny koncept zwany Rantlami, ale w KC jakoś się nie zmieściły, więc może w tym świecie dałoby się to upchnąć. Wtedy mógłbym opisać całą społeczność. Sam pomysł jest tutaj http://www.krysztalyczasu.pl/forum/view ... ad_id=1061 Jeśli nie pasuję to proszę od razu, żebym nie tracił czasu.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 17 października 2017, 15:10

Czemu by nie rantlowie? Co nas ogranicza procz wyobraźni. Nic. Musisz ich tylko dobrze wpasowac w mroczny klimat świata.
Żywe amulety pomysł dobry ale trzeba bardzo uważać by nie przegiac. Jakoś moc się musi zaciągać.
Powiem tak, działaj w tematach. Jak jakiś szczególik nie będzie pasował, a zawsze coś odstaje, to będziemy dumac jak go zniwelować
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
mastug
Reactions:
Posty: 1697
Rejestracja: 03 grudnia 2009, 23:24
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Post autor: mastug » 17 października 2017, 22:28

Przeczytałem update'a - jest klimat. Świetnie się zapowiada.

Jest jeden niuanas który może nadać temu światu jeszcze trochę mroczniejszego charakteru. Mianowicie paladyni. Niech nie będą dobrodusznymi pomagaczami, niosącymi światełko nadzieji i otuchy. Zamiast tego zrób z nich maszyny do zabijania, fanatyków, absolutnie owłądniętych chęcią mordowania .. tych złych. Dla nich dobro oznacza niszczenie zła. Mogą bezkarnie zabić każdego kto nie jest wyznawcą bogów dobra, z samego faktu że zwiększa wszechmoc innych sił niż dobro. Dla przykładu aby znaleźć opętanego przez demona mieszkańca wioski , nie będą bawić się w egzorcyzmy, poprostu wymordują całą wioskę. Niech niszczenie zła będzie dla nich najważniejszym przykazem. Nie ratowanie życia, nie ochrona kobiet i dzieci tylko mordowanie sług zła.
Ostatnio zmieniony 17 października 2017, 22:59 przez mastug, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 18 października 2017, 08:37

Co poszlo to już poszlo. Zostawię zatem ten odłam miękkich palladynow w górach. A drugi zrobię na wzor hiszpańskiej inkwizycji. Umieszcze ich w najbardziej sielskim i spokojnym królestwie /EVILS/ tam gdzie rzadzi pani Luvel.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 18 października 2017, 09:03

Ja za to z innej (mechanicznej) beczki. Jako, że jest to niebezpieczny świat niech gracze, którzy tu wylądują mają startowe POZ gdzieś ok 5 (lub w sumie 5 na dwóch klasach).

ODPOWIEDZ