Przygody, nowe zasady, opisy i inne skarby

avnar
Reactions:
Posty: 1137
Rejestracja: 29 kwietnia 2009, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Post autor: avnar » 12 maja 2015, 22:21

Głównie chodzi o to menu po lewej. Tam jest większość tematów najważniejszych i ono jest niestety liczbowo ograniczone.

Zestawienie wszystkich artykułów masz pod górnynm menu, patrz "Wszystkie artykuły", drugi przycisk od lewej.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 13 maja 2015, 00:12

Menu wymaga remontu i to gruntownego, ale to tytaniczna praca a rąk chętnych do pracy nie ma. Podobne problemy sygnalizował ghasta. Generalnie proponuję to wyszukiwania rzeczy na portalu opcję szukaj i tym najłatwiej wszystko znaleźć. Przeszukuje absolutnie wszystko.

Tan Darugar Gladiator
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 27 kwietnia 2015, 07:39

Post autor: Tan Darugar Gladiator » 13 maja 2015, 00:31

Rzecz w tym, że trzeba najpierw wiedzieć, że coś jest. Przykładowo jest opisane superancko jakieś miasto. Nie wiedząc o tym nie będę nawet szukał prawda? Chciałem założyć blog humorystyczny a tu nagle znajduje humorystyczne materiały w dziale fan i innych niezwiązanych tematach, Interesuje mnie stworzenie bazy npc a tu nagle znajduje przypadkiem :) chciałbym stworzyć bazę fajnych lokacji na Orcusie Wielkim, ale nie wiadomo czy ktoś już tego nie zrobił. Przeszukuję zatem nawet najstarsze tematy ale im głębiej w las... Ponadto największy problem, że ciężko trafić na coś. Może zatem sensowniejsze będzie założenie nowej strony z zawartością świata orchii gdzie będzie przejrzyste menu... tylko problem w ty, że tematy są powtarzane w kilku miejscach i często aktualizowane ale w innym miejscu... No przyznam, że mam zagwozdkę co z tym fantem zrobić aby wszyscy byli zadowoleni. W sumie samo założenie strony to nie wszystko, trzeba by otrzymać zgody autorów tekstów ( a niektórzy pewnie są już nieuchwytni) :/dymek

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 13 maja 2015, 00:41

Tutaj należałoby przede wszystkim ruszyć menu. Gdyby one było dobre to wszystko by jakoś poszło. Zobacz jak jest z menu Żelaznych Królestw. Keth przemyślał podał sensowny projekt i zacząłem mu takie menu tworzyć. Z Kryształami było zupełnie inaczej. Jak tu trafiłem już było menu, bez ładu i składu. Najpierw miała być to wikipedia KC. Potem okazało się, że zainteresowanie nas troszkę przerosło, a na koniec administracja przestała się interesować co tu w ogóle jest. Efekt archeolodzy znajdą, ludzie bez zaparcia widzą tylko bałagan. Sam już zaczynam się gubić. Właściwie tak na prawdę to każdy sam może sobie stworzyć własne menu, żeby docierać tam gdzie chce. Do tego służy panel moje ulubione. Wystarczy z niego umiejętnie korzystać a każdy użytkownik, może sam sobie odnaleźć link i zapisać go pod nazwą jaką chce. Także jak ktoś ma zaparcie to wreszcie jakiś porządek sobie zrobi, ale trzeba mieć na prawdę dużo siły. A jeśli chodzi o zrobienie gruntownego porządku to ja się pytam dla kogo i czy warto?

Tan Darugar Gladiator
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 27 kwietnia 2015, 07:39

Post autor: Tan Darugar Gladiator » 13 maja 2015, 12:08

Warto, uwierz, że są osoby które traktują portal jak podręcznik i często zaglądają. Chyba osobiście przycisnę parę osób aby się zarejestrowali i udzielali :) Nie poddawaj się Czegoju !!! :) jest warto. I tak podziwiam zaangażowanie wielu osób, portal rozrósł się na jeden z największych polskojęzycznych dotyczących rpg i kto wie co z tego może się jeszcze rozwinąć...dwd; Z innej beczki, czy jeśli zrobię menu ulubionych to jest jakiś sposób aby udostępnić to tak aby inni mogli z tego korzystać ?

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 13 maja 2015, 15:15

Jeśli zrobisz jakieś fajne drzewko menu i zobrazujesz mi co chciałbyś tam umieszczać, możemy pokusić się o zrobienie oddzielnego menu np. z informacją na skróty lub jeśli uznamy to za sensowne nawet zastąpienie dotychczasowego. Natomiast twojego panelu nie da się przenieść. On jest przepisany do Twojego konta i żeby go przenieść musiałbym szukać go w bazie, a potem jeszcze kopiować. Pewnie wprawny informatyk zrobiłby to w 5 min., jednak bibliotekarz samouk raczej by się z tym męczył. Zwyczajnie za leniwy jestem na to.

ODPOWIEDZ