KC-towiec nr 3

Wszystko związane z KC-towcem
Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 09 kwietnia 2010, 01:46

Trwają pewne konsultacje nad 3 numerem - czy warto i tak dalej?
W związku z tym, że na razie wizja 3 numeru jest bardzo mglista przyszedł mi do głowy pewien pomysł. Niestety osób związanych z tworzeniem KC-tów, z którymi można byłoby przeprowadzać wywiad jest niewiele. Dlatego postanowiłem poszukać wśród nas. W sumie w pewien sposób my również stanowimy społeczność twórców systemu (a przynajmniej niektórzy z nas). Chciałbym, żeby w kolejnych numerach KC-towca pojawiał się wywiad, z którymś z użytkowników. Ta forma wydaje się dość atrakcyjna dla fanzina, który tworzymy, a jednocześnie może przysłużyć się do promocji własnej osoby.

Jak miałoby to wyglądać?
Na początek w jakimś wątku na forum zgłaszałoby się propozycje kilku użytkowników, z którymi chciałoby się taki wywiad przeprowadzić. W kolejnym kroku tworzyłoby się ankietę, gdzie można będzie oddać głos na daną osobę. Następnie przeprowadzający wywiad oraz jego rozmówca dostawaliby na forum miejsce (np. oddzielny wątek, który byłby dostępny dla nich oraz jednego z administratorów do swobodnej wypowiedzi). W tym czasie na forum powstawałby kolejny wątek, gdzie można byłoby zadawać pytania do osoby, z którą miałby być przeprowadzony wywiad. Oczywiście na odpowiedzi trzeba byłoby poczekać do wydania odpowiedniego numeru. I to tyle w kwestii technicznej. To tylko jedna z propozycji. Nic nie stałoby chyba nic na przeszkodzie, żeby np. spotkać się z daną osobą i przeprowadzić wywiad osobiście lub telefonicznie lub meilowo lub poprzez gg itd.

A po co to?
Powodów jest kilka:
1. Moglibyśmy się wszyscy lepiej poznać. Może się okazać, że ktoś np. mieszka blisko siebie, wykonuję ciekawą pracę itp.
2. Wywiad wypełniałby strony KC-towca czymś więcej niż tylko suchymi regułkami systemu i teoriami zgodnymi z systemem bądź nie.
3. Moglibyśmy popatrzeć na KC-ty oczami innej osoby. Co myśli o tym systemie, jak widzi jego przyszłość, co go w nim urzekło a co odrzuca? Na forum nie wszyscy chcą pisać albo nie mają czasu. Może taki wywiad pozwoliłby zobaczyć szerzej takie rzeczy.
4. Tego typu wywiady przeprowadza się w innych fanzinach i często cieszą się popularnością, więc dlaczego tutaj nie mogłoby to zadziałać?
5. I chyba na razie ostatnie - za mało jest osób związanych z KC-tami, żeby nie skorzystać z takiej możliwości, jak przepytanie tego czy tamtego, dlaczego ten system, a nie inny wszak jest w czym wybierać.

O co można byłoby pytać?
Pytać na forum można byłoby o wszystko. Kwestia tego czy - po pierwsze osoba pytająca zadałaby potem to pytanie w wywiadzie i po drugie - czy osoba pytana chciałby na to odpowiedzieć. Wolałbym jednak żeby wywiady przynajmniej ocierały się o naszą tematykę.

Co jak ktoś się nie zgodzi lub nie ma ochoty na tego typu promocję własną?
Nic, zwyczajnie wywiad się nie odbędzie, a jeśli będą inni kandydaci przeprowadzi się go z kolejnym z listy. Mam jednak nadzieję, że większość z nas ma coś do powiedzenia na temat Kryształów (w sumie po coś się tu zarejestrował). Jeśli pytania będą nakierowane na tematykę mu nieodpowiadającą to nie odpowie.

Czekam na pomysły i sugestie - czy to ma sens? Jeśli będą głosy pozytywne to myślę, że powoli będzie można szukać pierwszej pary - prowadzącego wywiad i wyłonionego w demokratycznych wyborach - odpowiadającego.

Awatar użytkownika
wasut
Reactions:
Posty: 743
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 18:16
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: wasut » 09 kwietnia 2010, 07:57

Do mnie taka opcja nie przemawia w ogóle. O ile AS wywiadowo był ciekawym kąskiem gdyż oficjalnie o KC odzywał się rzadko o tyle nie wiem czy ciekawe może się okazać że ktoś z nas jest prezesem banku czy wykłada chemię... w tesco.

Ja się zbyt często powtarzam, wiem, ale KC-towiec nie powinien być pismem robionym na siłę. Atry na zlecenie po 2500 słów każdy itp. KC-towiec winien być pismem tworzonym z ciekawych materiałów które się pojawiają samorzutnie. Winien być zbiorem ciekawych rzeczy stworzonych bez presji. Mi nie przeszkadza czy wyjdzie jeden nr na pół roku czy na półtora - ale na pewno mi będą przeszkadzały kiepskie materiały, i wywiady z niewiadomo kim (tutaj bez urazy do nikogo).

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 09 kwietnia 2010, 11:36

Wasut rozumiem Twój punkt widzenia, ale jakoś ciężko mi się z nim zgodzić. Kiedy wychodzi numer mamy znacznie większą oglądalność. Ciekawe materiały mogą się pojawiać, albo nie. Ileż można rozprawiać o mechanice KC-ków oraz o świecie, którego i tak nie uda się stworzyć, bo co na to A.S. Prawda wygląda tak, że zagląda tu w miarę regularnie około 20 osób. Reszta to sporadyczne przypadki. Powiedz czego tu szuka tych 20 osób i co zrobić żeby było ich więcej? Przecież materiały z portalu można ściągnąć (przy słabym łączy w dwa dni), a potem co? Nowe materiały właściwie już przestały napływać. Pomysłów na ożywienie portalu można ze świeczką szukać, bo świecie KC dzieje się niewiele, żeby nie powiedzieć nic. Jak chcesz promować system kiedy liczba graczy z roku na rok się zmniejsza? Chętnych do pracy przy systemie nie ma i jakoś mnie to nie dziwi. Usłyszałem ostatnio słowa które ucieszyły mnie strasznie:
Uważam że KC-towiec to najlepsza dotychczas reklama dla KC (najlepsza od 1997).
Jeśli uważa tak chociaż jedna osoba to może warto pomyśleć o tym fanzinie. Jednak żeby myśleć o nim to trzeba go zapełnić treścią, a jak zamierzasz go wypełniać treścią raz na półtorej roku - to jak myślisz jak wielu będzie miał czytających? Za taki okres czasu to już nie wiem czy sam będę go czytał? Nie wydaje mi się, żeby przez 1,5 roku można było podgrzewać atmosferę, żeby wszyscy (cała 20) czekała na KC-towca. Jeśli chcemy żeby KC-ty chociaż trochę oddychały to trzeba je pobudzać. Chociażby wiadomości na innych portalach, że KC-towiec się pokazał. Takie wzmianki dają szansę, że ktoś zobaczy i się zaciekawi albo powróci do korzeni, a tak to co? Ja nie mówię, że wywiad musi być. Szukam jedynie pomysłu. Przeglądam ostatnio sporo fanzinów i często znajduję w nich wywiady z osobami nieznanymi (dla mnie) ale będącymi przedstawicielami danej społeczności. Jeśli tam te wywiady są tak szeroko komentowane to może i u nas będą. Nie wiem, zwyczajnie szukam.

Awatar użytkownika
wasut
Reactions:
Posty: 743
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 18:16
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: wasut » 09 kwietnia 2010, 12:15

Jasne. Tylko społeczność KC tak naprawdę nie istnieje - samo KC umarło dawno temu. Do czasu aż właściciel praw nic z tym nie zrobi tak naprawdę nic się nie zmieni. To co się dzieje tutaj to tak naprawdę bezcelowa reanimacja zwłok i to takich już w fazie zeszkieletowania. My, te +/- 20 osób jestemy tu bo sprawia nam to frajdę. Jak ktoś ma inne ambicje to proszę bardzo ale dobrze żeby znał realia. KC to nisza i to niezmiernie płyciutka - wyciągnięcie ilości fanów do 100, ba, nawet 200 z marketingowo/biznesowego punktu widzenia nic nie zmieni.
Co zrobić z KC-towcem? W obecnych realiach KCtowiec będący regularnikiem z artami pisanymi na termin niewiele zmieni. Owszem jest to jakaś reklama KC szerszego spectrum niż sam portal, jednak samo pisemko nie będzie miało większego pola rażenia niż trup KC.
Właśnie biorąc pod uwagę powyższe uważam że lepiej aby KC-towiec był pismem o dużo większej wartości merytorycznej a nieregularnie i aby był przedewszystkim czymś co te 20 osób będzie chciało mieć. Ci co się za tego Zina łapią bo gdzieś w zakamarach potylicy świecą literki K i C też sięgną. Ale ożywienie trupa już nie jest w naszych rękach - na pewno do czasu aż właściciel praw się z nami za to nie weźmie.

Powinniśmy się zająć własnymi ogródkami jak opowiadania, dalsze rozwalania mechaniki wedle woli dla chętnych, i opisywaniem białych dziur świata. W czym przeszkadza że AS może to mieć w swojej szufladzie? Puki nie pokaże to będzie jedyny opis owych miejsc (szerszy niż pół zdania), a jak (o zgrozo!) pokaże to będzie to alternatywny opis danego kawałka świata. Takie materiały imo jak najbardziej się nadają własnie do pisma. Byle przegadane i ocenione z różnych (nawet tych nielubianych) punktów widzenia.
Ostatnio zmieniony 09 kwietnia 2010, 12:15 przez wasut, łącznie zmieniany 1 raz.

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 09 kwietnia 2010, 12:21

Wywiad z osobą poświęcającą dużo swego wolnego czasu KC wcale nie musi być słabym artykułem - przecież będzie ona opowiadać o swojej pasji, a nie nudzić nas prozą szarego życia. To, że wasut już uznał taki tekst za nieciekawy nie oznacza, że inni czytelnicy podzielą jego zdanie bez przeczytania choć jednego takiego wywiadu. A zresztą żaden zin nie ma obowiązku w 100% trafiać w gusta czytelników - od deski do deski czyta tylko ten, kto ma ochotę.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Awatar użytkownika
wasut
Reactions:
Posty: 743
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 18:16
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: wasut » 09 kwietnia 2010, 12:45

Aye - w pełni się zgadzam, a zawsze mówię tylko za siebie.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 14 września 2010, 13:24

Czy 3 numer za przeproszeniem się ukazał? Szukam i nie mogę znaleźć w downloadach. Panowie - to jest kłopot z dwiema grupami linków - górny panel i boczny. Nie wiem już gdzie te kacetowce są.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 14 września 2010, 14:07

KC-towce są tu http://www.krysztalyczasu.pl/downloads.php?cat_id=4
A trójka sie jeszcze nie ukazała i nie wiadomo, czy się ukaże:D

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 02 października 2010, 11:48

Wróćmy do KaCetowca.
Tylko może nie od razu by nie rzucać deklaracji na wiatr.
Jeśli o mnie chodzi - muszę teraz:
-skończyć swoje autorskie poprawki do mechaniki, które tu wrzucę
-pisać scenariusz na konkurs

Chciałbym wrócić jednak do tego, bo ZIN + konkurs na scenariusze to naprawdę duża bomba dla forum. oprócz tego (tu będę upierdliwy) zmiana szaty i małe przemeblowanie w działach.

Powinno się w każdym numerze zinu zamieszczać 1 scenariusz do KC i jedną lokację. Wiecie jakim zainteresowaniem będzie się cieszył gdy każdy będzie wiedział, że znajdzie tam porządny scenariusz na nadciągającą sobotę, kiedy własnego nie chce się pisać...

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 27 października 2010, 10:12

Czegoj - może ruszymy z tym KaCetowcem nr 3? Prace zostały zawieszone, część materiałów macie. Ja zrobię tego arta o strojach w KC i jesteśmy w domu.

Chcę zobaczyć ten A. Wschodni, musimy szybko podjąć prace ;)




Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 27 października 2010, 10:24

Spokojnie, spokojnie Artury (tak tak piszą razem - A.S. i A.S. junior dawkują nam emocje). Mamy na razie opis ogólny archipelagu i obiecane rasy grywalne pojawiające się na Archipelagu Wschodnim. Musimy się zastanowić, czy dawać tę część, czy poczekać na całość.

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 27 października 2010, 10:26

Dobra, co mam Wam napisać? :) Opowiadanie, nowe zasady, stworek do bestiariusza, druidyczny rytuał? Chociaż nie, mam lepszy pomysł! Czegoj, wyślij mi proszę plik z opisem Archipelagu Wschodniego, a ja szybciutko go sprawdzę pod kątem ortografii i stylistyki i odeślę Wam z powrotem z komentarzem! Co Ty na to? :P

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 27 października 2010, 10:30

Dobre, dobre:D

ODPOWIEDZ