Kuźnia scenariuszy

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 19 września 2012, 09:51

Keth, spróbuj ta przygodę "reptiliońską" ona ma spory potencjał.
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 19 września 2012, 11:53

Z czystej ciekawości zrobiłem pewne ćwiczenie - pozamieniałem znaki specjalne z pliku tekstowego zrobionego z taga na znaki odpowiednie dla tablicy ASCII. I nagle mapy zaczęły fajnie wyglądać :)

Poniżej zrzut ekranowy z mapki do przygody Świątynia Nata-Kranty.

Oto jak wygląda mapa po przeróbce błędów spowodowanych zmianą kodowania plików z *.tag na *.txt i do formatu UTF-8. Podmieniłem krzaczki na prawidłowe znaki
tablicy ASCII. Nie da się jednak odzyskać całej zawartości plików ze względu na błędy w samych plikach *.tag.

[center]Obrazek[/center]

Tak robiło się mapy w sławetnym Tagu. Mielibyście tyle cierpliwości? :D
Co ciekawe jest to mapa dla BG. Mapa dla MG jest bardziej skomplikowana i zawiera dodatkowe informacje na temat poszczególnych pomieszczeń.
Ostatnio zmieniony 20 września 2012, 16:45 przez ghasta, łącznie zmieniany 1 raz.

Goldwin
Reactions:
Posty: 645
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 19:36

Post autor: Goldwin » 20 września 2012, 21:49


Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 22 września 2012, 18:48

Dobra, postanowiłem wziąć się za bary z pierwszą oryginalną przygodą z lat dziewięćdziesiątych, Świątynią Morglitha. Przepiszę ją na nowo zmieniając pewne elementy nie rzutujące na całokształt, ale jednocześnie dołożę starań, żeby nadal było w niej czuć klimat oryginalnego pióra Autora! Wypatrujcie wrzutki na portalu, ciekaw jestem już teraz Waszej opinii co do tej reedycji!

Awatar użytkownika
mastug
Reactions:
Posty: 1697
Rejestracja: 03 grudnia 2009, 23:24
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Post autor: mastug » 27 września 2012, 20:30

Wypatrujcie wrzutki na portalu
Wypatrujemy :)

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 27 września 2012, 23:00

Wygląda zatem na to, że Autor otrzyma jednak jakąś pomoc, tylko czy zechce z tych poprawionych scenariuszy skorzystać?
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 28 września 2012, 08:47

Ja tego bynajmniej nie robię dla Autora, nawet tego z nim nie konsultowałem - robię tę konwersję wyłącznie dla siebie oraz innych portalistów, żeby przybliżyć im treść oryginalnych scenariuszy (często, zgodnie ze słusznymi słowami Mastuga, przemycającymi jakieś smaczki orchiańskiego świata schowane w głębi trywialnych opisów).

Nie oczekuję, że AS zrobi z konwersji jakikolwiek użytek...

koszal
Reactions:
Posty: 2787
Rejestracja: 15 marca 2012, 13:35
Been thanked: 1 time

Post autor: koszal » 28 września 2012, 09:21

mastug napisał(a):
Wypatrujcie wrzutki na portalu
Wypatrujemy :)
Conajmniej we dwóch ;)

Goldwin
Reactions:
Posty: 645
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 19:36

Post autor: Goldwin » 28 września 2012, 09:59

koszal napisał(a):
mastug napisał(a):
Wypatrujcie wrzutki na portalu
Wypatrujemy :)
Conajmniej we dwóch ;)
To już trzech wypatrywaczy :)

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 28 września 2012, 10:49

ja też poczekam, już jest 4.

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 28 września 2012, 13:39

Keth napisał(a):
Nie oczekuję, że AS zrobi z konwersji jakikolwiek użytek...
I to jest właśnie sedno problemu - mam wrażenie, że Autor potrzebuje biernych pochlebców, a nie pomysłowych kontestatorów.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 28 września 2012, 14:13

Powiem szczerze - zapas biernych pochlebców praktycznie się wyczerpał, natomiast pomysłowi kontestorzy przestali zaprzątać sobie głowę osobą Autora, zbyt rzadko dostępnego i zbyt odcinającego się od światka fanowskiego, by współpraca z nim miała jakikolwiek sens!

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 06 października 2012, 19:51

Prace nad konwersją szyndlerowskiego scenariusza posuwają się kroczek po kroczku, bo walczę jednocześnie z niedostatkiem czasu oraz zamiarem dokonania w oryginale jak najmniejszych zmian własnych, ale bynajmniej nie stanęła w miejscu - poniżej niewielki dowód w postaci fragmentu scenara.


3-1

Przybyłych na miejsce spotkania najmitów przywita znajomy im już kapłan, czekający po zewnętrznej stronie ogrodzenia świątyni. Wymieniwszy stosowne pozdrowienia (mile będzie tu widziany jakikolwiek przejaw szacunku ze strony BG okazanego osobie duchownej) goście zostaną zaprowadzeni za odlaną z ciemnego żelaza furtę osadzoną w murze ogrodzenia i chwilę później znajdą się na wyłożonym kamiennymi płytami dziedzińcu, przylegającym od wschodu do monumentalnego gmachu świątyni Pana Umarłych. Wzdłuż ogrodzenia ciągną się różnego rodzaju budynki gospodarcze, chociaż przeznaczenie większości z nich pozostaje dla BG tajemnicą. Służący za przewodnika kleryk klaskaniem w dłonie przywoła do siebie dwóch służbitów w skromnych czarnych szatach bez kapturów, o ogolonych gładko czaszkach naznaczonych pojedynczym tatuażem w postaci trupiej czaszki na prawych skroniach. Poinstruowani władczym tonem, służbici skierują gości do wystawionego na kamienne płyty stołu i ław, po czym przyniosą dzban źródlanej wody i misternie grawerowany srebrny półmisek pełen pieczonych na słodko liści agawy.

Obyczaj nakazuje, by uczestniczący w ceremonialnym posiłku osobnicy obmyli dłonie spłukując je wodą z dzbana, toteż pominięcie aktu symbolicznego oczyszczenia bądź - co gorsza - próba napicia się wody wprost z dzbana, spotkają się z pełną politowania reakcją morglithańskiego kapłana i słusznie byłoby, gdyby sprawca tego konsternującego wybryku poczuł się głęboko zawstydzony (lekcja obyczaju warta jest 5 PD).

Ceremonialny poczęstunek jest naturalnie zwyczajowym wstępem do poważniejszej rozmowy, toteż po krótkiej chwili kapłan wyłuszczy przybyszom powód wynajęcia ich usług.

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 06 października 2012, 20:58

Bardzo ciekawy fragment. Czekam na całość. :/uklon

Awatar użytkownika
mastug
Reactions:
Posty: 1697
Rejestracja: 03 grudnia 2009, 23:24
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Post autor: mastug » 09 października 2012, 01:08

Niezwykła "zdolność nadnaturalna" Ketha - kilkoma szczegółami wypełnia tekst klimatem dobrej kctowej sesji

ODPOWIEDZ