Czar magowski z 8 kręgu - oddzielenie świadomości od ciała

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 18 marca 2013, 20:36

Na początek cytat:
ODDZIELENIE ŚWIADOMOŚCI OD CIAŁA (Szok)
KRĄG: VIII (czar nr 1)
ZUŻYCIE PM: 8
CZAS RZUCANIA: 1 runda
ZASIĘG RZUCANIA: dotyk
CZAS DZIAŁANIA: 1 godzina/POZ (spec.)
OBSZAR DZIAŁANIA: mag (spec.)
OPIS: Ten czar pozwala magowi oddzielić swą duszę od ciała. Świadomość maga może dzięki temu podróżować w wyzwolonej z ciała duszy pod postacią niewidzialnego, eteralnego obłoczka. Dusza zachowuje połowę aktualnej Energii życiowej i połowę nagromadzonego w ciele PM. Współczynniki psychiczne maga podróżującego w tej postaci są o połowę mniejsze. Na duszę nie oddziałują żadne czynniki zewnętrzne, zaś ona sama nie słyszy, ani nie odczuwa niczego pochodzącego ze świata zewnętrznego. Unosi się swobodnie nad ziemią i może latać w dowolnych kierunkach (jak czar Latanie). Może również przenikać przez niemagiczne ściany i powierzchnie z prędkością 10 cm na rundę. Jej postrzeganie jest zupełnie inne. Elementy otoczenia widzi jako cienie o różnym stopniu nasycenia czerni – w zależności od struktury i gęstości materii. Magia promieniuje błękitną poświatą. Istoty żywe widziane są jako zielone kształty, istoty niematerialne jako czerwone plamy, półmaterialne jako różowe plamy, martwiaki jako żółte cienie, a wszystkie inne dusze jako fioletowe płomyki. Podróżująca dusza maga nie powinna zbytnio oddalać się od pozostawionego ciała, ani przechodzić do innych Sfer Egzystencji. Ciało bez duszy jest bezbronne i spoczywa w stanie zbliżonym do śmierci klinicznej – przypadkowy obserwator może wziąć je za martwe. Jeśli ktoś zabije ciało, mag natychmiast umiera, podobnie jak w przypadku, gdy jego dusza nie zdąży na czas wrócić do ciała. Mag pod postacią duszy może rzucać czary, korzystając z połowy nagromadzonego w ciele PM (nie może zużywać ŻYW). Nie może jednak rzucać czarów, które wymagają dotyku lub specjalnych czynności (np. wykonywania gestów już po samym rzuceniu zaklęcia). Może się próbować porozumieć z innymi, jeśli dysponuje telepatią. Może także atakować czarami widziane osoby lub samotne dusze, pozbawione ciała. Tylko osoby zdolne wykrywać istoty eteralne mogą go zauważyć. Inteligentni przeciwnicy mogą zlokalizować duszę na podstawie drogi lotu czarów, którym towarzyszy efekt świetlny. Mag otrzymuje obrażenia tylko od czynników niefizycznych (zaklęcia, energia, iluzja, itp.) - jego obrona wynosi 200 pkt. Jeżeli dusza otrzyma więcej obrażeń, niż połowa ŻYW maga, natychmiast ginie wraz z ciałem. W kwestii zasad mag w postaci duszy nie posiada agonii. Za pomocą tego czaru mag nie może przejąć kontroli nad niczyim ciałem, nawet pozbawionym własnej duszy.
Interesuje mnie najbardziej część wyróżniona. O ile wiem nie wolno gromadzić PM-ów w ciele po za chyba półbogiem. Jak interpretować ten czar. Ma ktoś jakieś pomysły. Proszę o odpowiedź głównie znawców tematu. Czyżby kolejny zonk?

Awatar użytkownika
mastug
Reactions:
Posty: 1697
Rejestracja: 03 grudnia 2009, 23:24
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Post autor: mastug » 19 marca 2013, 15:30

wydaje się że brakuje 3/4 tekstu czaru - następne zdania wyjaśniają:

"W zasadzie oddzielona świadomość jest w stanie rzucać czary. Może jednak korzystać wyłącznie z PM, który był w ciele w momencie oddzielenia świadomości. Jeżeli czarnoksiężnik nie zdobył i nie przestudiował pierwszego tomu księgi czarnoksięstwa nie ma zdolności gromadzenia w sobie PM. Pod tą postacią nie mogą być rzucone czary wymagające dotyku lub specjalnych czynności
(np. Lalka). Ostatecznie zawsze decyduje MG"


Wydaje się że wzmianka o czarnoksiężniku sugieruje że czar jest kopią wersji czarnoksięskiej i owa księga może być zrozumiana również przez maga.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 19 marca 2013, 19:57

Cholera z tą magią. Przerabiam dopiero czary magowskie, a to już trzeci taki przypadek. Wygląda na to, że czary również są mocno przeredagowane w stosunku do wersji pierwotnej. Już sam nie jestem w stanie połapać się, co jest wersją Szyndlera, a co opracowaniem własnym późniejszych osób. Mastugu mam prośbę - czy jak już ogarnę się w miarę z edycją dla A.S.a i Artur się zgodzi (to raczej pewne) rzuciłbyś okiem na moje opracowanie przed wrzuceniem w sieć. Mam wrażenie, że będzie to kolejna edycja KC-ków w wersji by czegoj, chociaż mam przynajmniej nadzieję, iż zdobędę pod nią autoryzację Szyndlerów.

Awatar użytkownika
mastug
Reactions:
Posty: 1697
Rejestracja: 03 grudnia 2009, 23:24
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Post autor: mastug » 19 marca 2013, 21:28

możesz liczyć na mnie

ODPOWIEDZ