Pytania techniczne - pomoc

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 09 marca 2017, 12:46

Treant - masz rację. Z tym, że mnie chodziło bardziej o to by wykwalifikowany właśnie w tym celu zabójca nie miał tych ujemnych modyfikatorów tak jak ma to np wojownik. A taką możliwość daje tylko umiejka Selektywny Atak a tego zabójca nie posiada

Suriel - jestem TW a nie AS :) z moją szuflada wszystko jest ok. Z tym że te umiejki znajdowały się głównie na kartach graczy, którzy je tworzyli. Ale jak coś znajdę to się podzielę. Żaden problem.
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 09 marca 2017, 12:55

Venar to straszna szkoda. U nas jak ktoś miał coś sensownego towchodzilo do zbiorowego segregatora. Ale pomysł z dochodzemiem umiejętności co poziom zacny. Moze warto podejść do zrobienia takowego spisu? W sensie portalowo; wspólnie. Bo wowczas zawsze jrst mniejsza szansa na coś co psuje balans gry. Może pamiętasz jakies6 ciejawe umiejki których nie było w materiałach ASowskich?
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 09 marca 2017, 14:26

Przejrzę czeluście szuflady i dam znać
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 09 marca 2017, 14:30

Tylko nie przepadnij na lata jak wiadomo kto. Co ci się przypomni choćby troche też dobre. Moze to się rozbuduje i wypelni luki.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Nanatar
Reactions:
Posty: 641
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 11:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 155 times
Been thanked: 116 times

Post autor: Nanatar » 09 marca 2017, 15:32

Stosuje taki system dodawania umiejętności co poziom od początku tego tysiąclecia. Nie zmienia to KC w DnD. Jest lepiej, gracze świadomie wybierają umiejętności, no.i wiadomo które są zbędne. Venar selektywne z morderczym, może jeszcze zamaszyste. Jaki krytyk wyszedł to praca dla MG, a tabela to.tylko podpowiedź. Niektóre nie są możliwe, w przypadku ciężkich zbroi, gdzie właśnie musi.zabojca ominąć pancerz. Nie przebije nerki bo tam.jest gruba blacha, no nie ma szans sztyletem.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 09 marca 2017, 15:38

Ale zapytam raz jeszcze. Czy chodzi wam o umiejętności tylko wymienione w oryginalnym materiale czy tez swoje wymyślone?
Czy nie uwazacue; ze zawody tez powinny dawac czasami umiejetnosci. Zapewne spoza znanych umiejek ale jednak.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 09 marca 2017, 15:47

Jest cała tabela i chyba już nawet rozbudowana, z podziałem co daje w zawodzie - podstawa, specjalista i mistrz. Stworzył ją chyba wasut, ale potem tez inni dopisywali. Także kwestia zawodów można byłoby ze spokojem dalej rozwijać. Nie pamiętam już czy był podział nawet na poszczególne rasy. Muszę tego poszukać. Tam rzeczywiście było kawał materiału.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 09 marca 2017, 17:49

Słuchajcie może byśmy sprobowali podejść raz jeszcze do tematu? Moze warto?
Równolegle można tworzyc listę z nowymi zawodami.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
dretch
Reactions:
Posty: 660
Rejestracja: 07 czerwca 2010, 13:24
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Post autor: dretch » 09 marca 2017, 21:17

Jestem za!
Rudzielec z Koronapan o imieniu Gerard (Anabaptysta, Borka)
http://www.degenesis.com/character-en/i ... a6aa74c071

**
ECO - Stra?nik miejski Ostrogaru
http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=353

--
Je?eli pad?e?, szybko wsta?, bo jeszcze Ci dokopi?.

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 10 marca 2017, 09:38

venar napisał(a):

Treant - masz rację. Z tym, że mnie chodziło bardziej o to by wykwalifikowany właśnie w tym celu zabójca nie miał tych ujemnych modyfikatorów tak jak ma to np wojownik. A taką możliwość daje tylko umiejka Selektywny Atak a tego zabójca nie posiada
O ile nie łączy profesji w wojownikiem, łowcą lub gwardzistą to rzeczywiście nie. Niemniej w sytuacji, gdy ofiara zaatakowana jest z zaskoczenia, to ten ujemny modyfikator do TR znoszony jest przez kary do OB napadniętego. Myślałem jeszcze o tym, aby powtarzać rzut ustalający rodzaj trafienia krytycznego, jeśli wylosowano trafienie w kończynę lub głowę. Mimo groźnej nazwy TR krytyczne może się okazać po prostu skutecznym ciosem (+50 przy dorzucie do obrażeń), choć brak wyparowań jest cennym dodatkiem. Tylko czy powinno się pomijać te zapewniane przez grubą skórę lub czary ochronne?
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 10 marca 2017, 11:25

Przez grubą skure to zależy. Bo czy na przykład oko ma grubą skórę. Przeważnie nie, choć w nassej przyrodzie znajdzie się jedna czy dwie pancerne. Skira na całym ciele jie jest jednakiej grubości. Pod pachą łuski nie znajdziesz.
Magia działa na całym ciele jak skorupka od jajka.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 10 marca 2017, 23:21

Suriel napisał(a):

Bo czy na przykład oko ma grubą skórę.
To bez znaczenia, gdy ostrze przebija i przyszpila do ziemi stopę. Ileś krytycznych najzwyczajniej nie może wejść przez newralgiczne punkty.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 11 marca 2017, 20:16

A jednak Achillesa wykonczyli stopą. Krytyka dostał jak nic.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
dretch
Reactions:
Posty: 660
Rejestracja: 07 czerwca 2010, 13:24
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Post autor: dretch » 14 marca 2017, 12:46

Kolejne pytanie natury technicznej.

Skoro niektre rasy dostają premie do wyparowań, które poźniej można zwiększyć wyparowaniami ze zbroi (nie wiem czy jest taka zasada, ale tak grałem od 15 lat) to co w przypadku kiedy taka postać założy na siebie pszyszywkę i np. kolczugę?

Obie zbroje można mieć na sobie i logicznie obie zbroje dają wyparowania.

Zastanawiam się czy można założyć dwa rodzaje pancerza np. lekki i średni (przeszywka+kolczuga), albo lekki (kolczuga lekka) i ciężki (kurtkowo metalowa), albo lekki (przeszywka), średni (kolczuga) i ciężki (pełna zbroja płytowa)


Przykład1:
Półolbrzym
skóra WYP 20/20/20
Pancerz lekki Przyszywka WYP 15/20/15
Pancerz Średni Kolczuga typowa WYP 40/120/40
RAZEM WYP 75/160/75 ?

OBRONA
Skóra +5
Przyszywka +15
kolczuga +17

Ograniczenia
Skóra -; / -;
Przeszywka -; / -;
Kolczuga 1/2; / 1/2;

Ale jakby np. załozył ejszcze na siebie grube futra bo akcja rozgrywa się w wysokich górach gdzie sniegu jest po pachy to miałby na sobie jeszcze futra.

Futro WYP 45/90/140
OBRONA +18
Ograniczenia 1/2; / 1/2;


Jak to rozpatrywać? Jak liczyć OB, WYP, ograniczenia (mnożyć)?
Rudzielec z Koronapan o imieniu Gerard (Anabaptysta, Borka)
http://www.degenesis.com/character-en/i ... a6aa74c071

**
ECO - Stra?nik miejski Ostrogaru
http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=353

--
Je?eli pad?e?, szybko wsta?, bo jeszcze Ci dokopi?.

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 14 marca 2017, 13:05

Rzecz w tym, że opisane zbroje są tak naprawdę kompletami (nie zakładasz kolczugi na gołe ciało) i podane parametry ochronne dotyczą ich największej części. Tako rzecze ED, czyli edycja dyskietkowa.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

ODPOWIEDZ