Czterdziestkowe opowieści

Awatar użytkownika
Kargan
Reactions:
Posty: 1420
Rejestracja: 22 listopada 2012, 13:44
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Kargan » 29 października 2014, 07:32

Anioł Gniewu też już powinien mieć dostęp (sprawdź pocztę) :)
]|[ Innocence Proves Nothing ]|[

Medea Trix: WS 28, BS 44, S 32, T 29, AG 41, INT 29, PER 40, WP 32, FEL 33 (12 wounds, 2 fate points)
Erias Kantar (Black Templar Marine): WS 53, BS 37, S 40, T 42, AG 51, INT 45, PER 45, WP 46, FEL 40 (23 wounds,4 fate points)

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 29 października 2014, 09:48

Udało mi się wszystko ściągnąć, serdecznie dzięki! Nawet nie wiedziałem, że dotarłem tak daleko w przekładzie siódmego tomu GG. Anioł Gniewu powinien być zadowolony, całość zbiorów to co najmniej trzy miesiące wytężonego czytania!

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 29 października 2014, 13:53

Jakbyście potrzebowali miejsca na serwerze na jakieś materiały dajcie znać. Zawsze można to gdzieś u nas upchnąć.

Aniol Gniewu
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 27 października 2014, 12:57

Post autor: Aniol Gniewu » 29 października 2014, 17:05

Kargan - Niniejszym dziekuje niejakiemu Frantzowi M za dostep do Czarnej Biblioteki! :/cyk

Keth - Aniol gniewu jest bardzo zadowolony, aczkolwiek ocenia ze materialu jest raczej na trzy tygodnie. Szybko czyta...m:P

Ps. Tych zapiskow z przygody Sign of Claw nie znalazles?

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 29 października 2014, 17:32

Niestety nie - o ile dobrze pamiętam, bazowałem wtedy na koncepcie scenariusza, który znajdował się wyłącznie w mojej głowie! ;)

Aniol Gniewu
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 27 października 2014, 12:57

Post autor: Aniol Gniewu » 29 października 2014, 17:36

A sondowanie psioniczne? Ekstrakcja pamieci? Moze pomoze?;)

Awatar użytkownika
Kargan
Reactions:
Posty: 1420
Rejestracja: 22 listopada 2012, 13:44
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Kargan » 30 października 2014, 20:54

[center]Scintilla - wysoka orbita parkingowa, 444.830.M41, godz. 7.30 [/center]

Lyra Amosis polubiła z miejsca jej półmrok, ostry zapach kadzidła i świecące pustkami drewniane ławy. Marynarze należący do załogi kuriera woleli odwiedzać nieco większą świątynię usytuowaną poniżej mostka jednostki, gdzie odprawiano nabożeństwa dla kadry oficerskiej, toteż do kapliczki prawie nikt nie zaglądał - i bardzo to Lyrze odpowiadało, bo Sepheryjka desperacko wręcz szukała miejsca, w którym mogłaby się wyciszyć i zebrać myśli. W kwaterach oddanych do dyspozycji agentów przebywali nowi członkowie sekcji, a towarzystwo całkowicie obcych ludzi, zwłaszcza budzącego dreszcz anonimowego albinosa oraz dochodzącego wciąż do siebie psionika Flaviona, nie skłaniało do odprężenia i refleksji.

Lyra nie wiedziała, czego się spodziewać po nagłym i niespodziewanym odejściu Thorna, ale czuła lekki dyskomfort na myśl o wręczonej Mirowi rozecie. Dziewczyna zdążyła się już zżyć ze scintillijskim arbitratorem, postrzeganym przez nią za człowieka obytego w wyższych sferach i rozważnego. Nie wątpiła, że był na pewno pierwszym kandydatem do stanowiska lidera komórki, ale po przeniesieniu do sekcji Lassitera funkcję tę objął niejako automatycznie Mir Salvarro, poza Cimbrią Logan najstarszy stażem członek sekcji. Cimbria nie dołączyła do swych towarzyszy, chociaż Lyra próbowała ją odnaleźć w trakcie doby dzielącej spotkanie z Antonem Zerbe od wylotu na orbitę parkingową Scintilli - według klerków z Sekretariatu wciąż uczestniczyła w wykładach z Lex Imperialis w jednej ze stołecznych prefektur Arbites. Rozczarowana Sepheryjka poszła zatem do kazamat Trójrożca, by zawczasu zaaranżować zwolnienie Ishmaela Bajera, pozostawiając resztę akolitów w sekcji Magenta 85, gdzie pakowali w niespokojnym milczeniu swoje rzeczy osobiste.

Wizyta w lochach nie poprawiła jej humoru, wręcz przeciwnie - strumienie łez lejące się po policzkach programisty wprawiły dziewczynę wpierw w irytację, później zaś w nieuzasadniony gniew, toteż pozwoliła sobie wyrzucić z duszy całą frustrację, miotając na głowę kamieniejącego w ułamku chwili Bajera istny potok przekleństw i gróźb. Zostawiając za sobą ponownie zastraszonego więźnia łowczyni poszła do Vernera Nilmona, desperacko szukając okazji do rozmowy z bratnią duszą, choćby miał to być nawet górniczy kapelan, wszak rodak. Pech dopadł ją i tym razem, jako że Verner brał właśnie udział w zamkniętym nabożeństwie w głównym kościele Trójrożca, śpiewając w miejscowym chórze. (...)

- Członkowie sekcji Salvarro mają się stawić w sali konferencyjnej primus na pokładzie drugim! - metaliczny głos dobiegający z zainstalowanego w suficie głośnika sprawił, że dziewczyna podskoczyła mimowolnie w ławce - Powtarzam, członkowie sekcji Salvarro mają się stawić w sali konferencyjnej primus na pokładzie drugim!

"Wreszcie coś się zaczyna dziać" - pomyślała Lyra, której doskwierać zaczynała bezczynność.


:) Tak Keth, to jest ordynarna prowokacja ! Ja chcę powrotu naszej sekcji do akcji !!! dwd;
]|[ Innocence Proves Nothing ]|[

Medea Trix: WS 28, BS 44, S 32, T 29, AG 41, INT 29, PER 40, WP 32, FEL 33 (12 wounds, 2 fate points)
Erias Kantar (Black Templar Marine): WS 53, BS 37, S 40, T 42, AG 51, INT 45, PER 45, WP 46, FEL 40 (23 wounds,4 fate points)

Awatar użytkownika
Kargan
Reactions:
Posty: 1420
Rejestracja: 22 listopada 2012, 13:44
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Kargan » 10 grudnia 2014, 11:02

[center]Lordsholm, Portica District, dzień 1, 07.51 czasu lokalnego [/center]

Sepheran przeskoczył barykadę z jękiem serwomotorów, wylądował z hukiem na pustej metalowej skrzynce po granatach miażdżąc ją swoim ciężarem. Obróciwszy się z pozornie zupełnie nie przystająca do jego pancerza zwinnością Krwawy Anioł złapał odłożony na ziemię ciężki bolter i trzymając go lewą ręką za poprzeczny uchwyt nad komorą amunicyjną zaczął jednocześnie szukać palcami prawej rękawicy końca taśmy z pociskami zwisającej z amunicyjnego zasobnika na jego napleczniku.

Zakonnik posługiwał się ciężkim bolterem baalickiego typu, potocznie znanym pod nazwą Blood Reapera. Przeniesiony w ramach zaszczytnej służby w szeregi Deathwatchu, Sepheran z szacunkiem odmówił przezbrojenia w poręczniejsze modele tej broni znajdujące się na wyposażeniu fortecy na Eriochu, zobligowany swym honorem i wiernością wobec tradycji do korzystania z tego ekwipunku, który pobłogosławił wcześniej sam mistrz Dante. Jego Reaper był cięższy od zaproponowanych przez komendanta fortecy zamienników, ale kompatybilny tylko z nim zasobnik amunicyjny pozwalał przenosić na plecach do sześciuset boltowych pocisków, a Sepheran oprócz niewzruszonego szacunku wobec swych przełożonych w zakonie żywił również przekonanie, że w ostatecznym rozrachunku szala zwycięstwa zwykła przechylać się zazwyczaj na stronę tych, którym amunicji wystarczało na dłużej.

Zatrzaskując uchwyt trakcyjny podajnika na zaczepie mechanizmu spustowego Marine spojrzał ponad sięgającą mu do pasa barykadą na przedpole linii obronnych. Większość rebeliantów po jego lewej stronie uciekała w popłochu w przeciwną stronę, przerażona morderczą skutecznością walczących z nimi wręcz Astartes. Otoczeni pryzmami zakrwawionych trupów Marines zastygli w bezruchu przykładając do ramion swe boltery i mierząc z nich dokładnie pomiędzy ciałami miotających się na przedpolu heretyków i lojalistów, w wielu miejscach wciąż ze sobą walczących lub zbyt zdezorientowanych, by zejść Kill-Teamowi z linii strzału.

Tworzący żółwia tarczownicy odskoczyli na boki, otwierając formację i puszczając przodem stłoczonych pod osłoną ich pawęży ludzi z plecakami. Wszyscy byli już tak blisko, że wsuwający palec w obejmę spustu Sepheran widział wyraźnie ich wykrzywione w fanatycznym grymasie twarze i zaciśnięte kurczowo pięści. Marine nie widział nigdzie żadnych detonatorów, ale pamiętny ostrzeżenia brata Eliasa, nie zamierzał tracić czasu na dokładniejsze ich szukanie wzrokiem.

Nacisnął spust broni i ciężki bolter ożył ponownie z ogłuszającym hukiem wypluwanych w zawrotnym tempie pocisków, śląc wielkokalibrową śmierć prosto w twarze odległych o zaledwie kilkanaście metrów ludzi.



No dobra :) na tapetę idzie Final Sanction :D Jak mi starczy cierpliwości to powstanie z tej przygody plik w Word'zie jako pełnowymiarowe opowiadanie :D
]|[ Innocence Proves Nothing ]|[

Medea Trix: WS 28, BS 44, S 32, T 29, AG 41, INT 29, PER 40, WP 32, FEL 33 (12 wounds, 2 fate points)
Erias Kantar (Black Templar Marine): WS 53, BS 37, S 40, T 42, AG 51, INT 45, PER 45, WP 46, FEL 40 (23 wounds,4 fate points)

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 10 grudnia 2014, 20:34

Jeśli mogę coś doradzić, Namakemono jest doskonałym partnerem w kwestii obróbki graficznej tekstu i pewnie nie odmówi pomocy w przygotowaniu finalnej wersji opowiadania! Wiem, co mówię! ;)

I miło wspomnieć sobie stare czasy - to była fajna sesja, chociaż niedokończona! O ile pamiętam, w pałacu gubernatora czekały na Was genokrady, ale się biedne nie doczekały...

Awatar użytkownika
Kargan
Reactions:
Posty: 1420
Rejestracja: 22 listopada 2012, 13:44
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Kargan » 22 marca 2015, 12:16

Ponieważ wylądowałem na Czarnym Lądzie i nie za bardzo mam co robić weekendami (nie zachęca się tu białych do samotnych wypraw :D ) postanowiłem pobawić się nieco
Calibrą. Mam sporo książek w formacie PDF i Word (zwłaszcza tłumaczenia Ketha). Niestety bezpośrednia konwersja do MOBI czy EPUB daje kaszankę, którą da się przeczytać
ale jest to czytanie...irytujące.

Odkryłem, że Calibra dysponuje edytorem HMTL (tak to chyba trzeba nazwać) i wziąłem na tapetę tłumaczenie powieści Double Eagle (by Keth). Idzie mozolnie, ale jakoś idzie ;)
Całość sprowadza się do usuwania zbędnych paragrafów typu < p > < /p > i korekty literówek czy takich tam różnych :) Jak skończę to dam znać - jeśli ktoś będzie zainteresowany :)

Tutaj mam też prośbę do kogoś przed kim Word nie ma żadnych tajemnic - z przyczyn mi nieznanych Keth pisał swoje tłumaczenia w formacie "dwukolumnowym".
Może jest ekologiem i chciał oszczędzać na wydrukach :D anyway - czy ktoś powie mi jak ten cholerny dwukolumnowy plik zamienić na normalny format "pełnej strony" ?
Opcja typu "zaznacz tekst w Wordzie i kliknij 'jedna kolumna' by zmienić" jakoś...nie chce działać :) Każda pomoc mile widziana :D

Docelowo chciałbym wszystkie teksty Ketha "wydać" w postaci MOBI/EPUB z okładkami i ładnym formatowaniem ;)
]|[ Innocence Proves Nothing ]|[

Medea Trix: WS 28, BS 44, S 32, T 29, AG 41, INT 29, PER 40, WP 32, FEL 33 (12 wounds, 2 fate points)
Erias Kantar (Black Templar Marine): WS 53, BS 37, S 40, T 42, AG 51, INT 45, PER 45, WP 46, FEL 40 (23 wounds,4 fate points)

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 22 marca 2015, 12:23

Już nie mogę się doczekać. Teksty Ketha zawsze w cenie. Moim zdaniem Keth powinien przełożyć pięćdziesiąt twarzy Greya to może bym przeczytał.:P

Awatar użytkownika
Rikandur
Reactions:
Posty: 392
Rejestracja: 06 lipca 2013, 21:40
Has thanked: 36 times
Been thanked: 3 times

Post autor: Rikandur » 22 marca 2015, 12:46

Z tego co czytałem w recenzjach, Czegoju, to Kethowi by się tylko krzywda stała porównywalna do oglądania polskiej ekranizacji Wiedźmina. Lepiej jak by nie czytał tego tekstu w formie książki i pisał co Jego samego natchnie. :)

Awatar użytkownika
Kargan
Reactions:
Posty: 1420
Rejestracja: 22 listopada 2012, 13:44
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Kargan » 29 marca 2015, 18:29

Ufff... prawie 5 dni popołudniami i dwie soboty plus jedna niedziela. Mrówcza praca... nigdy więcej ręcznej edycji książki w HTML'u :D
No może nigdy to za dużo powiedziane...ale na jakiś czas mam dosyć :)

Poprawiłem wychwycone literówki i zmieniłem kilka słów na bardziej pasujące do "polskiego wydania" :)
Z góry przepraszam Ketha za zmianę słowa aerie , które nic mi nie mówiło na gniazdo, które IMHO dosyć dobrze oddawało sens :D
Jak się ktoś uprze to może dostać wersję z Aerie ;)

Układ graficzny jest jaki jest - formatowałem dla czytnika Kindla więc wszelkie uwagi mile widziane :)

Pliki epub i MOBI są w dobrze znanym miejscu czyli w Czarnej Bibliotece ;) Miłej lektury.




p.s. na pierwszej stronie jako "tłumaczył" wpisałem Ketharian zamiast Krzysztof B. bo wiecie...prawa autorskie i te sprawy ;)
]|[ Innocence Proves Nothing ]|[

Medea Trix: WS 28, BS 44, S 32, T 29, AG 41, INT 29, PER 40, WP 32, FEL 33 (12 wounds, 2 fate points)
Erias Kantar (Black Templar Marine): WS 53, BS 37, S 40, T 42, AG 51, INT 45, PER 45, WP 46, FEL 40 (23 wounds,4 fate points)

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 29 marca 2015, 19:59

A mniej zorientowani mogą dostać jakiś link.

Awatar użytkownika
Kargan
Reactions:
Posty: 1420
Rejestracja: 22 listopada 2012, 13:44
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Kargan » 30 marca 2015, 08:55

Zwykły link nie zadziała bo udostępniłem to na dysku Google'a w formie prywatnej ;)

Dawaj jakiegoś maila to dopiszę Cię do Czarnej Biblioteki :)
]|[ Innocence Proves Nothing ]|[

Medea Trix: WS 28, BS 44, S 32, T 29, AG 41, INT 29, PER 40, WP 32, FEL 33 (12 wounds, 2 fate points)
Erias Kantar (Black Templar Marine): WS 53, BS 37, S 40, T 42, AG 51, INT 45, PER 45, WP 46, FEL 40 (23 wounds,4 fate points)

ODPOWIEDZ