Kowal Run

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 24 stycznia 2009, 15:33

Dziś wysłałem do Leobardisa Kowala Run. Po wrzuceniu go na stronę proszę o oceny i uwagi do profesji.
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 24 stycznia 2009, 17:05

Czekamy zatem ostrząc klawiaturę ;)

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 26 stycznia 2009, 10:38

Przy okazji powstania tej profesji czegoj wyraził pewne zastrzeżenie co do jej dostępności wyłącznie dla jednej rasy. Z drugiej jednak strony istnieje pokaźna ilość profesji dla krasnoludów niedostępnych, więc nie widzę tu jakiejś niesprawiedliwości. Nawet podoba mi się to, że w końcu jest coś, czego nie mogą wybrać ludzie :D
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 26 stycznia 2009, 10:52

Ludzie coraz mocniej zawłaszczają sobie cały świat, niech pozostanie jakaś nieludzka enklawa.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 26 stycznia 2009, 11:01

Treant napisał/a:
Przy okazji powstania tej profesji czegoj wyraził pewne zastrzeżenie co do jej dostępności wyłącznie dla jednej rasy. Z drugiej jednak strony istnieje pokaźna ilość profesji dla krasnoludów niedostępnych, więc nie widzę tu jakiejś niesprawiedliwości. Nawet podoba mi się to, że w końcu jest coś, czego nie mogą wybrać ludzie :D
Ja nie mam nic przeciwko temu, żeby była ta profesja tylko dla krasnoludów (w sumie to też moja ulubiona rasa). Jednak jestem za tym, że jeśli jedna rasa ma swoją unikalną profesję to w imię równości ras, powinno ich powstać więcej dla innych ras, też unikalnych dla danej rasy. Mam już pewien pomysł na Kendrów (egzorcysta). Jednak na razie muszę powstawiać to, co podostawałem i zająć się materiałami oryginalnymi, bo tu jeszcze strasznie dużo roboty.

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 26 stycznia 2009, 11:13

To pozostaje jeszcze reszta ras - sądzę, że dla niektórych trudno by było stworzyć coś osobliwego i dobrze to uzasadnić.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 26 stycznia 2009, 11:34

Czy odczuwacie jakiś imperatyw, by każda rasa miała po równo? Ja nie - socjalistyczna urawniłowka dawno się skończyła. Krasnolud ma coś dla siebie i fajnie jest. Krasnoludy i tak są ograniczone mocno - kiepsko im idzie czarowanie, rycerstwo. Choć w ten sposób się wyrównuje lub choć zbliża do równowagi.

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 26 stycznia 2009, 11:46

A czy w ogóle musi istnieć jakaś równowaga? Jeśli twórca profesji potrafi dobrze umotywować przyczyny, dla których jest ona dostępna tylko jednej rasie, to wszystko jest w porządku. Można znaleźć takie zestawy dwóch profesji, w których swobodę awansu będzie miał tylko człowiek, zaś inne rasy ograniczenia co do POZ.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 03 lutego 2009, 14:26

Motywacja dlaczego Kowal Run jest dostępny tylko dla krasnoludów jest uwzględniona w komentarzach pod opisem profesji. Uważam, że to wystarczający argument.
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 25 listopada 2011, 10:12

Odświeżę temat bo na czasie jest :)

Venar co myślisz o pewnym spłaszczeniu dodatków startowych dla profesji kowala run? Jest po prostu za silny co już zostało ujęte w komentarzach. Taka wersja 2.0 tej profesji.

czegoj
(..)Jednak jestem za tym, że jeśli jedna rasa ma swoją unikalną profesję to w imię równości ras, powinno ich powstać więcej dla innych ras, też unikalnych dla danej rasy. (..)
Druga uwaga - jak sądzicie miałoby sens tworzenie specyficznych profesji dla każdej rasy? Tylko dla niej dostępnych?

Dla Krasnoludów jest kowal, dla uruk-hai (orków) można wprowadzić fanatyków, dbających o czystość wyznania : Rezharow (Keth wrzucił pomysł i trochę jako wypadkowa bohaterów z mojej przygody wrzuconej na forum).
Śmiechem - żartem, ale ludzie mają Wiedźminów.

Czym mogłaby się zajmować elitarna profesja dla Reptilionów?Gnomów? Macie jakieś pomysły.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 25 listopada 2011, 11:57

Elfy chyba mają tkacza magii, więc jeszcze trochę do obskoczenia jest. Mi cały czas chodzi po głowie unikalna profesja dla kendrów - egzorcysta. Niby wiem co miałaby robić, ale cały czas nie mam czasu i chyba do końca chęci żeby ją spisać.

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 25 listopada 2011, 16:10

Nie jestem przekonany co do tego by Kowal Run miał być modyfikowany. Zwłaszcza jeśli ludzie jako elitarną profesję mają mieć Wiedźmina to Kowal Run przy nim wcale nie jest taki silny. Zwłaszcza że obie profesje nie mogą być łączone z innymi. Nic też nie stoi na przeszkodzie profesja Rezhara również charakteryzowała się czymś szczególnym.
Co do innych ras to gnomy zawsze kojarzyły mi się z róznego rodzaju wynalazkami więc profesja na wzór inżyniera nie byłaby dla tej rasy chyba zła.
W przypadku reptiliona poszedłbym w kierunku rycerstwa. Specjalizacja w stylu templariusza czy wojownika zakonnego.
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 25 listopada 2011, 20:26

Abstrahując już od tego, czy ta profesja to nie jakieś na siłę wtłoczone na Orchię dziwadło, wiedźmin jest przecież dostępny dla kilku ras. Reptillioni to kamienna jazda - może więc pewna forma elitarnej gwardii? Tylko mam takie wrażenie, że każda nowa profesja bez dostępu do magii, to takie wymieszanie kilku już istniejących. Do zagospodarowania jest kasta kleryczna - nie mamy z niej żadnej dodatkowej profesji.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

morgliht
Reactions:
Posty: 379
Rejestracja: 08 czerwca 2011, 13:04

Post autor: morgliht » 25 listopada 2011, 23:17

Mam takie wrażenie nikt tego nie docenia że ktoś coś produkuję tylko wysuwa większe roszczenia.
Nie dość,że ktokolwiek stara się coś wrzucić to i tak za mało dla niektórych osób.
Sam pomysł już nie wystarcza, chcecie mieć wszystko podane na tacy i gotowe do użycia. Każdy ma inne pomysły i inne spojrzenie na KC. I od czego są MG w danej grupie?

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 25 listopada 2011, 23:38

morgliht napisał(a):
Mam takie wrażenie nikt tego nie docenia że ktoś coś produkuję tylko wysuwa większe roszczenia.
Grubo się mylisz. To że ktoś coś produkuje nie znaczy że nie można tego skomentować i wytknąć niedoróbki. Każdy twórca jest niemal bezktyryczny względem swojego dzieła.
Sam pomysł już nie wystarcza, chcecie mieć wszystko podane na tacy i gotowe do użycia. Każdy ma inne pomysły i inne spojrzenie na KC. I od czego są MG w danej grupie?
Pomysł != obróbka. Nie każdy MG ma czas aby opracować i przemyśleć wszelkie następstwa wprowadzonych zmian. Wprowadzenie ciekawej i opisanej profesji, przy tym nie przegiętej (patrz kretyński astralny wojownik czy nawet wieśmin), ubarwi świat.

ODPOWIEDZ