Gry komputerowe

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 21 października 2014, 16:10

Tu garrisson script jest tylko w 2 głównych osadach danej nacji i nie jest przegięty, dobrze wpływa na balans, ja go używam. Przegięte są Cienie Mordoru, bardzo wzmacniają Mordor i tak potężny. Silnego Sarumana rzadko używam też.

MrCzui
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 08 września 2014, 13:17

Post autor: MrCzui » 21 października 2014, 16:39

Fajny ten Card hunter :).

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 22 października 2014, 09:05

W medievalu AI i tak podczas gry ciężko oszukuje na złocie, a GarnisonScript to jeszcze takie złośliwe wzmacnianie kompa. Przy oblężeniu miasta ludziów z włączonym skryptem AI dostało (w 1 turę będąc pod oblężeniem) 5 ciężkich jednostek piechoty. Normalnie, w grze, taką ilość jednostek gracz tworzy 8-10 tur jak nie dłużej.
Jeszcze głupsze z tym skryptem jest to, że dorabia te jednostki co każde podjęte oblężenie. Jak nie się wbijesz do miasta zaraz po podejściu i podjęciu oblężenia (najlepiej od razu przytupać pod mury z katapultą, co na początku gry jest niemożliwe) komp dostaje niezłe wzmocnienie i w efekcie długo nie jesteś w stanie mu nic zrobić.

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 22 października 2014, 09:14

I o to chodzi, to zabezpieczenie dla ai przed ai. Jak pisałem tu dotyczy tylko 2 osad nacji w MOS i raczej jest tylko 1 raz. Ja zawsze biorę głodem aż sami wyjdą, ew. walczę z odsieczą i garnizonem w polu.
W MOS ai ma większe dochody niż gracz, ale nie jest to nie do przejścia. I niektóre skrypty dają bonusy do sakiewki króla dla ai.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 22 października 2014, 10:02

No niestety - mi taki kwiatek zrobiło 2x w tym samym mieście :] stąd moje niezadowolenie :). Niech tam AI ma większe dochody, spoko, to mi nie przeszkadza. Ale złośliwy spawn jednostek - już tak.

Niestety niektóre fanowskie mody nakładają na gracza takie ograniczenia, że odechciewa się grać. Dobrym przykładem głupich pomysłów jest (było?) StainlessSteel 6.4 odpalony ze wszystkimi modami. Nie dało się grać.

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 22 października 2014, 10:18

Rozumiem, gusta są różną, mnie się zdawało, ze garnizon jest raz. Mój submod do MOS 1.6.2 ogranicza spam armii kompa, i to dość mocno, Gracza też. Generalnie gram zwykle dobrymi, ale zagrałem Mordorem też, i Isengardem, i oboma nacjami orków, z Gór Mglistych wygrałem.

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 22 października 2014, 19:34

Jestem bardzo nieszczęśliwy - próbowałem zgrać odpowiednie mody LotR z linków wskazanych na polskim forum TW i ani razu się nie udało - w ogóle nie rozpoczyna się pobieranie. Znacie jakieś jeszcze źródło, które jest w miarę niezawodne? Jestem wielkim fanem Total Wara (z wyjątkiem Rome 2) i chciałbym zagrać w świecie Tolkiena, skoro tak chwalicie ten mod, a złośliwość losu mi to uniemożliwia :o

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 22 października 2014, 20:22

Ten mod o jakim piszemy to MOS 1.6.2 linki sa na polskim forum totalwar, ale naprawdę podali je na TWC. Wymaga Kingdoms 1.5 i zainstalowanego moda TATW 3.2. Wszystko masz opisane na polskim forum, w dziale Wszystko o modyfikacjach, potem Zbrojownia a potem Third Age i tam są linki i do TATW i MOS.


LotR to całkiem inny mod na Rome I bodajże. Nie umywa się do MOS.

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 22 października 2014, 20:23

Mnie chodziło właśnie o MOS i TWTA, skrótu LotR użyłem dając do zrozumienia, że mam na myśli świat Tolkiena, nie wiedziałem o istnieniu takiego moda.

Zajrzę raz jeszcze na wspomniane forum, może tym razem się uda...

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 22 października 2014, 20:36

Keth masz link do działu z modem Third Age: http://forum.totalwar.org.pl/forumdispl ... -Third-Age

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 01 listopada 2014, 13:58

Wszedłem parę dni temu w posiadanie dodatku do Company of Heroes 2, Western Armies - umożliwia on rozgrywkę z użyciem wojsk niemieckich z frontu zachodniego oraz sił amerykańskich. Tym samym poczułem się wreszcie jak w domu, bo w pierwszej części preferowałem zdecydowanie Amerykanów.

Tym bardzie mam teraz ochotę pograć w sieci z kimś z naszego grona, zabawa z anonimowym graczem z Francji czy Malezji to już nie to samo - zwłaszcza w dobrze skonstruowanych misjach kooperacyjnych, gdzie gracze wspólnie muszą sobie radzić z komputerem.

Jeśli ktoś lubi RTS w klimacie IIWW i jeszcze nie podjął decyzji, może z czystym sumieniem kupić tę grę! Czekam niecierpliwie na partnerów do zabawy!

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 11 listopada 2014, 20:31

@Keth - co do pobierania plików - proponuje poszukać torrentów. Szybciej ściągniesz bo mody są gigantyczne.
A ja - ze względu na to, że ciężko mi się grało orkami powyżej 40 tury przesiadłem się na frakcję Rhun. I tutaj gra jest po prostu inna (nie licząc tego że łatwiejsza). Większa ilość dostępnych typów jednostek (od konnicy strzeleckiej po ciężką piechotę) powoduje, że gra się wygodniej. Trochę jak Bizancjum w M2TW. Ciekawie walczy się z krasnoludami - niektóre jednostki są nie do złamania, zaś stosunkowo łatwo z ludźmi z Miasta Na jeziorze :).

Fajny motyw to krucjata - Sauron zwołuje coś na kształt krucjaty przeciwko wybranemu miastu. Zdobywając je otrzymuje się doświadczenie. Poniżej zrzut z takiego wydarzenia - akurat elfy zajęły Dol Guldur.
A drugi zrzut to zakończenie heroicznej potyczki - komputer złapał mój oddział generalski grupą swojego wojska, na skutek skutecznej (z mojej strony :p ) taktyki rozbiłem całą grupę i pozostali po obu stronach tylko generałowie. I po dłuuugiej walce mój generał niestety poległ :).

Muszę przyznać, że przy aktualnym układzie sił na planszy Mordor jest niemal nie do pokonania. Ma mniej więcej 3x więcej wojska niż druga najsilniejsza frakcja. Ja ze swoimi siłami jestem gdzieś na 5-6 miejscu. Zdobyłem ogromy kawałek planszy i gra się stosunkowo łatwo - głównie z tego powodu, że Rhun ma z 2 stron sojuszników, z jednej strony jest prawa krawędź planszy i tylko od górnej części państwa stykam się z wrogimi ludźmi i krasnoludami.
Jeszcze lepszą sytuację na planszy ma np. Harad. Styka się tylko z Gondorem. Orki z Gór Mglistych czy z Angbandu nie mają tak łatwo.

W każdym bądź razie polecam grę fanom medievala oraz tym, którzy zagrywali się w grę planszową Wojna o Pierścień.
Ostatnio zmieniony 11 listopada 2014, 20:42 przez ghasta, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 11 listopada 2014, 20:50

Ja zainstalowałem dzisiaj Call of Duty: Modern Warfare 2 i szukam kogoś znajomego do trybu kooperacji w misjach łączonych. Ktoś ma i chciałby ze mną pograć?

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 24 listopada 2014, 20:24

Wczoraj odpaliłem M2:TW i na polach nieopodal Eriador odbyłem największą jak dotąd bitwę w swoich walkach o Śródziemie. Z mojej strony (Rhun) wystąpiło 2246 żołnierzy i zaatakowałem dwie armie (+wsparcie) sił Dale - w sumie 5175 jednostek. Bitwa była zacięta, ale siły Eriadoru zostały zdruzgotane. :D
Poniżej kilka zrzutów.

Właśnie dla takich bitew tak lubię tę grę. :)
Ostatnio zmieniony 24 listopada 2014, 22:53 przez ghasta, łącznie zmieniany 1 raz.

avnar
Reactions:
Posty: 1137
Rejestracja: 29 kwietnia 2009, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Post autor: avnar » 24 listopada 2014, 21:05

Gratulacje, epicka bitwa.
Ja osobiście czekam na Mount and Blade 2, wtedy sobie powalczę.
No chyba że polecacie jakiegoś fajnego moda do Shoguna 2

ODPOWIEDZ