walka a`la, secutor

secutor
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 09 listopada 2013, 09:54

Post autor: secutor » 27 listopada 2013, 09:51

Ktos juz wspominal o Spartanach/Lacedonczykach i robil porownanie.
Ja bym rozdzielil dwie kwestie.
Homosexualizm i patologie ta wsrod spartan czy wieziow.
Wiekszosc tych facetow wolala by kobiety, ale z braku laku.... wiadomo.
Wiec tego bym homosexualizmem nie nazwal ale wlasnie patologia i nieprawidlowoscia.

Ktos cos wspominal otym ze kobiety wnosza lagodnosc :D
Napisze to tak, kobiety uwielbiaja facetow wlasnie za to ze potrafia machnac na cos reka, a nieznosza kobiet za to ze jak juz zaczna klutnie to obie nie popuszcza.
To w kwestii lagodnosci.

Panowie, skupiliscie sie na meskiej czesci krasnolodow a ja bym mierzyl zupelnie gdzie indziej w kobieca.

Ja bym robil odwolania do swiata przyrody i tam szukal inspiracji. Zobaczcie jak to jest w podziemnych spolecznosciach zwierzat.
Jak to jest wsrod mrowek, termitow, zreszta podobnie jest wsrod pszczol czy os.

Niema tam homosexualizmu.
O zgrozo, toz tam przeciez dochodzi do kazirodztwa.

A co do brody, to wszystkie krastnoludy wiedza ze nie chodzi o dlugosc, tylko o jej gestosc.
A kobiety krasnoludzkie nie nosza body, tylko warkocze zaplataja.

A kobiety/samice, w podziemnych swiatach sa zwane krolowami roju i nikt im ozenku nie planuje.
Oggy - Poza tym Ci najbogatsi to ułamek społeczności, wybiora sobie najlepsze czy najładniejsze ale na pewno nie wszystkie.
A co jesli to nieliczne baby wybieraja sobie sporod licznych chlopow?
Albo liczniejsi faceci dziela sie jedna z wieloma chlopami, bo baby tak zarzadzaja i ich wole spelnic trzeba? :D
A co jesli krasnoludy (meska czesc) nieczuja pociagu sexualnego, a tylko raz na iles tam lat dostaja okresu godowego.
Albo jeszcze lepiej, raz na kilka pokolen?
A moze wszystkie krasnoludy tak naprawde sa niedorozwiniete plciowo przez wiele lat, ale nie fizycznie, ale wlasnie psychcznie, to takie wieczne dzieci (stad ich awanturniczosc) i dopiero po kilku latach przebywania z kobieta, moze, ale nie musi sie rozpoczac u nich wiek dojrzewania plciowego?

Kto ich tam wie, jakie tajemnice skrywaja?
Ostatnio zmieniony 27 listopada 2013, 10:10 przez secutor, łącznie zmieniany 1 raz.
Ruchow na pozor jest wiele, ale tylko nieliczne sa mozliwe, a karzdy kolejny zamyka droge innym.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 27 listopada 2013, 10:22

Secutor- o co chodzi w Twoim wpisie ??

secutor
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 09 listopada 2013, 09:54

Post autor: secutor » 27 listopada 2013, 10:39

Wyjasniam:
Poddaje propozycje jak moglo by wygladac spoleczenstwo krasnolodow od strony plciowosci i sexualnosci.
czegoj, zaproponowal homosexualizm i argumentowal to tym, ze krasnoludow samcow jest wiecej niz kobiet.
Rozdzielilem wiec dwie kwestie:
1 homosexualizm
2 patologia
Podalem przyklad z wiezniami, ktorzy nie sa homosexualni, ale szerza patologie sexualne.
Bo jest ogromna roznica, gdy ktos jest gejem, a gdy ktos nim nie jest, ale z uprawia sex z facetami z "braku laku".
Wiezniowie maja dwa wybory:
Gwalt lub samogwalt.

Dalej sa odwolania do "podziemnych" zwierzat, np. golce, mrowki, termity i do ich spoleczenstw.
Dlaczego tak?
Bo krastnoludy tak jak i golce, sa poedziemnymi stworzeniami, wiec czemu by nie zrobic takiego porownania.
Dalej podalem kilka opcji z tym zwiazanych.
Jedna z nich odwoluje sie do koncepcji krolowej roju jak to jest wsrod pszczol, os, mrowek itd. itp.
Ale sa tez i inne opcje.
Kto powiedzial ze krasnoludzka sexualnosc musi byc podobna do ludzkiej?
Stad kilka innych opcji.
Najciekawsza dla mnie jest ta w ktorej, samce krasnoludy maja okres godowy co np. 100 lat.

Uwaga cytuje:
Golce.
"Niezwykłą cechą tego gatunku jest struktura eusocjalna jego kolonii, przypominająca kolonie pszczół, z podziałem na kasty – królowe i dominujące samce oraz powstrzymujące się od rozmnażania robotnice i robotników obojga płci. Tylko jedna samica (królowa) oraz jeden do trzech samców rozmnażają się w stadzie. Królowa jest niezwykle wrogo nastawiona do innych samic zachowujących się niezgodnie ze swoją kastą – produkujących hormony powodujące przemianę w królową. Po śmierci królowej jedna z samic przejmuje jej rolę, zwykle po zaciekłej walce z konkurentkami. Sporadycznie kolonia produkuje wędrowną kastę płciową, charakteryzującą się wyjątkowo silnym otłuszczeniem, której zadaniem jest migracja do innej kolonii w celu wymiany genów." - wiki
Ciekawa opcja dla krasnoludow?
Moim zdaniem tak.
Ostatnio zmieniony 27 listopada 2013, 10:46 przez secutor, łącznie zmieniany 1 raz.
Ruchow na pozor jest wiele, ale tylko nieliczne sa mozliwe, a karzdy kolejny zamyka droge innym.

Awatar użytkownika
wasut
Reactions:
Posty: 743
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 18:16
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: wasut » 27 listopada 2013, 10:55

Deliad mi też się wydaje że nic w konkrecie nigdy nie padło, może w czarnej książce ale kto by ją brał pod uwagę :/

Pisz chłopie i się nie spinaj, bedzie nie po lini to ci wystawimy uszczypliwy komentarz :P

Offtop -->Secutor widzę że mnie nie zawodzisz - regenerujesz aż strach...

maciej
Reactions:
Posty: 1374
Rejestracja: 29 marca 2012, 21:53

Post autor: maciej » 27 listopada 2013, 10:55

Czy tylko mi się wydaje że secutor jest dziwny?
"Mieli do wyboru wojn? lub ha?b?, wybrali ha?b?, a wojn? b?d? mieli tak?e"

koszal
Reactions:
Posty: 2787
Rejestracja: 15 marca 2012, 13:35
Been thanked: 1 time

Post autor: koszal » 27 listopada 2013, 11:07

Nie. Nie tylko.

Pozwolę sobie na komentarz:

"Ile krasnoludzkich kobiet potrzeba do ubicia smoka?"

Odp.: "Ryba."

secutor
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 09 listopada 2013, 09:54

Post autor: secutor » 27 listopada 2013, 21:44

koszal - Stąd moja propozycja.
Wrzucajmy tutaj "opowieści niedokończone".
secutor - Chcialem tylko zaznaczyc ze moje dywagacje wspisuja sie w definicje niedokonczonych.
Ba napisze wiecej, sa mocno niedokonczone, sa tak bardzo niedokonczone ze ledwo zaczete :D.
Mozna isc dalej ta mysla i stwierdzic ze gdyby byly bardziej niedokonczne, musialy by byc, nigdy niezaczete :D
koszal - Teksty niewyedytowane, nieskończone, porzucone, czy "na brudno".
secutor - moje sa mocno brudne.
A ortografia, (a raczej jej brak) tylko to podkresla brudy rys.
koszal - Niech staną się źródłem inspiracji i dyskusji dla innych. Być może ktoś inny coś z nich zaczerpnie i dokończy (w co wątpię), ale rzecz sprowadza się do tego, żeby ktoś z nich skorzystał. To co tkwi "w szufladzie" nie ma żadnej wartości, skoro tylko autor ma do tego dostęp, a autor jak to autor i tak zna swoje treści.
secutor - chce podbic temat spolecznosci krasnoludow jeszcze raz.
1 Czy znacie jakies ciekawe przyklady podziemnych spoleczenstw?
2 Ile z tego mozna by zaadoptowac do swita krasnoludow?

P.S.
wasut, potrafisz bardziej uszczypliwie o mnie niz ja sam?
Ruchow na pozor jest wiele, ale tylko nieliczne sa mozliwe, a karzdy kolejny zamyka droge innym.

Awatar użytkownika
wasut
Reactions:
Posty: 743
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 18:16
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: wasut » 27 listopada 2013, 21:55

Nie, nie mam szans... regeneruj dalej.

koszal
Reactions:
Posty: 2787
Rejestracja: 15 marca 2012, 13:35
Been thanked: 1 time

Post autor: koszal » 27 listopada 2013, 22:21

Secutor, kwestia taka, że gdzieś tam po drodze- rozumiem, że dużo tego było i nie chciało Ci się czytać- uznaliśmy wspólnie, że nie chcemy gotowców, nie chcemy się na niczym opierać i przenosić/ adoptować do KC.
Chcemy stworzyć krasnoludy KCtowe, oryginalne, inne, swoje, własne.
Nie- warhhammerowe i nie- Sapkowskie.

Jeśli masz choćby zarys pomysłu na taką społeczność to go wrzuć.

Jeśli się zaś pytasz, czy ktoś gdzieś coś widział co możnaby przerobić/dorobić/wpasować/przenieść, a nie chcesz samemu z tym nic robić to nie bardzo rozumiem jaki wkład własny, prócz syndromu kierownika

(mam pomysł- Ty Zenek wymyśl co zrobić, a Józek niech to zrobi)

proponujesz?

secutor
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 09 listopada 2013, 09:54

Post autor: secutor » 27 listopada 2013, 22:45

koszal - Jeśli masz choćby zarys pomysłu na taką społeczność to go wrzuć.
"Moj", pomysl pochodzi ze swiata przyrody zaczerpienity jest z rzeczywistych spoleczenstw swiata zwierzat zyjacych pod ziemia (no nieliczac pszczol).

Wrzucac to czy nie wrzucac?
Troche to bez sensu, bo materialu jest sporo.
Dalem jeden link do spolecznosci golcow z wiki.
Przypominam:
[mail]http://pl.wikipedia.org/wiki/Golec_%28gryzo%C5%84%29[/mail]
Wiki niewyczerpuje tematu, ale daje juz jakis tam zarys.
Golce maja podzial na kasty i krasnoludy maja podzial na kasty.
Wystepuja wsrod golcow krolowe.
Sa tez powstrzymujace sie od rozmnarzania robotnice, ktore mozna przelozyc na krasnoludzkich wojownikow.
Niewielu samcow jest zdolnych do rozrodu.

I to jest ten minimalny zarys.

Co do syndromu pseudo-kierownika, to jest jeszcze jeden syndrom.
Marnowania potecjalu kierownika/pracownika.

Niechce sie brac za cos, co z gory jest skazane na porazke.
Innymi slowy, sam niczego nie rusze.
Dlatego zapraszam do dyskusji, ale tylko po porzednim przeczytaniu chodzby podanego linku o golcach.
To takie moje minimum.
Dlaczego tak?

Wiecie jaka byla sytuacja fani Kc-tow i tworcy.
Wasz potecjal byl i jest marnowany w tej kwestii.


Ja, niechce marnowac ani swojego, ani waszego.
Temat krasnoludow jest wielo-watkwoy, jesli nikt niechce pojsc zaproponowana przezemnie droga, to sam tez z miejsca sie nie ruszam.

Idziemy w przygode grupa :D
A samotnie, to se moge w karczmie pykac fajke.
:/dymek
Ostatnio zmieniony 28 listopada 2013, 08:52 przez secutor, łącznie zmieniany 1 raz.
Ruchow na pozor jest wiele, ale tylko nieliczne sa mozliwe, a karzdy kolejny zamyka droge innym.

Awatar użytkownika
wasut
Reactions:
Posty: 743
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 18:16
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: wasut » 28 listopada 2013, 10:33

W takim razie pykaj fajkę mistrzu, a my sobie porobimy, każdy sam swoje, bo tak wychodzi - inaczej są sami kierownicy co podają linki do wiki i oczekują że coś się zadzieje cudzymi rękami. Takim Panom dziękujemy. Przerabialiśmy to nie raz. Idź popykaj fajeczkę, a jak się namyślisz i będziesz w stanie stworzyć coś kompletnego to przyjdź i pokaż. A nie klep w klawiaturę po próżnicy.

maciej
Reactions:
Posty: 1374
Rejestracja: 29 marca 2012, 21:53

Post autor: maciej » 28 listopada 2013, 10:42

Mozna by opisać każdą rasę ale trzeba by uwzględnić jak ona się miała przed Katanami,w trakcie katańskiego narzucania władzy oraz obecnie.
Dla mnie trochę niemozliwym jest ze przy tak licznym panteonie bóstw nad resztą swiata dominuje jeden i jego rasa ''panów'' a reszta spoleczeństwa sobie zyje i nie fika.
"Mieli do wyboru wojn? lub ha?b?, wybrali ha?b?, a wojn? b?d? mieli tak?e"

secutor
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 09 listopada 2013, 09:54

Post autor: secutor » 28 listopada 2013, 11:50

maciej, ja bym to tlumaczyl nierzeczywistym stanem rzeczy, tylko mysleniem zyczeniowym rasy "panow" i narzucaniem swojej wiary.

wasut, jak ktos zalorzy temat "opluj secutora", to sie tam wklei Twoja wypowiedz, bo do tematu "projekty" nijak to nie pasuje.
No chyba ze to Twoj porzucony projekt i dalej w tym temacie pisac niezamierzasz :D
Moze to i dobrze, bo jestes energiczny i reszte potecjalu przeznaczysz na pisanie w temacie ambitniejszych projektow niz psychiczna kocowa nowego.
(Wiadomo, fizyczniej kocowy przez internet zrobic sie nie da).

Jesli zrobic porownanie golcow i krasnolodow to przystosowaniem do hipoksji (niedobor tlenu), mozna swietnie tlumaczyc ich kondycje i krzepe fizyczna. Wyobrazcie sobie ze taki "niedotleniony" krzat potrafi pracowc pod ziemia wiele godzin w maych ilosciach tlenu, a co dopiero po wyjsciu na powieszhcnie gdzie ma mnustwo tego tlenu.
Dodatm tylko ze im ktos ma wiecej miesni, tym wiecej one potrzeboja tlenu. I tu znow swietnie pasuje zjawisko hipoksji. I tu znow mozna tlumaczyc tezyzne fizyczna krzatow ta cecha.

wasut, napisz mi co otym sadzisz. Zwyczajne przytakniecie tak_nie, wystarczy, jesli boisz sie zaangarzownia w sprawe.

Ba, mozesz nawet odburknac, wszystko mi jedno.
Ruchow na pozor jest wiele, ale tylko nieliczne sa mozliwe, a karzdy kolejny zamyka droge innym.

Awatar użytkownika
wasut
Reactions:
Posty: 743
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 18:16
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: wasut » 28 listopada 2013, 12:19

Secutor, nie napisze Ci co o tym myślę bo nic nie przedstawiłeś, nic, a te strzępy co je wrzucasz to tu to tam są tylko strzępami niewartymi ocen.
Już Ci gdzieś dałem radę, miłą, siądź sobie i poczytaj, zobacz jak wygląda stan rzeczy i praca na portalu. Ile ludzie z siebie dają, kto co zrobił i kto się jak zaangażował. Jaka jest różnica miedzy gotowym tekstem przedstawiającym jakiś zamysł, a próżnicą. Zobaczysz, że z rzucanych lużno fraz nie ma nic oprócz szumu - tysięcy postów. Tych postów, których się nikomu nowemu nie chce czytać, tylko włażą z butami, piszą bzdury i wykręcają się bzdurami, do tego się ciskają, że nikt się nie chce do tego odnieść (choć się odnoszą, co mnie dziwi).
A tutaj na forum wbrew pozorom jest mnóstwo materiału, odniesień, dyskusji i porównań na niemal każdy aspekt KC, co więcej pisane to jest przez ludzi, którzy można powiedzieć na KC zjedli zęby i większość z nich z czapy w środku nocy sobie przypomni w jakim numerze MiM co było.
Więc może przyjmij miłe rady i poczytaj chwilę.
Odnieś się do KC, i coś stwórz. Nic wielkiego, cokolwiek, pokaż że możesz i masz pomysł i co więcej, dasz radę zrobić. Małe kroczki. Bo dotąd nie pokazałeś, w mojej opinii, nic co oceniać się da, kompletnie.

Ocenić mogę puki co, w sensie ogólnym, twoją dotychczasową działalność na tym portalu. I uważam że nie masz bladego pojęcia o KC. Ale nie przejmuj się, to nie jest system dla każdego.

secutor
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 09 listopada 2013, 09:54

Post autor: secutor » 28 listopada 2013, 20:41

wasut - uważam że nie masz bladego pojęcia o KC
Zgadza sie, ale stad tez moje odmienne, badz co badz, swierze podejscie do kwestii juz dla was starych i oklepanych.
Czasami ta swierzosc pomyslow moze byc odbierana jako pisanie bzdur, zwlaszcza przez ludzi bardziej przywiazanych do "tradycji", przez ludzi ktorym takie nowosci bardziej przeszkadzaja niz pomagaja.
Stad tez moje liczne pytania do forumowiczow, czego oczekuja.
Powiedzmy ze to takie badanie rynku i zapotrzebowania.

Niekoniecznie tez pisze pod KC-ty, chodz byl to piewszy "poznany" system i wywarl oraz nadal wywiera na mnie duze wrarzenie i tego ukryc sie nieda, i tego ukrywac nie zamierzam.

Opis rasy krzatow mam gotowy od jakiegos czasu i niezawacham sie go uzyc.
Bede nim terroryzowal to forum.
To jest szantaz. :D

Pytanie
Zapodac go tutaj?
Ostatnio zmieniony 28 listopada 2013, 20:48 przez secutor, łącznie zmieniany 1 raz.
Ruchow na pozor jest wiele, ale tylko nieliczne sa mozliwe, a karzdy kolejny zamyka droge innym.

ODPOWIEDZ