Cel istnienia?

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 20 lutego 2009, 21:08

Hahaha, dobrze Ci tak Venar. Wiedziałem przed Nim, ale nie chciałem ujawnić, bo spodziewałem się takiego nastroju. A teraz Venar będzie się tłumaczył - prosimy, prosimy, Venar nie daj się prosić. Powiedziało się A, trzeba powiedzieć B. Zwłaszcza, że póki co to tylko domysły. Ale dałeś stary - hehehe:);):D:);):D

emgie
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 01 lutego 2009, 22:43

Post autor: emgie » 20 lutego 2009, 21:44

Jak pragnę zdrowia (Mrufon poradź ;))... chcę słyszeć dobre niusy. Chcę wiedzieć że po latach poniewierki, Nasz system wraca w wielkim stylu, chcę czytać o ludziach z MAG-a, którzy plują sobie w brody. Chcę widzieć te oczy DnD-kowców, Młotkowców pełne zazdrości.
Może tak małe światełko w tym tunelu?
Venar, pliz.
Fakty i Mity

By?y ksi?dz demaskuje ko?ció?.
Co pi?tek w twoim kiosku.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 21 lutego 2009, 08:42

Hehe, niby na portal nie zagląda Venar... mówże piszże dawajże niusy!

Na zdrowie polecam fraszki Kochanowskiego ;) i wyborny kordiał Palikota :D

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 21 lutego 2009, 09:37

Hehe, niby na portal nie zagląda Venar...
A skąd takie wnioski Drogi Watsonie ;)

Nie Panowie, nic więcej nie powiem. Może to napisałem tylko po to by Was zmotywować do większej pracy na rzecz KC ;)? i nic się nie kroi ;)
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 21 lutego 2009, 12:30

Jes, aj em Łotson. Wnioski pochodzą z wywiadu przeprowadzonego z naszym śmiertelnym wrogiem - prof. Moriartym ;)

To bardzo nieładnie rzucać takiego niusa bez uzasadnienia. Czuję jednak, że żenisz jakąś ściemę.

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 22 lutego 2009, 17:03

Żadnej ściemy nie ma, ale po co mam powielać coś co jeszcze nie jest pewne? Może coś się wykroi a może nie, więc po co Wam robić smaka?
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

Awatar użytkownika
wasut
Reactions:
Posty: 743
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 18:16
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: wasut » 22 lutego 2009, 18:17

Smaka to akurat zrobiłeś, my się domagamy zaspokojenia apetytu (informacyjnego)

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 22 lutego 2009, 23:20

venar napisał/a:
Mirek chciał aby to był portal społecznościowy, każdy użytkownik dodający na swoim profilu wszystko co będzie związane z KC, ja przeciwnie. Wszystkie materiały przechodzące przez nas i umieszczane w odpowiednich miejscach po akceptacji. I tak jest dziś. Wiem, że wolno się to rozwija wszystko ale jestem dobrej myśli i uważam, że będzie tylko lepiej.
Koncepcja Mirka bardzo mi się podoba. Dlaczego? Czekanie na akceptację (a zwłaszcza publikację) potrafi się bardzo dłużyć. Przesłałem do administracji nieco więcej materiałów dotyczących chronomanty, niż można przeczytać na stronie. Jak dotąd nie otrzymałem żadnych informacji, jakoby któryś z 4 tekstów (opis chronomanty, 2 części opisu jego czarów i poprawki do opisu) nie został zaakceptowany, a to co się ukazało w jakiś znaczący sposób nie różni się od pierwowzoru.
Działajcie a nie kłócicie się. To męczące. Zamiast tracić czas na "wymianę zdań" spożytkujcie go na pracę na rzecz KC.

Nie raz już spotkałem się z pewną niechęcią osoby odpowiedzialnej za tworzenie artykułów o magii w odniesieniu do nadesłanych opisów czarów dla chronomanty. Nie będę szukał cytatów na potwierdzenie tej opinii, ponieważ nie w tym rzecz. Chodzi o to, żeby administracja nie była wąskim gardłem. Jeśli to się nie zmieni, to nawet najbardziej pomysłowi i pracowici użytkownicy stracą zapał.
Można tego uniknąć sposobem zaproponowanym przed Mirka. Skoro jednak nie podzielasz jego opinii, to napisz, czego się boisz w jego koncepcji.

Kwestia tajemniczej nowiny dotyczącej KC jakoś nie powoduje przyspieszenia akcji mojego serca - widać jestem już stary i zrezygnowany.

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 23 lutego 2009, 08:49

Treant, a czemu zwyczajnie sam nie dodasz artykułu? Po co nadsyłać materiały, które trzeba obrobić i wrzucić w odpowiednie miejsce? Czegoj dobrze wcześniej powiedział. Aby coś wrzucić na stronę co w pierwowzorze jest w pdf to trzeba to najpierw przerzucić np.ocr-em do pliku wordowskiego a następnie zamienić to na plik tekstowy. Gdybyś wysłał od razu plik tekstowy, czyli gotowca szło by łatwiej. Możesz tez poprzez dział DODAJ PLIKI wrzucić coś jako artykuł, w panelu administratora pojawi się to do akceptacji i z naszej strony pozostanie tylko kliknąć "akceptuj" i zlinkować w odpowiednie miejsce. To szybsze niż obrabianie całości tekstu, zwłaszcza że Twoje teksty nie są jedynymi, które chcielibyśmy aby tu były.
Nie raz już spotkałem się z pewną niechęcią osoby odpowiedzialnej za tworzenie artykułów
Wolałbym abyśmy już nie wracali do tego tematu, nużą mnie już wasze przepychanki. Co gorsza obaj macie rację w niektórych kwestiach ale z uporem maniaka nie potraficie przyznać racji drugiej stronie. Zapomnijmy o tym, ok?
Chodzi o to, żeby administracja nie była wąskim gardłem
Chcesz się dorzucić do opłaty za serwer i domenę? A do tego jest jeszcze kwestia spotkań "face to face". Nie ma to jak dobra rozmowa w cztery oczy i ustalenie działań czy koncepcji. My mieszkamy w odległości od siebie jakiś 200 metrów więc dla nas żaden problem się skrzyknąć w celu omówienia jakiś kwestii. No i regularnie co tydzień spotykamy się na sesji gdzie coś obgadamy.
Skoro jednak nie podzielasz jego opinii, to napisz, czego się boisz w jego koncepcji.
Boję się bałaganu. Jeśli każdy użytkownik będzie coś dorzucał na swoim profilu jakieś pliki czy artykuł to będzie to zwykły "rozpiździaj" za przeproszeniem. A ja chcę aby tu był porządek, żebym nie szukał nowego czaru opracowanego na profilu osoby która to dodała tylko w konkretnym miejscu. Dziś mamy 64 użytkowników, z czego jakieś 10% aktywnych. A co jak za rok czy dwa ta liczba skoczy mocno w górę i będzie to wciąż 10% ale od większej cyfry? Szał i bałagan. Nawet na forum ludzie nie potrafią pisać na temat a co mówić jak się ich "spuści ze smyczy" za przeproszeniem.
Kwestia tajemniczej nowiny dotyczącej KC jakoś nie powoduje przyspieszenia akcji mojego serca - widać jestem już stary i zrezygnowany.
I słusznie, że tak reagujesz. Póki nie masz czegoś w ręku to tak jakbyś tego nie miał wcale pomimo obietnicy od rzetelnej osoby. Nie podpalajcie się i czekajmy wszyscy na rozwój wydarzeń.
Pozdrawiam
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 23 lutego 2009, 10:09

venar napisał/a:
Treant, a czemu zwyczajnie sam nie dodasz artykułu?
Są sytuacje, gdy nie ma sensu tego robić, np. przesłane już ponad tydzień temu (jako PW, a więc zwykłym tekstem) zmiany do opisu chronomanty. Nie będę przecież wysyłać całego opisu, skoro poprawki dotyczą około 10% całości.
Aby coś wrzucić na stronę co w pierwowzorze jest w pdf to trzeba to najpierw przerzucić np.ocr-em do pliku wordowskiego a następnie zamienić to na plik tekstowy. Gdybyś wysłał od razu plik tekstowy, czyli gotowca szło by łatwiej.
I potrzeba było całej awantury, żebym się o tym dowiedział. Nie wiem skąd wynikają te komplikacje z kopiowaniem tekstów z pdf-a, bo ja zwyczajnie zaznaczam tekst i kopiuję go do schowka. Zresztą pierwotnie planowałem, aby plik trafił do działu download, jednak nie zgodziliście się na to.
Możesz tez poprzez dział DODAJ PLIKI wrzucić coś jako artykuł, w panelu administratora pojawi się to do akceptacji i z naszej strony pozostanie tylko kliknąć "akceptuj" i zlinkować w odpowiednie miejsce.
Tak właśnie zrobię z pozostałymi czarami chronomanty. Zacznę nawet od 7 kręgu.
Chcesz się dorzucić do opłaty za serwer i domenę?
W czym problem? Wystarczy dodać jeszcze jedną podstronę, na której będą odpowiednie instrukcje.
Boję się bałaganu. Jeśli każdy użytkownik będzie coś dorzucał na swoim profilu jakieś pliki czy artykuł to będzie to zwykły "rozpiździaj" za przeproszeniem.
Wystarczy utworzyć pewną strukturę z kategoriami materiałów tak, żeby użytkownicy sami je przyporządkowywali. Sądzę, że jeśli ktoś będzie miał tam bałagan, to choćby wrzucał najświetniejsze pomysły, mało kto będzie miał ochotę je łowić.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 23 lutego 2009, 18:32

ja zwyczajnie zaznaczam tekst i kopiuję go do schowka
Tak, masz rację. Ale pod warunkiem że masz ciągłość tekstu a nie podzieloną stronę pionowo na pół tak jak to jest w większości maeriałów do KC i nie tylko zresztą.
Sądzę, że jeśli ktoś będzie miał tam bałagan, to choćby wrzucał najświetniejsze pomysły, mało kto będzie miał ochotę je łowić.
No widzisz jak się roumiemy :) Problem w tym, że lepiej od rau robić coś dobre niż to poprawiać, prawda? :)
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

vampire1308
Reactions:
Posty: 435
Rejestracja: 30 listopada 2008, 21:34

Post autor: vampire1308 » 25 marca 2009, 08:26

Mam pytanko w dziale opowiadania i przygody widnieje jedno opowiadanie:P czy jest to luka którą mogę prubować zakleić?? Np pszesyłając opowiadania lub przygody do któregoś z adminów?? bo jak widzę chcętnych na to nie ma a przydałoby się:) pozdrawiam

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 25 marca 2009, 10:26

śmiało :D

leobardis
Reactions:
Posty: 451
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:02

Post autor: leobardis » 25 marca 2009, 20:03

Mam nadzieję vampire1308 , że to pytanie było retoryczne i znałeś już odpowiedź :) - oczywiście że tak , czekamy na autorskie opowiadania i przygody KC.
[center]Nie dostaniesz drugiej szansy, by zrobi? dobre pierwsze wra?enie.[/center]
[center]Obrazek[/center]

vampire1308
Reactions:
Posty: 435
Rejestracja: 30 listopada 2008, 21:34

Post autor: vampire1308 » 26 marca 2009, 19:41

no tak to chyba było retoryczne pytanko:) Proszę za mocno nie narzekać na moje przygody czy opowiadania:) to będą moje próby i proszę o wyrozumiałość:)

ODPOWIEDZ