Conan Techniczny do PBF lipiec 2014

Dobro
Reactions:
Posty: 2848
Rejestracja: 10 listopada 2012, 22:13

Post autor: Dobro » 12 listopada 2014, 17:07

Chcieli, ale kazałem im wymyślać ;)
Rufus, Skrytobójca
1. Kryminalista. Na widok samego kaprawego ryja Rufusa kobiety schodzą na bok i zakrywają dzieciom oczy, mężczyźni odsuwają się i patrzą w bok. +1 do Zastraszania.
2. Typ spod ciemnej gwiazdy. Rufus urodził się pod ciemną gwiazdą... która dla niego okazała się szczęśliwa. Raz na sesję może przerzucić rzut Fate przy dowolnym teście.
3. Nóż w plecy. Atakując nożem przeciwnika od tyłu Rufus zyskuje +1 do Ataku.
Vito, strażnik karawan
1. Podcięcie - gdy celem ataku są nogi przeciwnika i Vito zamierza dźgnąć bądź uderzyć w kostki, otrzymuje +1 do Ataku.
2. Nieustraszony. Vito boi się jedynie magii i demonów, a więc otrzymuje +1 do Woli.
3. Duszenie - walcząc bez użycia broni Vito może poświęcić swój atak na chwycenie przeciwnika i duszenie go. Gdy test się uda, przeciwnik jest duszony i otrzymuje -2 do ataku i obrony. W przypadku porażki przeciwnik się wyrwie i Vito na następną rundę ma -1 ataku i obrony.
Prowadz? sesje: ?mier? i ?ycie kami Ryby (L5K) - zawieszona
Mistyczny Lotos (Conan na zasadach Fate)
Moje postacie:
Ahmed Assad Omar - audytor finansowy (PBF Wybawiciel)
Olaf Vilbergson - m?ody zwiadowca (PBF Cienie na ?niegu)
Mikulas Tichy - m?ody medyk z Pragi (PBF - Memento Mori)

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 12 listopada 2014, 20:30

No spoko, coś z tego wrzucę do pakietu, może po drobnych zmianach. Ale kilka całkiem do rzeczy.
Bardziej ich było docisnąć na Aspekty fajne, ale tak to mamy parę Sztuczek nowych.

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 16 listopada 2014, 15:46

Jak tam sytuacja?

Jutro podeślę kilka kolejnych stworów do Bestiariusza. Graliście może coś jeszcze?

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 18 listopada 2014, 22:01

Dobro, myślę nad zmianą nazw kilku Umiejętności:

Zmienię Spostrzegawczość na Wyszukiwanie (pułapek, ukrytych przedmiotów, informacji z ksiąg czy bibliotek).
Nazwę Zwinność na Sprawność bardziej ogólna. Resztę raczej zostawię, może Siłę zmienię na Krzepę.
Ostatnio zmieniony 19 listopada 2014, 10:25 przez Araven, łącznie zmieniany 1 raz.

Dobro
Reactions:
Posty: 2848
Rejestracja: 10 listopada 2012, 22:13

Post autor: Dobro » 19 listopada 2014, 12:06

Nie, już nie graliśmy, nie ma kiedy się spotkać :/

Ok, a w jakim celu zmiana nazwy umiejętności? Wiesz, żeby się nie zapętlić w wieczne poprawki :)
Prowadz? sesje: ?mier? i ?ycie kami Ryby (L5K) - zawieszona
Mistyczny Lotos (Conan na zasadach Fate)
Moje postacie:
Ahmed Assad Omar - audytor finansowy (PBF Wybawiciel)
Olaf Vilbergson - m?ody zwiadowca (PBF Cienie na ?niegu)
Mikulas Tichy - m?ody medyk z Pragi (PBF - Memento Mori)

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 19 listopada 2014, 12:58

Ostatecznie zmieniłem Zwinność na Sprawność bo sprawność jest bardziej ogólna lepiej pasuje do zakresu Umiejętności.

I zmieniłem Siła na Krzepa, tez bardziej ogólne i nie myli się Siła z Siłą Woli.

Oraz zmieniłem Spostrzegawczość na Wyszukiwanie, by łatwiej odróżnić zakresy Czujności i Wyszukiwania, do v7 nieco się jednak te zakresy pokrywały. Usunąłem te nieścisłości.
Tak jest w v8.

Innych zmian już nie będę robił teraz w nazewnictwie, jest już ok.

To co mam wyślę Smartfoxowi. Jak tam opisy krain? ja rozbudowuję bestiariusz jeszcze.

Edit: Wysłałem Smartfoxowi. On ma mało czasu, zacznie czytać po weekendzie, z tego co mi pisał.
Ostatnio zmieniony 19 listopada 2014, 13:23 przez Araven, łącznie zmieniany 1 raz.

Dobro
Reactions:
Posty: 2848
Rejestracja: 10 listopada 2012, 22:13

Post autor: Dobro » 19 listopada 2014, 14:12

Opisy krain idą powoli, ale skutecznie. Ogólnie zrezygnowałem z dzielenia tego na pod rozdziały czy jakieś części: opisuje je w całości, jedynie krainy geograficzne są oddzielone od reszty. Staram się opisywać to "oczami podróżnika" - taką też przyjąłem konwencję, zamiast opisywania suchych faktów. Ciekawym, jak to wyjdzie.
Prowadz? sesje: ?mier? i ?ycie kami Ryby (L5K) - zawieszona
Mistyczny Lotos (Conan na zasadach Fate)
Moje postacie:
Ahmed Assad Omar - audytor finansowy (PBF Wybawiciel)
Olaf Vilbergson - m?ody zwiadowca (PBF Cienie na ?niegu)
Mikulas Tichy - m?ody medyk z Pragi (PBF - Memento Mori)

Dobro
Reactions:
Posty: 2848
Rejestracja: 10 listopada 2012, 22:13

Post autor: Dobro » 23 listopada 2014, 17:54

Dodałem kolejne pomysły na postacie, pozostałe nieco zmieniłem. W sumie wygląda to tak:

Piktyjski bard - poprzez pieśni i rytmiczne granie na bębnach wzmacniał morale wśród współplemieńców. Ostatni ocalały z plemienia Cykad (Cecha z nacji: +1 do Występów).
Afghulis Łowca z wiernym sokołem, postrach karawan i samotnych podróżnych.
Aquiloński Awanturnik, zabójca bestii, wyruszający na obrzeża cywilizacji, by zdobywać nowe trofea z dzikich zwierząt i groźnych bestii.
Hyrkański Strażnik, były łucznik w hyrkańskiej armii, wyruszający w świat by zdobywać bogactwa i sławę.
Khitajski Mnich, mistrz sztuk walk, wyruszający w świat, by głosić filozofię Wschodniego Kontynentu i by pilnować równowagi na świecie. Uwaga: może korzystać z czarów kapłańskich.
Nemedyjski Rzemieślnik, Mistrz Gildii Jubilerskiej, wyruszający z misją nawiązania nowych kontraktów handlowych.
Stygijski Nekromanta, pragnący wiecznej władzy nad zmarłymi. Przebiegły czarownik bez krztyny człowieczeństwa.
Turański Rycerz, który przez wychędożenie córki bogatszego sąsiada został skazany na banicję i hańbę.
Zingarański Wilk Morski, postrach Zachodniego Oceanu, kapitan statku "Potwór Morski", mający pod służbą trzydziestu piratów oraz własną zatokę, w której można się bezpiecznie ukrywać przez miesiąc.
Stygijski demonolog, członek tajemnego bractwa demonologów, wyruszający z misją zbierania fragmentów Księgi ze Skelos.
Cymmerysjki łowca czarowników, mający poczucie misji i zapał do eliminowania mrocznych sił zamieszkujących Królestwa Hyborysjkie.
Kuszycki guślasz i astrolog, przepędzony z rodzinnej wioski. Zasada specjalna: potrafi rzucać zaklęcia kapłańskie polegające na przewidywaniu przyszłości bądź kontaktom ze światem niematerialnym.
Vendhyaniński alchemik, szukający przepisu na zamianę ołowiu w złoto (nie potrafi posługiwać się magią, za to całkiem nieźle zna się na chemii - potrafi tworzyć proste bomby zapalające itp.).
Prowadz? sesje: ?mier? i ?ycie kami Ryby (L5K) - zawieszona
Mistyczny Lotos (Conan na zasadach Fate)
Moje postacie:
Ahmed Assad Omar - audytor finansowy (PBF Wybawiciel)
Olaf Vilbergson - m?ody zwiadowca (PBF Cienie na ?niegu)
Mikulas Tichy - m?ody medyk z Pragi (PBF - Memento Mori)

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 23 listopada 2014, 21:37

Piktyjski bard odpada, to totalni barbarzyńcy. Cymeryjski łowca czarowników też nie bardzo, jako nazwa i średnio do świata pasuje, ale na upartego ujdzie.
Reszta spoko.

Corynthiański bard to spoko będzie.
Ostatnio zmieniony 23 listopada 2014, 22:02 przez Araven, łącznie zmieniany 1 raz.

Dobro
Reactions:
Posty: 2848
Rejestracja: 10 listopada 2012, 22:13

Post autor: Dobro » 23 listopada 2014, 22:05

Ano, szukałem jakiego odpowiednika barda dla nich, bo nawet najprymitywniejsze ludy kultywowały śpiew, taniec i jakotaką muzykę. Co do cymmeryjskiego łowcy czarowników no to by wymagało jakiejś dokładki fabularnej, bo w końcu tam nikt nie wierzy w czary...
Prowadz? sesje: ?mier? i ?ycie kami Ryby (L5K) - zawieszona
Mistyczny Lotos (Conan na zasadach Fate)
Moje postacie:
Ahmed Assad Omar - audytor finansowy (PBF Wybawiciel)
Olaf Vilbergson - m?ody zwiadowca (PBF Cienie na ?niegu)
Mikulas Tichy - m?ody medyk z Pragi (PBF - Memento Mori)

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 23 listopada 2014, 22:07

Piktyjski śpiewak albo piktyjski pieśniarz, w ostateczności.

Cymeryjski zabójca czarowników, z racji na osobiste motywy, zemsta. Czarownik jakiś zabił mu cała rodzinę, wtedy ok. Nie rozumie magii, ale nienawidzi jej adeptów i zabija ich.

Awatar użytkownika
Rikandur
Reactions:
Posty: 392
Rejestracja: 06 lipca 2013, 21:40
Has thanked: 36 times
Been thanked: 3 times

Post autor: Rikandur » 23 listopada 2014, 22:08

A czym się łowca czarowników Cymeryjczyk różni od zwykłego Cymeryjczyka co czarowników nie lubi i ostrym przedmiotem traktuje ?:D

Kuszycki Czarownik może ? Brzmi lepiej niż zlepek dwóch różnych profesji.

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 23 listopada 2014, 22:42

Słuszne uwagi.

Rikandur chcesz link do Conana na Fate v.8 około 150 stron.
Ostatnio zmieniony 23 listopada 2014, 23:36 przez Araven, łącznie zmieniany 1 raz.

Dobro
Reactions:
Posty: 2848
Rejestracja: 10 listopada 2012, 22:13

Post autor: Dobro » 23 listopada 2014, 23:13

Miałem na myśli cymeryjczyka, który głównie poluje na magików i czarowników, wiedziony zemstą. Czyli postać spycha na dalszy plan potyczki z innymi. Taki inkwizytor bym powiedział ;p ale przyznacie, że fajnie brzmi.
Prowadz? sesje: ?mier? i ?ycie kami Ryby (L5K) - zawieszona
Mistyczny Lotos (Conan na zasadach Fate)
Moje postacie:
Ahmed Assad Omar - audytor finansowy (PBF Wybawiciel)
Olaf Vilbergson - m?ody zwiadowca (PBF Cienie na ?niegu)
Mikulas Tichy - m?ody medyk z Pragi (PBF - Memento Mori)

Awatar użytkownika
Rikandur
Reactions:
Posty: 392
Rejestracja: 06 lipca 2013, 21:40
Has thanked: 36 times
Been thanked: 3 times

Post autor: Rikandur » 24 listopada 2014, 10:50

Brzmi miło, ale niezbyt mi się kojarzy z Cymeryjską profesją. No wiesz, zajęciem jakie Cymeryjczycy by jakoś szanowali. Bardziej jak sprawa osobista + hobby.

Aravenie, bardzo chętnie przeczytam ! Gratulacje nad postępami, tak. Zasługujecie. :)

ODPOWIEDZ