Nazwa nowego projektu

Awatar użytkownika
mordimer00
Reactions:
Posty: 2226
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 09:44

Post autor: mordimer00 » 27 marca 2011, 09:20

KC- Czas wichrów, czas zagłady
"Stara?em si? tak ?y?, abym w godzinie ?mierci móg? si? raczej cieszy? ni? l?ka?..."

jimmor
Reactions:
Posty: 261
Rejestracja: 20 marca 2011, 13:59
Kontakt:

Post autor: jimmor » 27 marca 2011, 10:57

Czas podagry... to już chyba było? Proponuję wstrzymać się z wyborem nazwy aż zostanie wytypowana wizja świata, a roboczo nazywać projekt KC 10k, albo FWKC (Fanowska Wersja KC).

Hans696
Reactions:
Posty: 210
Rejestracja: 10 stycznia 2009, 11:05

Post autor: Hans696 » 28 marca 2011, 21:51

KC10k bardzo mi leży.

Kryształy Czasu - Czas Przemian
Windswept landscape, desolated mountain plateaus..

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 28 marca 2011, 22:02

Popieram wniosek Jimmora, opracowanie całościowej wizji świata 10k ułatwi późniejsze dobranie najbardziej trafnej nazwy. Nie ukrywam, że bardzo interesuje mnie dalszy przebieg prac, ale rozumiem, że to jeszcze nie czas na następny krok? (właśnie doszły kolejne dwa głosy w ankiecie, a już myślałem, że osiągnęliśmy wynikiem 56 absolutny limit możliwości! :)

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 29 marca 2011, 10:00

18 osób jako wsparcie piszące - ludzie ujawnijcie się wreszcie, żeby nie trzeba było was wyciągać z 'anonimowej' ankiety...

Można by zrobić jakieś zespoły zadaniowe czy coś. Tak to stoimy.

A jeśli się nie wypowiadacie to spisujcie chociaż na bokach pomysły jakie chcielibyście zapakować do świata. Pamiętajcie też, że jeśli nie będziecie mieli wizji jak je rozwinąć jest b. duża szansa - po ich wpisaniu w wątek, że inna osoba pchnie tekst mocno do przodu, ponieważ pomysł jej 'podejdzie'.

Przemo
Reactions:
Posty: 174
Rejestracja: 22 czerwca 2009, 18:03

Post autor: Przemo » 05 kwietnia 2011, 10:18

Ghasta, ujawniam się! Chętnie napiszę artykuł lub zajmę się opracowaniem konkretnego pomysłu, ale... chciałbym, żeby zapadła decyzja - jaka ma być Orchia. Ktoś musi być "szefem" projektu, innymi słowy - naczelnym. Pisanie ot tak, nie do końca wiadomo do czego, jest pozbawione sensu.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 05 kwietnia 2011, 11:07

Poczekajcie jeszcze chwilkę. Po zapadnięciu decyzji jaka ma być Orchia podzielimy się jakoś pracą.

Run Habas Ne
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 05:53

Post autor: Run Habas Ne » 05 kwietnia 2011, 18:20

pytanko - do kiedy czekać ? ile jest jeszcze czasu na stworzenie swojej wizji i zamieszczenie jej w odpowiednim dziale ?

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 05 kwietnia 2011, 18:34

Czas na własną wizję generalnie upłynął, skoro wystartowała ankieta oceniająca propozycje innych autorów. Jeśli Ci bardzo na tym zależy, musisz się BARDZO sprężyć, po zamknięciu ankiety będziemy się już raczej skupiać na rozbudowaniu wizji zwycięzcy.

jimmor
Reactions:
Posty: 261
Rejestracja: 20 marca 2011, 13:59
Kontakt:

Post autor: jimmor » 05 kwietnia 2011, 19:05

Niezależnie od wyników ankiety można by ustalić czy zamierzamy ruszać:
- mechanikę gry (silnik)
- konfigurację (tzn. listy czarów, broni, zbroi, bestiariusze, rasy grywalne, profesje...)

O ile konfiguracja będzie pewnie zależeć i tak od zwycięskiej wizji to sama mechanika nie (no chyba że dostaniemy ostatecznie jakiś bardzo specyficzny świat np. powszechne rejony wysysające Energę Życiową, z graczami na starcie skazanymi na karierę zombich i trzeba będzie to w mechanice ująć...

Run Habas Ne
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 05:53

Post autor: Run Habas Ne » 05 kwietnia 2011, 20:36

proponuję o przedłużenie tego terminu.
mam niezwykle napięty grafik i jeszcze czeka mnie dość ważne przedsięwzięcie w przyszłym tygodniu przez co pewnie będę zupełnie niedostępny, a wiem, iż jeszcze kilku chętnych było by przedstawić swą własna wizję i im również zabrakło czasu na ubranie tego w piękne słówka.
czy wniosek zostanie przyjęty przez adminów portalu ?
pozwólmy się wykazać jeszcze kilku - zwiększmy wachlarz możliwości wyboru by później nie było pretensji

Awatar użytkownika
mastug
Reactions:
Posty: 1697
Rejestracja: 03 grudnia 2009, 23:24
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Post autor: mastug » 05 kwietnia 2011, 22:20

Niezależnie od wyników ankiety można by ustalić czy zamierzamy ruszać:
- mechanikę gry (silnik)
- konfigurację (tzn. listy czarów, broni, zbroi, bestiariusze, rasy grywalne, profesje...)
według mnie nie to jest celem tego projektu - powinniśmy skoncentrować się na świecie i uzupełnieniu braków a przedewszystkim dopracowaniu historii, religi, opisu ras, gospodarki, polityki, bestiariusza, map itd .. czyli tych elemętów które sprawiają że świat jest spójny i ciekawy do prowadzenia. Modyfikacje mechaniki i konfiguracji sprawią że będzie to już zupełnie inny system - nie będą to już kryształy czasu - a nie o to chodzi przecież.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 05 kwietnia 2011, 22:33

mastug napisał(a):
Niezależnie od wyników ankiety można by ustalić czy zamierzamy ruszać:
- mechanikę gry (silnik)
- konfigurację (tzn. listy czarów, broni, zbroi, bestiariusze, rasy grywalne, profesje...)
według mnie nie to jest celem tego projektu - powinniśmy skoncentrować się na świecie i uzupełnieniu braków a przedewszystkim dopracowaniu historii, religi, opisu ras, gospodarki, polityki, bestiariusza, map itd .. czyli tych elemętów które sprawiają że świat jest spójny i ciekawy do prowadzenia. Modyfikacje mechaniki i konfiguracji sprawią że będzie to już zupełnie inny system - nie będą to już kryształy czasu - a nie o to chodzi przecież.
Zgodzę się z mastugiem - mamy zrobić świat. modyfikacje nadal niech sobie MG wprowadzają w ramach własnych przygód, tym bardziej, gdy zostnie wydana (o ile i w co wątpię) kc w zeszytowej wesji może pojawić się trochę nowych rozwiązań mechanicznych nad którymi trzeba się będzie pochylić.

Celem projektu jest ciekawy, zaskakujący świat, a nie nowy system.
Run Habas Ne
proponuję o przedłużenie tego terminu.
mam niezwykle napięty grafik i jeszcze czeka mnie dość ważne przedsięwzięcie w przyszłym tygodniu przez co pewnie będę zupełnie niedostępny, a wiem, iż jeszcze kilku chętnych było by przedstawić swą własna wizję i im również zabrakło czasu na ubranie tego w piękne słówka.
czy wniosek zostanie przyjęty przez adminów portalu ?
pozwólmy się wykazać jeszcze kilku - zwiększmy wachlarz możliwości wyboru by później nie było pretensji
1. podejrzewam że ankieta powisi co najmniej miesiąc.
2. nawet jeśli nie zdążysz zaprezentować swojego rozwiązania to na 90% jego duże elementy można będzie umieścić w zwycięskiej wizji więc :) nie ma się co martwić. No chyba że będą totalnie hermetyczne :D

Run Habas Ne
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 05:53

Post autor: Run Habas Ne » 05 kwietnia 2011, 22:59

może nie hermetyczne ale ..inne

proponuję by do końca kwietnia można jeszcze zgłaszać propozycję i z nich utworzyć nową ankietę

jimmor
Reactions:
Posty: 261
Rejestracja: 20 marca 2011, 13:59
Kontakt:

Post autor: jimmor » 06 kwietnia 2011, 07:53

Run Habas Ne napisał(a):
może nie hermetyczne ale ..inne

proponuję by do końca kwietnia można jeszcze zgłaszać propozycję i z nich utworzyć nową ankietę
Wizja świata za miesiąc, to sam świat kiedy? 10 lat? A co jeżeli w trakcie trwania kolejnej ankiety zgłosi się kolejny autor? Znowu przedłużymy ankietę...?

Większość wizji koncentruje się na Archipelagu Centralnym, można swoje realizować obok.

BTW - jeżeli nie masz dwóch godzin na napisanie wizji świata, to będziesz miał na pociągnięcie projektu gdy Twoja wizja wygra? Bo to pewnie zwycięzca ciągnie temat.

PS. Echh zaśmieciliśmy wątek...

ODPOWIEDZ