Potencjał Magiczny

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 21 grudnia 2009, 23:46

Taki 10 POZ iluzjonista może wyprodukować pewnie i kilka milionów PM rocznie. Problem w tym że musi mieć do dyspozycji nie zabezpieczoną blokadą iluzję do dyspozycji aby mógł z niej "wyssać" PM. Niby skąd ma ją brać? To są bardzo rzadkie i nieliczne sytuacje gdy się z nią styka o ile sam jej nie wytworzy. Podobnie jest z innymi profesjami, które pozyskują PM dzięki zdolności profesyjnej. Poza tym taki iluzjonista to ma się zajmować już swoją posiadłością a nie masową produkcją PM na rzecz gildii.
12 mln PM? A niby kto ma produkować taką jej ilość?

Czarny rynek to na pewno nie na targu. Nawet na "Stadionie" nie kupisz wszystkiego. Poza tym trzeba wiedzieć gdzie szukac żeby w ten sposób cokolwiek zdobyć. Zresztą jakie szanse powodzenia są aby taki proceder istniał w takim świecie, gdy nie ma większych problemów aby został wykryty zwłąszcza na targowisku?
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 22 grudnia 2009, 08:39

Iluzjonista nie potyka się o iluzje, czarnoksiężnik zdobywa chyba 1 PM na 100 ŻYW wysysanego osobnika. To ilości śmiesznie małe, niewystarczające do działania na magicznej niwie. Samowystarczalność to iluzja - może niech iluzjonista z tej właśnie iluzji ssie, zawsze będzie miał PM mnóstwo.

Pozostaje kupno...

garfields
Reactions:
Posty: 167
Rejestracja: 05 października 2009, 10:20

Post autor: garfields » 22 grudnia 2009, 08:44

Mrufon napisał/a:
Pozostaje kupno...
I wracamy do sprawy - skąd te gildie itp organizacje maja te niesamowite ilości PM. Rozumiem użycie umiejętności itp. ale to nie wyjaśnia do końca ogromnych ilości PM dostępnych w świecie Orchii :)
Może istnieje profesja elitarna - wysysacz PM która pozwala np. magowi stać się dostarczycielem PM dla gildii. I tak mi się skojarzyło, że jeśli Iluzjonista może wysysać PM w dużych ilościach, powiedzmy że ma zezwolenie na ich sprzedaż to zdobywa dosyć szybko PD (z tego co pamiętam - 100 zł zdobytego to 1 PD :) ). Taki samonapędzacz. :D. Dla długowiecznego elfa - idealna sprawa!

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 22 grudnia 2009, 09:27

I wracamy do sprawy - skąd te gildie itp organizacje maja te niesamowite ilości PM. Rozumiem użycie umiejętności itp. ale to nie wyjaśnia do końca ogromnych ilości PM dostępnych w świecie Orchii
Hmmm, skoro PM można kupić na targu, to może i da się go wydobywać? Może jest to nowy pierwiastek to tablicy Mendelejewa (choć nie ma dla niego miejsca, ale mniejsza o to...)? Występuje w postaci jakiejś rudy, a wydobywają go w pocie czoła i znoju dzielni krasnoludzcy górnicy w podziemiach Tagar-duru?
Może istnieje profesja elitarna - wysysacz PM która pozwala np. magowi stać się dostarczycielem PM dla gildii.
Fantastyczna profesja dla mrówkojada.

Hauerine
Reactions:
Posty: 753
Rejestracja: 16 września 2009, 22:01
Kontakt:

Post autor: Hauerine » 22 grudnia 2009, 10:37

venar:
Taki 10 POZ iluzjonista może wyprodukować pewnie i kilka milionów PM rocznie. Problem w tym że musi mieć do dyspozycji nie zabezpieczoną blokadą iluzję do dyspozycji aby mógł z niej "wyssać" PM. Niby skąd ma ją brać?
Wystarczy że raz dziennie rzuci jakąs prostą iluzję za 10 PM z żywotności i ją wyssa. x 350 dni daje 3500 PM pozyskane w ciągu roku.
Poza tym taki iluzjonista to ma się zajmować już swoją posiadłością a nie masową produkcją PM na rzecz gildii.
Cała operacja zajmuje mu 2-3 minuty dziennie. Czy to mu przeszkadza w innych zajęciach?
12 mln PM? A niby kto ma produkować taką jej ilość?
Ja.
Czarny rynek to na pewno nie na targu.
Dlaczego "na pewno nie" ? Jakieś uzasadnienie powodu, dla którego osoby handlujące towarami poza oficjalnym obiegiem miałyby omijać targowiska z daleka ? Na targu najłatwiej znaleźć duzo osób zainteresowanych nabyciem towaru drogą kupna po jak najniższej cenie i bez ogladania się na jego pochodzenie.
Zresztą jakie szanse powodzenia są aby taki proceder istniał w takim świecie, gdy nie ma większych problemów aby został wykryty zwłąszcza na targowisku?
Dlatego nie kupisz tam 10000 PM tylko znacznie mniejsze ilości.

Mrufon:
Iluzjonista nie potyka się o iluzje
Może sobie ją sam stworzyć.
czarnoksiężnik zdobywa chyba 1 PM na 100 ŻYW wysysanego osobnika. To ilości śmiesznie małe
Zwłaszcza jak będzie wyssysał jakieś duże zwłoki. Metoda nie jest tak wydajna jak u iluzjonisty, ale czarnoksiężnik ma jeszcze "krwawy kamień" który moze niekiedy uzupełnic zasoby PM.
Hmmm, skoro PM można kupić na targu, to może i da się go wydobywać? Może jest to nowy pierwiastek to tablicy Mendelejewa (choć nie ma dla niego miejsca, ale mniejsza o to...)? Występuje w postaci jakiejś rudy, a wydobywają go w pocie czoła i znoju dzielni krasnoludzcy górnicy w podziemiach Tagar-duru?
Odrzucacie rozwiązania istniejące w systemie, tylko po to, żeby wypisywać takie coś ? Żenujące.

garfields
Rozumiem użycie umiejętności itp. ale to nie wyjaśnia do końca ogromnych ilości PM dostępnych w świecie Orchii
Skoro to co do tej pory zostało napisane wam nie wyjaśnia, to już chyba nic nie da się poradzić.
powiedzmy że ma zezwolenie na ich sprzedaż to zdobywa dosyć szybko PD (z tego co pamiętam - 100 zł zdobytego to 1 PD ). Taki samonapędzacz.
Jak ma zezwolenie to pewnie ponad połowę tego oddaje gildii. Myslisz, że zezwolenia na taki interes to za darmo się daje ?

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 22 grudnia 2009, 11:00

Wystarczy że raz dziennie rzuci jakąs prostą iluzję za 10 PM z żywotności i ją wyssa. x 350 dni daje 3500 PM pozyskane w ciągu roku.
Może to zrobić tylko raz dziennie i zwrotu PM dostanie na 10POZ tylko 20% czyli 2PM. to daje mu 700 PM rocznie. Ale nie zapominaj, że przy okazji otrzymuje 100 obrażeń, czego może nie przeżyć.

Pozostałe Twoje wypowiedzi Hauerine nie wymagają komentarza.

A teraz konkrety.
Zadzwoniłem do Artura Szyndlera i wprost spytałem go o tą kwestię. Pomysł na potencjał magiczny wziął się z energii jaką każda osoba jest otoczona: bioenergia, chi, ki czy też prana. Zostało to przeniesione do KC dzięki czemu można rzucać czary z własnej żywotności ale tym samym otrzymuje obrażenia. Ale i tu ciekawostka, której niektórzy nie przyjmują, potencjał magiczny występuje naturalnie w świecie KC w odosobnionych miejscach. Czyli te źródła o których wspominałem. CO ciekawe podobnie jak można zregenerować ŻYW rzucając czary tak samo owe źródła są odnawialne. I teraz problem z dostępnością mamy rozwiązany :)
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

Hans696
Reactions:
Posty: 210
Rejestracja: 10 stycznia 2009, 11:05

Post autor: Hans696 » 22 grudnia 2009, 11:15

Dziwne, że AS jakoś zapomniał o tak ważnej spawie w swoich opisach. Wygląda to teraz na łatanie wyraźnie pominiętej sprawy. Nadal brakuje detali. Ile jest takich miejsc, czym się charakteryzują, ile można z takiego miejsca pobrać PM, kto i w jaki sposób PM pobiera? Pytań jest mnóstwo i takie lakoniczne wspomnienie o "źródłach" sprawy absolutnie nie załatwia:( Tak jeszcze abstrahując od tego wszystkiego, my się tutaj gimnastykujemy żeby tylko nie odejść od kanonu i nie tworzyć nowych zasad, a tu BACH i już - mamy jakieś bliżej nie określone źródła...
Windswept landscape, desolated mountain plateaus..

avnar
Reactions:
Posty: 1137
Rejestracja: 29 kwietnia 2009, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Post autor: avnar » 22 grudnia 2009, 11:20

Bo fanatyzm i pójście za bardzo w szczegóły niczemu nie służy, tylko rozmywa prawdziwy obraz rzeczywistości. Widocznie dla ASa są inne ważniejsze rzeczy w KCetach a nie rozdrabnianie się na drobne w każdej pierdułce:)

Hauerine
Reactions:
Posty: 753
Rejestracja: 16 września 2009, 22:01
Kontakt:

Post autor: Hauerine » 22 grudnia 2009, 11:21

Może to zrobić tylko raz dziennie i zwrotu PM dostanie na 10POZ tylko 20% czyli 2PM. to daje mu 700 PM rocznie. Ale nie zapominaj, że przy okazji otrzymuje 100 obrażeń, czego może nie przeżyć.
skad Ty bierzesz te 20 % ? Dostaje z tkaiej iluzji conajmniej 10 PM co daje ponad 3000 rocznie. O żywotnosci nie zapominam. Mając powyżej 10 POZ ten iluzjonista bedzie miał tron iluzji, który go zregeneruje.
Pozostałe Twoje wypowiedzi Hauerine nie wymagają komentarza.
Skoro tak to najwyraźniej mój kumpel, który nie ma ochoty tu wchodzić ma rację. Szkoda czasu, na gadanie z wami.
Ale i tu ciekawostka, której niektórzy nie przyjmują, potencjał magiczny występuje naturalnie w świecie KC w odosobnionych miejscach.
Poza Twoimi rewelacjami nigdzie tej ciekawostki nie było. Poza tym ta "ciekawostka" nie daje żadnej informacji nt. ilości takich miejsc i ich wydajności.

Hans696
Reactions:
Posty: 210
Rejestracja: 10 stycznia 2009, 11:05

Post autor: Hans696 » 22 grudnia 2009, 11:24

Masz rację Avnar - może ja fanatycznie po prostu ortodoksyjnie za dużo wymagam;)
Windswept landscape, desolated mountain plateaus..

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 22 grudnia 2009, 12:07

skad Ty bierzesz te 20 % ? Dostaje z tkaiej iluzji conajmniej 10 PM co daje ponad 3000 rocznie. O żywotnosci nie zapominam. Mając powyżej 10 POZ ten iluzjonista bedzie miał tron iluzji, który go zregeneruje.
Z opisu zdolności profesjonalnej
Wessanie PM z iluzji - Raz dziennie umożliwia pobrać PM z określonej formy magicznej półrzeczywistej iluzji i przelania go amuletu (o ile nie była w żaden sposób zabezpieczona przed wyssaniem PM) i automatycznie ilościowo ocenia PM: %-wy rzut na UM powyżej 100% (trwa nieprzerwanie 1-10 r). Jednorazowo Iluzjonista jest w stanie pobrać PM równowarty 10% +1% na poziom Iluzjonisty PM użytego do stworzenia tej iluzji. Powoduje to automatycznie jej zniszczenie.

Poza tym, najpierw dostanie obrażenia a dopiero potem będzie mógł je zregenerować, co spowoduje najpewniej stan agonalny jeśli nie śmierć. W najlepszym wypadku będzie nie zdolny do jakichkolwiek działań przez 24 godziny po wyjściu z agonii.
Pozostałe Twoje wypowiedzi Hauerine nie wymagają komentarza.
Skoro tak to najwyraźniej mój kumpel, który nie ma ochoty tu wchodzić ma rację. Szkoda czasu, na gadanie z wami.

Stary, zadaję Ci konkretne pytanie: 12 mln PM? A niby kto ma produkować taką jej ilość? A Twoja odpowiedź brzmi: Ja. Więc jak możemy normalnie dyskutować?
Poza Twoimi rewelacjami nigdzie tej ciekawostki nie było. Poza tym ta "ciekawostka" nie daje żadnej informacji nt. ilości takich miejsc i ich wydajności.
Przede wszystkim nie jest to rewelacja ani "ciekawostka" tylko oficjalne stanowisko w tej kwestii autora. A że nie ma konkretnej informacji ile i gdzie? Mogę dopytać, żaden problem. Skoro już mam kontakt z autorem na pewno będę się dopytywał o wszystko.

P.S. Artur Szyndler wielu rzeczy nie wyjaśnił do końca. I za chwilę się kiedy zacznie je wyjaśniać okaże się, że dla wielu osób interpretacja niektórych kwestii będzie wywrócona do góry nogami.
Ostatnio zmieniony 22 grudnia 2009, 12:22 przez venar, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

garfields
Reactions:
Posty: 167
Rejestracja: 05 października 2009, 10:20

Post autor: garfields » 22 grudnia 2009, 12:17

Hauerine napisał/a:
powiedzmy że ma zezwolenie na ich sprzedaż to zdobywa dosyć szybko PD (z tego co pamiętam - 100 zł zdobytego to 1 PD ). Taki samonapędzacz.
Jak ma zezwolenie to pewnie ponad połowę tego oddaje gildii. Myslisz, że zezwolenia na taki interes to za darmo się daje ?
Co nie zmienia nic - nadal samonapędza się PD uzyskiwanymi ze sprzedaży PM. Dla długowiecznego elfa jest to nadal super sprawa.

A to wytłumaczenie ilości PM - rzeczywiście jest to sposób dobry (czyli te PM z iluzji) , ale przy dużej rzeszy magów jaka żyje na Orchii jest szansa że PM zabraknie bo na rynku ich nie ma (iluzjoniści 'biorą urlop')
Zgodnie z tym co pisałeś o ilości PM jaką iluzjonista może wyssać to iluśset iluzonistów musi non stop poddawać się wspomnianej procedurze (coś takiego raczej nie byłoby bezbolesne) aby uzyskać kilka PM na dzień w celu handlowym.
12 mln PM? A niby kto ma produkować taką jej ilość?p
Ja.
Zachowując Twój sposób pisania. :) Jakieś uzasadnienie powyższej wartości ? Czy tak sobie rzuciłeś k20mln i ci te 12 mln wyszło ?
;)
Ostatnio zmieniony 22 grudnia 2009, 12:18 przez garfields, łącznie zmieniany 1 raz.

Hauerine
Reactions:
Posty: 753
Rejestracja: 16 września 2009, 22:01
Kontakt:

Post autor: Hauerine » 22 grudnia 2009, 12:48

venar:
Z opisu zdolności profesjonalnej
W opisie zdolności jest 10 pkt + 1 pkt, a nie procenty.
Poza tym, najpierw dostanie obrażenia a dopiero potem będzie mógł je zregenerować, co spowoduje najpewniej stan agonalny jeśli nie śmierć.
Iluzjonista o POZ wiekszym niz 10 nie ma ponad 100 ŻYW ? Zauważyłeś może, że wśród zdolnych iluzjonistów są półolbrzymy, a nawet olbrzymy zajmują się tą profesją ?
W najlepszym wypadku będzie nie zdolny do jakichkolwiek działań przez 24 godziny po wyjściu z agonii.
Nie będzie żadnej agonii, a regeneracja potrwa 10 lub mniej rund (czyli nawet nie 2 minuty).
Stary, zadaję Ci konkretne pytanie: 12 mln PM? A niby kto ma produkować taką jej ilość? A Twoja odpowiedź brzmi: Ja. Więc jak możemy normalnie dyskutować?
Podane sposoby pozwalają tyle wyprodukować. Rozmawaim z doświadczonym MG, który gra w KC od 15 lat, cz z 15 latkiem, który gra w KC od miesiąca? Bo to różnica. Na razie starałem się poziom dostosować do doswiadczonego MG.
Przede wszystkim nie jest to rewelacja ani "ciekawostka" tylko oficjalne stanowisko w tej kwestii autora. A że nie ma konkretnej informacji ile i gdzie? Mogę dopytać, żaden problem.
Na tej zasadzie odpowiada się poczatkujacym graczom: "gildie maja swoje sposoby, specjalne miejsca, z których biorą PM, który później sprzedają. Moze Twoja postac kiedyś znajdzie jedno z takich miejsc, ale na razie to gdzie one są i jak sie z nich pobiera PM jest dla Ciebie tajemnicą".
I za chwilę się kiedy zacznie je wyjaśniać okaże się, że dla wielu osób interpretacja niektórych kwestii będzie wywrócona do góry nogami.
Nie obawiam sie tego :)

garfields:
A to wytłumaczenie ilości PM - rzeczywiście jest to sposób dobry (czyli te PM z iluzji) , ale przy dużej rzeszy magów jaka żyje na Orchii jest szansa że PM zabraknie bo na rynku ich nie ma
To na szczęście nie jest jedyny sposób. Tyle dobrze, że jest w stanie całkowicie lub chociaż częściowo pokryć zapotrzebowanie iluzjonisty na PM. To raczej nie jest rozwiązanie na handel.
Zachowując Twój sposób pisania. Jakieś uzasadnienie powyższej wartości ?
Obawiam się, że to tajemnica. Swego czasu mój bohater sciągał sobie ponad tysiąc PM (jak była potrzeba). Więcej nie brałem, bo nie było potrzeby, postac nie miała na tyle czasu (trzeba było inne rzeczy robić), a nadwyzki z braku zezwolenia mogłem puszczac najwyżej małymi partiami na czarnym rynku (ryzykowna zabawa), więc wielkiego biznesu też sie nie dało zrobic. W każdym razie udało mi się sekret ukryć nie tylko przed NPC, ale i resztą drużyny :D A Ty chcesz wszystko na tacy dostać? Mam to ujawnić obcym na forum, jak nawet moi gracze nie wiedzą jaki jest sekret Zamku Czarnej Baronowej ? No bez żartów.

avnar
Reactions:
Posty: 1137
Rejestracja: 29 kwietnia 2009, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Post autor: avnar » 22 grudnia 2009, 12:50

Co nie zmienia nic - nadal samonapędza się PD uzyskiwanymi ze sprzedaży PM. Dla długowiecznego elfa jest to nadal super sprawa.
Musiałby mieć drugą profesję kupca, aby dostawać PD za uzyskane złoto.
Obawiam się, że to tajemnica. Swego czasu mój bohater sciągał sobie ponad tysiąc PM (jak była potrzeba). Więcej nie brałem, bo nie było potrzeby, postac nie miała na tyle czasu (trzeba było inne rzeczy robić), a nadwyzki z braku zezwolenia mogłem puszczac najwyżej małymi partiami na czarnym rynku (ryzykowna zabawa), więc wielkiego biznesu też sie nie dało zrobic. W każdym razie udało mi się sekret ukryć nie tylko przed NPC, ale i resztą drużyny Grin A Ty chcesz wszystko na tacy dostać? Mam to ujawnić obcym na forum, jak nawet moi gracze nie wiedzą jaki jest sekret Zamku Czarnej Baronowej ? No bez żartów.
No to nie pisz, ale pierdół w takim stylu też sobie daruj.
Ostatnio zmieniony 22 grudnia 2009, 12:53 przez avnar, łącznie zmieniany 1 raz.

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 22 grudnia 2009, 13:07

Elfy mają wstręt do iluzji i nie zajmują się tą dziedziną.

Opis zdolności Wessanie PM z iluzji zamieszczony w artykule o profesjach rzeczywiscie jest inny niż ten z 5 numeru MiM. Prosimy ASa o rozstrzygnięcie, który jest obowiązujący.

ODPOWIEDZ