PBF - Czarne złoto

Herudaio
Reactions:
Posty: 105
Rejestracja: 12 stycznia 2014, 19:59

Post autor: Herudaio » 26 lipca 2014, 12:18

Uzupełniłem się w technicznym.
"I ask only for an enemy worth fighting,
and a cause worth fighting for."
- Spartan prayer

Awatar użytkownika
deliad
Reactions:
Posty: 3638
Rejestracja: 28 marca 2010, 10:24
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/deliad
Has thanked: 5 times
Been thanked: 52 times

Post autor: deliad » 26 lipca 2014, 16:18

Jakoś brak mi ostatnio czasu na wertowanie anglojęzycznych podręczników. Czy istnieje jakaś polskojęzyczna wersja umiejętności, atutów itp. rzeczy, które może nauczyć się mój ranger?

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 27 lipca 2014, 19:02

Nic mi nie wiadomo o polskojęzycznej wersji, ale postaram się coś Ci podrzucić, Deliadzie.

Zapomniałem też zadać pewne ciekawiące mnie pytanie, na bazie doświadczeń wyniesionych z zaliczonej sesji, wcześniejszych przygód kossyckich myśliwych czy przeczytanych materiałów do IK, których już całkiem sporo na portalu: jak odnajdujecie się w settingu Iron Kingdoms? Wiem, że niektórzy z Was mieli mieszane uczucia, chociażby Araven, który szczerze przyznał, że świat ten wydaje mu się zbyt silnie stechnicyzowany. Są karabiny i rewolwery, manufaktury i odlewnie, urządzenia parowe, w tym parostatki i ikoniczne paroboty. Korona korzysta coraz częściej z telegrafów i kolei żelaznej. Większość z Was sprawia wrażenie przywiązanych do systemów high fantasy: jak dajecie sobie z tym radę?

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 27 lipca 2014, 19:10

Dopóki technika nie wyłazi z każdego kąta jest spoko. Broń palna nie masakruje dużo mocniej niż np. kusze. Da się żyć.
Niezbyt dobrze bym się czuł w pociągu i otoczony przez paroboty.
Ostatnio zmieniony 27 lipca 2014, 19:45 przez Araven, łącznie zmieniany 1 raz.

namakemono
Reactions:
Posty: 1552
Rejestracja: 26 października 2012, 07:18

Post autor: namakemono » 27 lipca 2014, 19:37

A ja wręcz przeciwnie, IK właśnie z techniką parową mi się kojarzy i mile widziałbym więcej. Ale tak jak powiedział Araven, też by mi przeszkadzało, gdyby technika wyłaziła z każdego kąta.

[offtopic]Araven: Wyżej napisałem kiedy technika w IK, mi nie przeszkadza. A nie z czym IK mi się kojarzy, bo wiadomo, że technika + magia, paroboty i inne takie.[/offtopic]

[offtopic]Namakemono: a ja właśnie nie mam nic przeciwko parobotom i pociągom. Dla mnie to esencja IK. Choć, jak wcześniej wspomniałem, system znam niemalże jedynie z naszego PBFa.[/offtopic]
Ostatnio zmieniony 27 lipca 2014, 21:25 przez namakemono, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 27 lipca 2014, 19:51

To jest steam fantasy i paraA być!:)

Mnie tam ta technika pasuje, oczywiście gdyby Immoreńczycy nie mogli zrobić kupy bez pomocy robota podcieracza, to pewnie było to przegięcie ale tak jest w sam raz. A jeszcze bardziej to, że jest to głównie technologia zaprzęgnięta na potrzeby wojenne i tak naprawde będąc w lesie, jeśli nie matknąć się na rotę wojbotów, to mamy high fantasy.

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 27 lipca 2014, 19:53

8art genialnie to ujął, tam gdzie się włóczyliśmy było High Fantasy, technika była daleko.

Herudaio
Reactions:
Posty: 105
Rejestracja: 12 stycznia 2014, 19:59

Post autor: Herudaio » 27 lipca 2014, 22:53

Mnie w IK zawsze pociągała ta dualność magicznej szamańskiej dziczy i mocniej mago-technicznej cywilizacji. Tym razem przygoda była zdecydowanie w pierwszych klimatach.

"Trzecie" podejście do tematu to jeszcze całe Cryxowe spaczenie technologii i nekromancji płynnie wpasowujące się w resztę ;)
"I ask only for an enemy worth fighting,
and a cause worth fighting for."
- Spartan prayer

Awatar użytkownika
deliad
Reactions:
Posty: 3638
Rejestracja: 28 marca 2010, 10:24
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/deliad
Has thanked: 5 times
Been thanked: 52 times

Post autor: deliad » 28 lipca 2014, 06:45

Mi osobiści połączenie z techniki opartej głównie na maszynach parowych odpowiada. To tworzy ciekawy klimat. Pewnie byłoby to męczące gdyby na każdym kroku pojawiała się maszyna, ale grając w pbf-y Ketha wojboty, pociągi, parowce to jedynie tło.

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 28 lipca 2014, 13:59

Deliadzie, przejrzałem opcje awansu dla Twej postaci i wyłoniłem spośród nich kilka propozycji.

Co do premii +2 do umiejętności ogólnych, możesz sobie podnieść o +1 Jeździectwo lub Tropienie lub Stosowanie liny ALBO zainwestować w nowe umiejki na poziomie 1, np. Przetrwanie w dziczy, Przesłuchiwanie, Skradanie, Negocjacje, Przekupstwo, Zwodzenie, Znajomość prawa, Znajomość ulicy. Wybierz sobie to, co najbardziej Ci przypadnie do gustu.

W drugiej części awansu proponuję bonus +1 do Pistoletu LUB Karabinu albo nową umiejkę żołnierską na poziomie 1, np. Walka bez broni, Kusza, Łuk.

Jest jeszcze długa lista atutów, ale jej przepisywanie chyba by mi zajęło pół dnia :P

Awatar użytkownika
deliad
Reactions:
Posty: 3638
Rejestracja: 28 marca 2010, 10:24
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/deliad
Has thanked: 5 times
Been thanked: 52 times

Post autor: deliad » 28 lipca 2014, 14:02

Ok. W takim razie wezmę Przesłuchiwanie na poziomie 1 oraz + 1 do karabinów. Z zakupów to chciałbym nowego wytrzymałego i posłusznego konia oraz karabin z amunicją.

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 28 lipca 2014, 17:21

Rozliczenie zakupów dla Vaina. Gotówka do dyspozycji to w sumie 365 koron. Stówka za konia z osprzętem. Pięciostrzałowy karabin kosztuje 80 koron, zapasowe bębenki kosztują 15 za sztukę, każde 5 naboi to koszt 2 koron. Koszt tatuażu oraz dotychczasowych zabiegów medycznych to 30 koron.

Deliadzie, ile kupujesz amunicji i czy bierzesz ewentualnie zapasowe bębenki do karabinu? Dorzucasz się do remontu domostwa?

Awatar użytkownika
deliad
Reactions:
Posty: 3638
Rejestracja: 28 marca 2010, 10:24
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/deliad
Has thanked: 5 times
Been thanked: 52 times

Post autor: deliad » 28 lipca 2014, 19:42

W takim razie biorę 2 zapasowe bębenki i 100 naboi. Coś tam dorzucę do remontu, powiedzmy z 20 koron. Coś mnie zastanowiło. Rogan chyba stracił całą broń białą. Wypadało by kupić miecz i jaki porządny myśliwski nóż.
Ostatnio zmieniony 28 lipca 2014, 19:51 przez deliad, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ