Przewodnik po Archipelagu Centralnym

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 11 października 2011, 20:51

Mam pomysł na stworzenie księgi przygód i wydrukowanie jej tak, jak to miało miejsce ze scenarem BAZYLa. Chciałbym by były to scenariusze przeznaczone na konkretne POZ BG, by razem stworzyły ciąg przygód prowadzących drużynę do POZ około 10-go.
Dokładnie w skład całego cyklu weszły by po dwie przygody na POZ:
0-2
3-5
6-7
8-9
10
Co dałoby razem 10 scenariuszy.

Po złożeniu i obróbce graficznej otrzymujemy duży pakiet scenariuszy do wykorzystania przez każdego MG. Przez dłuższy czas można nic nie pisać tylko prowadzić z niego kolejne scenary, dostosowane do potężniejącego teamu.

Wymagałoby to jednak współpracy forumowiczów. Wiem, to niezwykle ryzykowna i mało prawdopodobna inicjatywa, jednak gotów jestem ją zapodać pod rozwagę. Sam piszę już scenariusz 0-2, mam w planie 3-5.
O co mi chodzi? O pomoc osób, które zadeklarują przygotowanie odpowiednich przygód. Razem byśmy je napisali, jedna osoba by je złożyła w kupę pod względem graficznym, no i... wtedy aplikujemy do ADM o kasę na druk. Można by trochę dołożyć sieki od siebie i potem się kontentować dziełem wspólnym. Czy taki pomysł znajdzie chętnych? Zgłaszajcie się, ustalimy kto i na jakie poziomy napisze przygodę. Myślę, że warto.

Awatar użytkownika
Oggy
Reactions:
Posty: 766
Rejestracja: 13 lipca 2009, 15:05
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/Oggy
Has thanked: 24 times
Been thanked: 10 times

Post autor: Oggy » 12 października 2011, 10:43

Mruf, dziesięć przygód to będzie minimum 50 stron. To już nie broszurka jak Lustro i nie sądzę żeby ADM była w stanie wyłożyć na to pieniądze. Z tego co wspominał czegoj Lustro się nie zwróciło a co dopiero taki kolos.
Jednak sam pomysł jest dobry, tylko jego realizację widziałbym nieco inaczej. Najfajniejszą rzeczą w warhammerze był Wewnętrzny wróg i inne kampanie. Było by naprawdę miło, gdyby udało się wspólnymi siłami portalu przygotować coś równie dużego do KC. Projekt miałby największą rację bytu po reedycji, ale pewne prace można spokojnie rozpocząć już teraz. Ważne jest to, by nie były to tylko suche przygody ale porcja informacji o settingu i mocne osadzenie ich w Ochrii. Najlepiej żyjącej i zmieniającej się.
Temat do przedyskutowania na zlocie. W najgorszym wypadku Mruf zrobimy to we dwójkę.
astrolog/alchemik 10/10 POZ

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 12 października 2011, 10:47

Wtedy się z Tobą ożenię i będziemy jak Biedroń wynajmować chatęw Gdyni, zostawię żonę z dzieckiem i będziemy grać ;)

:D

A poważnie - damy radę.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 14 października 2011, 15:26

Oggy wyślij jakieś własne przemyślenia i uwagi do tego co ci napisałem na PW.

Pierwsza formalnie wydana kampania do KC będzie na 100%. Przykro mi, ale nie jestem w stanie podać terminu zamknięcia prac nad scenariuszami i potem ich obróbki graficznej i składania do druku. Myślę jednak, że wnosząc po dzisiejszym tempie pisania zajmie to najwyżej rok. Cóż, trzeba poczekać. Na bieżąco będziemy informować o postępach.

Awatar użytkownika
Oggy
Reactions:
Posty: 766
Rejestracja: 13 lipca 2009, 15:05
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/Oggy
Has thanked: 24 times
Been thanked: 10 times

Post autor: Oggy » 14 października 2011, 16:52

Musze się zastanowić, prześlę przed końcem weekendu.
astrolog/alchemik 10/10 POZ

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 14 października 2011, 17:01

Myślę, że warto zawrzeć tam wszystko:
-watek marynistyczny
-eksplorację podziemi
-walka między kultami religijnymi
-wątek ultramagiczny (magiczna wieża zakrzywiająca czas czy przestrzeń, obszar generujący silne pole magiczne dający jakieś dziwne efekty, lub co innego)
-epizod batalistyczny lub paramilitarny (walki z gobasami lub gnollami w szeregach wojska lub solo)
-solidny, krwisty scenariusz w mieście - Ostrogarze lub GWG
-porządny horror
co jeszcze?

Chciałbym by wiele charakterystycznych cech KC tu się znalazło.

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 14 października 2011, 21:47

Proponuję dotknięcie jeszcze takiej tematyki (choć pewnie dojdzie tu do zazębień z wcześniejszą listą lub nawet wewnątrz poniższej):
- podróże w czasie
- kontakt z innymi sferami egzystencji
- wątek ekonomiczny (rywalizacja kupców, itp.)
- wątek polityczny (różne szczeble)
- wątek szpiegowski/detektywistyczny

Jak jeszcze coś wymyślę, to dopiszę.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 14 października 2011, 22:33

Thx. Wszystko trzeba poukładać i przemyśleć. Każdą sugestię przemyślimy.

koszal
Reactions:
Posty: 2787
Rejestracja: 15 marca 2012, 13:35
Been thanked: 1 time

Post autor: koszal » 23 września 2012, 15:30

Jeśli temat aktualny możecie na mnie liczyć.

ODPOWIEDZ