Konkurs na scenariusz-1 edycja

Awatar użytkownika
BAZYL
Site Admin
Reactions:
Posty: 473
Rejestracja: 24 listopada 2008, 23:16
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/bazyl
Has thanked: 58 times
Been thanked: 58 times
Kontakt:

Post autor: BAZYL » 06 grudnia 2010, 22:22

Ale o co w tym wszystkim chodzi? O ilość osób głosujących w ankiecie (notabene w obecnej nie zagłosowałem, bo nie ma tam opcji, która byłaby zgodna z moją opinią), czy o to, żeby propagować i rozwijać Kryształy Czasu?

Jeśli ktoś jest zarejestrowany - to znaczy że poświęcił chwilę, wypełnił parę pól i jest zainteresowany tematem w jakimś marginalnym stopniu. Ja bym traktował to jako wyraz szacunku dla tych, którym się chce i dla samego systemu, a nie jakieś żerowanie czy zawracanie głowy. To że ktoś nie pisze - nikomu nie szkodzi. No chyba że się mylę...

avnar
Reactions:
Posty: 1137
Rejestracja: 29 kwietnia 2009, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Post autor: avnar » 06 grudnia 2010, 22:38

Zgadzam się z BAZYLEM. Jak pisał jednak czegoj, żadnych czystek na portalu nie robią. To czy komuś się chce pisać czy nie to jego prawo. Nastawienie się zmienia, tematy pojawiają i znikają itd. Cieszmy się z tego co mamy. A zabawa niech trwa w najlepsze.

Denver
Reactions:
Posty: 1660
Rejestracja: 14 stycznia 2010, 11:26

Post autor: Denver » 07 grudnia 2010, 07:12

Ale pozostaje opcja "zalogowany po raz ostatni". Co nieco zmienia postać rzeczy.
"Wikingowie dzielili rany na ?miertelne i nieistotne i znaj?c ich do?wiadczenie pewnie mieli racj?. " Oggy

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 07 grudnia 2010, 08:59

BAZYL napisał/a:
Ale o co w tym wszystkim chodzi? O ilość osób głosujących w ankiecie (notabene w obecnej nie zagłosowałem, bo nie ma tam opcji, która byłaby zgodna z moją opinią), czy o to, żeby propagować i rozwijać Kryształy Czasu?
Jest kolosalna różnica pomiędzy użytkownikiem, który nawet nieregularnie oddaje głos w ankietach a takim, który nigdy tego nie robi. Dość często pytamy o sprawy związane z kierunkiem rozwoju portalu - wydaje mi się, że wachlarz możliwych odpowiedzi jest na tyle szeroki, aby większość ankietowanych mogła coś dla siebie wybrać. Owszem, zdarza się czasami tak, że dostępne warianty odpowiedzi nie wykluczają się wzajemnie, jednak na obecną chwilę nic z tym nie zrobimy. Jeśli ktoś nie znajduje opcji, z którą by się zgadzał, to naturalnie w ankiecie nie weźmie udziału, jednak nie oznacza to, że jego koncepcja musi pozostać tajemnicą - jest możliwość podzielenia się nią na forum, czy w komentarzach, jeśli wyniki ankiety są analizowane np. w formie newsa.

Teraz sprawa scenariuszy konkursowych - daliśmy tzw. publiczności możliwość zdecydowania, czy chciałaby równolegle do obrad jury wybierać najciekawszą pracę. Wypowiedziało się zaledwie kilkanaście osób niezwiązanych z konkursem (czyli właśnie "widzowie"), choć trąbiliśmy o nim kilkakrotnie. W tej sytuacji nie widzę żadnego powodu, by upubliczniać nadesłane prace przed ogłoszeniem wyników, gdyż wątpię w lepszą frekwencję podczas takiego głosowania. Ponadto każdy, kto przeczyta te scenariusze nie będzie się już mógł w nie bawić jako gracz - dlatego musielibyśmy czekać aż uprzednio zostaną rozegrane, a później przyswojone i ocenione przez użytkowników.
Ostatnio zmieniony 07 grudnia 2010, 08:59 przez Treant, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 07 grudnia 2010, 09:03

Kiedy się ogłosicie z wynikami? Zgodnie z deadlineowym terminem?

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 07 grudnia 2010, 11:49

Po przespaniu się z problemem chciałbym wyjaśnić przesłanie mojego wcześniejszego postu, który pod wpływem emocji został napisany w sposób być może zbyt sarkastyczny, by dało się z niego wyłowić sens wypowiedzi. Post odnosił się do sugestii Bazyla, by miast represjonować nieaktywnych użytkowników portalu zacząć ich zachęcać i motywować do współudziału w życiu społeczności. Ja osobiście uważam, że nie sposób już bardziej zachęcać, bo powoli zaczyna nam brakować ku temu narzędzi.

Mrufon zorganizował konkurs, a ADM nagrody - udział niewielki, ok, to akurat specyficzna forma udzielania się, więc nie będę pomstował (wiem, sam też mogę zebrać cięgi za to, że krytykuję, a sam nie wziąłem udziału, ale pracuję nad kilkoma znanymi ADM projektami, które mnie siłą rzeczy wyłączyły z rywalizacji).

Ale problemu ankiet już nie rozumiem. To nie jest forum dla kilku tysięcy użytkowników pralek znanej marki albo wielbicieli znanej gwiazdy filmowej, tylko miniaturowa grupa miłośników specyficznej i prawie już zapomnianej gry. Od tak specyficznego i egalitarnego grona wymagam (być może zupełnie niesłusznie) czegoś więcej niż tylko niemego korzystania z zasobów. Treant mnie ubiegł swoim postem, bo na poruszone przez niego kwestie chciałem położyć nacisk. Głosuję w każdej ankiecie i stawiam oceny w przeczytanych artykułach, bo działania takie są dla mnie czymś zupełnie oczywistym i nie rozumiem - i nie zrozumiem - użytkowników, którzy nie mogą poświęcić kilkunastu sekund na zagłosowanie w ankiecie, której wyniki miewają czasami ogromne znaczenie dla ADM-u!

Urażonych wcześniejszym postem raz jeszcze przepraszam, rezerwując sobie jednocześnie prawo do zachowania własnego zdania na problemową kwestię.
Ostatnio zmieniony 07 grudnia 2010, 18:08 przez Keth, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Oggy
Reactions:
Posty: 766
Rejestracja: 13 lipca 2009, 15:05
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/Oggy
Has thanked: 24 times
Been thanked: 10 times

Post autor: Oggy » 07 grudnia 2010, 14:59

Kiedy się ogłosicie z wynikami? Zgodnie z deadlineowym terminem?
No właśnie, jak idzie ocenianie? Wyniki będą w terminie czy już zakładacie opóźnienia?
astrolog/alchemik 10/10 POZ

Awatar użytkownika
mastug
Reactions:
Posty: 1697
Rejestracja: 03 grudnia 2009, 23:24
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Post autor: mastug » 07 grudnia 2010, 15:02

nie zakładam opóźnień - nie wiem jak reszta jury

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 07 grudnia 2010, 15:44

Termin był chyba do 15-go? No to jeszcze chwilkę poprzebieramy girami :)

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 07 grudnia 2010, 16:49

mastug napisał/a:
nie zakładam opóźnień - nie wiem jak reszta jury
Może Mrufon liczył na wcześniejszy werdykt. Mało prawdopodobne moim zdaniem.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 07 grudnia 2010, 16:52

Nie, nie spieszy mi się aż tak. W zasadzie nie ma to znaczenia bo chwilowo i tak mam zawaloną głowę czym innym. Nawet aktywność musiałem zredukować...

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 07 grudnia 2010, 21:17

Z tego co wiem AS wyjechał aktualnie do Anglii z wydrukowanymi scenariuszami. Nie spodziewajcie się wcześniejszego terminu. Czy całość jury zamknie temat przed terminem? Nie wiem, ale uważam że nie powinno być z tym problemu. To tylko sześć (a może aż) scenariuszy i jeden dziennie na spokojnie śmiało można przeczytać i ocenić.
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 07 grudnia 2010, 22:14

Ghasta napisał: Gawiedź z 2 postami się odezwała. a RÓZGĘ ci za nie udzielanie się na portalu. Generalnie nie rozumiem ludzi którzy tworzą profil żeby nic nie pisać. To nie 'facebuk' czy inna 'nasza klasa' gdzie można sobie nieznajomych dodawać do profilu, chwalić się przed innymi i na tym kończyć działalność na stronie.
Tytułem wstępu. Nie mam profilu na face-buku* ani naszej klasie.

Po pierwsze. Wolę pisać mało a celnie. Albo wytłumaczę na innym przykładzie, przebywanie tutaj to jak z seksem. Jedni wolą przejmować inicjatywę inni, jak ja, wolą pozostać bierni…

Po drugie. Poza tym nie głosuję bo jak większość mam już pracę, żonę itd. To zajmuje kupę czasu wchodzę więc tylko co jakiś czas, wtedy kiedy mam go dla siebie i spędzam na czytaniu bądź innych rozrywkach. I nie maiłem pojęcia o tamtym głosowaniu.

Po trzecie. Za mało imprezowiczów żeby robić selekcje przed tym szlachetnym klubem. Jak ją zrobicie może zostanie tylko ochrona i właściciel. Powinien się liczyć czas przebywania na forum, czy mam to też wytłumaczyć na przykładzie z seksem?
Keth napisał/a: Albo autentyczne wyzwanie dla każdego nowego użytkownika, iście morderczy obowiązek porażający stopniem komplikacji - czy jedno albo dwuzdaniowe przywitanie się na forum, taki gest zwykłej uprzejmości, który chyba wiele nie kosztuje, a który byłby miłym gestem wobec innych użytkowników.
tja, nazywam się X i jestem anonimowym KCtoholikiem

A teraz quiz o mnie skoro każdy tu taki niepowtarzalny nie zgdniecie:
1. Jestem kobietą czy mężczyzną?
2. Ile mam lat (podpowiedź - jest w profilu)
3. Gdzie nie mam założonego profilu?
4. Czy intersuję się rpg i fantasty?
5. Tego nie zgdaniecie jaki jest mój ulubiony system?
6. Ile lat gram (podpowiedź - MiMy wychodziły od 93r)
7. Jaką strategię lubię przyjmować w łóżku… :)

Teraz wiecie więcej niż o wszystkich którzy się przedstawili.

Po czwarte. Przypominam, że temat tego topiku to scenariusze a nie co tu tak głucho, więc wracać do topiku.



*Face-Buk – jedno z Świętych Drzew druidów, inaczej buk o twarzy Arianny.



Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 07 grudnia 2010, 22:16

Suriel, sprawy niezwiązane z konkursem miały być poruszane w zupełnie innym wątku: http://krysztalyczasu.pl/forum/viewthre ... hread_id=3.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 07 grudnia 2010, 22:18

Zdrowa złość została wyładowana. Aż serce mnie zakłuło jak zobaczyłem kilka postów pod sobą :D ADM dostanie wylewu :D
Jestem kobietą czy mężczyzną?
Wiem! Pisałeś o żonie i dziecku :)

pozdro za tego pościora powyżej :D

Zablokowany