Cel istnienia?

Awatar użytkownika
wasut
Reactions:
Posty: 743
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 18:16
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: wasut » 04 lutego 2009, 20:11

Nawiązując do postu emgie'a i jako że ostatnio mnie też to zastanawiało, przytaczam pytanie:
Czym w założeniu ma być ten portal i jaki cel szanowna administracja chce osiągnąć?

Czy portal ma doprowadzić do luźnego wzrostu Kryształów Czasu nie przejmując się wszelkiej maści mutacjami jakie się po drodze mogą przyczepić? Czy może bardziej jako rezerwat ostatnich Mohikanów, którzy jeszcze wierzą w ten system?

Osobiście bym chciał widzieć tutaj następujące rozwiązanie.
Zamieszczenie najspójniejszych, w miarę czystych zasad Kryształów Czasu jakie zostały opublikowane (zamknął bym tutaj się do MiMow) i dalsze dopełnianie braków - jednakże z wyraźnym oznaczeniem co jest już wprowadzone przez portal.
Na tej zasadzie czytelnik ma pełną jasność co jest, że tak powiem rdzeniem, a co naszą radosną twórczością. Wtedy bez problemu można by rozbudowywać rożne wizje gry, bez strachu o zatracenie źródła, czy też wprowadzenie kogokolwiek w błąd.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 04 lutego 2009, 20:21

Materiały z MiMów mamy w komplecie - udostępnił je przecież nospe.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 04 lutego 2009, 20:29

ad wasut - myślimy nad tym. Nawet podjąłem już pewne kroki w tym kierunku. Pomysł (powtarzam pomysł) jest następujący. Najpierw stworzenie jakieś grupy osób, która przy każdym projekcie, nowości, zmianie głosowała by nad jej wprowadzeniem. Głosowanie było by jawne i w ramach wymiany zdań na forum. Potem dany, artykuł, nowość, poprawka dostawałaby jakieś logo np. z napisem zatwierdzone przez portal krysztalyczasu.pl Innym logo sygnowało by się teksty oryginalne, które jasno by stwierdzały skąd są. Artykuły bez loga lub np. opatrzone wzmianką, iż są w trakcie rozpatrywania lub te nie zaakceptowane, byłyby radosną twórczością. Tak widzę to ja.
ad Mrufon Niestety kolekcja nospe nie jest pełna

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 04 lutego 2009, 20:31

Tak, ale materiały kluczowe z mechaniki są w komplecie - myslę o piwrwszych, najważniejszych 5 numerach, bez których nawet nie ma co o KC rozmawiać. Rzekłbym - legendarnych :)

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 06 lutego 2009, 11:34

Panowie, czytaliście na stronie głównej info jakie materiały będą tu zamieszczane czy może skupiacie się tylko na forum i własnych pomysłach?
Dysponuję prawie wszystkimi numerami MiMa i będą się one pojawiały tutaj, gwarantuję. Ale niestety nie da się czynnie uczestniczyć w życiu prywatnym, zawodowym i jeszcze być aktywnym forumowiczem tutaj. Więc cierpliwości.
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

Hans696
Reactions:
Posty: 210
Rejestracja: 10 stycznia 2009, 11:05

Post autor: Hans696 » 06 lutego 2009, 12:29

ad wasut - myślimy nad tym. Nawet podjąłem już pewne kroki w tym kierunku. Pomysł (powtarzam pomysł) jest następujący. Najpierw stworzenie jakieś grupy osób, która przy każdym projekcie, nowości, zmianie głosowała by nad jej wprowadzeniem. Głosowanie było by jawne i w ramach wymiany zdań na forum. Potem dany, artykuł, nowość, poprawka dostawałaby jakieś logo np. z napisem zatwierdzone przez portal krysztalyczasu.pl Innym logo sygnowało by się teksty oryginalne, które jasno by stwierdzały skąd są. Artykuły bez loga lub np. opatrzone wzmianką, iż są w trakcie rozpatrywania lub te nie zaakceptowane, byłyby radosną twórczością. Tak widzę to ja.
Popieram ten pomysł w 100%. Tylko jak wybierać owe grono 'wyborców' i jak to grono zmusić do zabrania głosu?

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 06 lutego 2009, 13:26

To jest problem słabego zaangażowania większości użytkowników we współtworzenie portalu - nie wierzę, że ktoś ma tak mało czasu, że nie może choć raz w tygodniu trochę czasu tu spędzić. Podejrzewam, że początkowo o składzie tej grupy decydować będzie administracja.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 06 lutego 2009, 15:04

Dokładnie, raz w tygodniu. W ostatnim czasie mniej więcej z taką częstotliwością wchodzą nowe artykuły na stronę. No cóż, postaram się to robić trochę częściej ale nie obiecuję niczego.
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

emgie
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 01 lutego 2009, 22:43

Post autor: emgie » 06 lutego 2009, 15:11

Czasem istnieje potrzeba pchnięcia ludzi w odpowiednim kierunku. Niektórzy nie muszą być dodatkowo motywowani, wystarczy dobry organizator i jakoś to poleci.
Z drugiej jednak strony czasem jest trudno przelać na papier, to co się wymyśliło, tak by było to zrozumiałe dla całej rzeszy.
Może lepiej ogłosić wszem i wobec nad czym się teraz pracuje. Czyli rzucamy na forum temat np. Wyparowania. Zgłaszają się chętni do dyskusji. Zaczynamy dyskusje.
Organizator zbiera materiały i pomysły do kupy. Redaguje je do formy Kryształowej i ogłasza. Znowu dyskusje itd. Tym sposobem może nieco długim, dochodzimy do wersji roboczej nad którą prowadzone jest głosowanie/ankieta.
Forum głosuje. Nieobecni nie mają racji. Przechodzi lub nie. Demokratycznie. :)
Ale to moje zdanie.
Fakty i Mity

By?y ksi?dz demaskuje ko?ció?.
Co pi?tek w twoim kiosku.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 06 lutego 2009, 16:05

... i moje :)

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 06 lutego 2009, 16:08

Szczerze mówiąc wypociny swoje dotyczące zmian radykalnych przedstawiłem na forum w wątku awanse. Coś co jest na prawdę dobre broni się samo i nikt nie będzie tego kwestionował. Mówiąc o grupie zatwierdzających miałem na myśli materiały autorskie dotyczące dodatków, rasy, profesje itd. Coś co ma Szyndlerowski szablon ale nie jest Jego autorstwa. Chodzi tylko o to by dopuścić to do gry. Sprawdzić, czy nie ma przegięć, czy wszystkie zdolności są jasne, pogłówkować i zatwierdzić/odrzucić lub dać do poprawki. Jeśli chodzi o demokracje, to ona średnio sprawdza się w internecie, stąd pomysł grupy. Kto będzie wchodzić w skład tej grupy tego raczej też nie obejmie demokracja. Wypowiadać się może każdy, jednak decyzje musi podjąć wąskie grono, bo będzie to trwało w nieskończoność, a chyba chcemy się posuwać do przodu. Skład zatwierdzających zawsze można zmienić, poszerzyć, zmniejszyć, wymienić ale muszą to być ludzie przede wszystkim komunikatywni, mający trochę czasu i pasji w sobie, bez tego się nie da. Proponowałbym raczej zastanowić się wszystkim, gdzie widzą swoje miejsce na tym portalu? Jeśli ktoś widzi działkę dla siebie niech da znać. Jeśli chcemy rzeczywiście kiedyś osiągnąć jakiś cel to najpierw musimy być pewni, że mamy właściwych ludzi na właściwym miejscu. To moje zdanie. Póki co dla mnie wyklarowała się jedna postać z użytkowników, kto to dowiecie się jak się zgodzi.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 19 lutego 2009, 22:33

Pozwoliłem sobie na odchudzenie wątku poprzez usunięcie całej pyskówki, dotyczącej literówek w tekście. Ze swojej strony przepraszam Wszystkich, którzy byli narażeni na czytanie tych postów. Żywię nadzieję, iż wątek po tej kuracji wróci na właściwe tory.

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 20 lutego 2009, 19:44

CEL ISTNIENIA
Wróćmy na właściwe tory tego tematu. Historia tego portalu zaczęła się kilka lat temu, kiedy to kolejne strony o KC, w najlepszym razie przestały być aktualizowane lub nawet znikały z neta. Wtedy to przyszedł mi do głowy pomysł założenia portalu o KC. Ale co tu ukrywać, ja jestem laikiem w kwestii programów obsługujących strony internetowe. Brak poparcia w pomyśle, mieszkanie na prowincji z dala od znajomych z grona KC skutecznie mnie zniechęciły. I nagle jakieś półtora roku temu Raven, a właściwie Mirek spotkawszy się z Czegojem (Daniel) zapowiedział że chciałby znów grać. I kiedy usłyszał, że my wciąż gramy w miarę regularnie, postanowił się przyłączyć. Od słowa do słowa okazało się, Mirek zajmuje się administrowaniem stron netowych. Pomysł znów wypłynął i znalazł tym razem poparcie. Dołączył się do tego Leobardis i wspomniany Czegoj. Miał również zrobić to Wroo i wciąż wierzę, że tak będzie. Rok czasu testowania przez Ravena (wiem, długo) różnych programów i w końcu, jest. Wybrał to, czego twór widzimy teraz. Daleko do perfekcji ale jest dobrze. Spory między mną jak ma wyglądać ten portal między mną a Mirkiem.
Mirek chciał aby to był portal społecznościowy, każdy użytkownik dodający na swoim profilu wszystko co będzie związane z KC, ja przeciwnie. Wszystkie materiały przechodzące przez nas i umieszczane w odpowiednich miejscach po akceptacji. I tak jest dziś. Wiem, że wolno się to rozwija wszystko ale jestem dobrej myśli i uważam, że będzie tylko lepiej. Zwłaszcza, że doszły mnie dobre wieści o przyszłości KC (których chwilowo nie przytoczę) i może być naprawdę dobrze dla miłośników tego systemu.
Uważam, że strona taka jak ta powinna być w necie i cieszy mnie, że jestem jednym ze współtworzących ją. W moim zamyśle było aby każdy miłośnik tego systemu mógł znaleźć materiały i pomoce w odkrywaniu świata Orchii a młodzi odkryli że można grac nie tylko w systemy z importu ale też w nasz rodzimy system. Parafrazując Pana Reja "Polacy nie gęsi i swój system mają" :)
Przyszłość tego portalu widzę w Was. Użytkownikach i miłośnikach tego systemu. Ten portal nie miał być "kółkiem wzajemnej adoracji". Miał zebrać miłośników tego systemu w jednym miejscu, na razie na necie a w przyszłości kto wie? Dziś młodzi nie wiedzą nawet co to KC lub udają, że nie wiedzą, częstokroć uważając ten system za zło konieczne. Kto wie, może dzięki Nam wszystkim coś się zmieni, coś ruszy.
I dajcie już spokój z przepychankami słownymi. Działajcie a nie kłócicie się. To męczące. Zamiast tracić czas na "wymianę zdań" spożytkujcie go na pracę na rzecz KC.
Mam nadzieję, że zbytnio Was nie zanudziłem tym smutami, więc MG życzę świetnych pomysłów a graczom łaskawości tych pierwszych ;)
Pozdrawiam
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 20 lutego 2009, 19:49

No podziel się wieściami a'propos przyszłości KC. Co tam żaby szepczą w szuwarach? Bedzie or li nie bedzie? ;) I kto zamoczy w tym palce? Choć na priwa, jeśli nie chcesz wzniecać niezdrowych emocji.

Awatar użytkownika
wasut
Reactions:
Posty: 743
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 18:16
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: wasut » 20 lutego 2009, 20:28

Ano - rzucając takiego niusa na żer winieneś się spodziewać ogólnoportalowego ciągania za język. Zdradźże.

ODPOWIEDZ