Reset świata Kryształów Czasu

kaceto
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 30 sierpnia 2013, 11:28

Post autor: kaceto » 23 sierpnia 2014, 11:13

Enc napisał(a):

Zatem na ten moment możemy spróbować z zestawem alternatywna mechanika + zamazywanie białych plam a ja w między czasie, we własnym zakresie będę robił alternatywne uniwersum.
Alternatywną mechanikę ma Araven, testuje ją na Conanie i pisał, że do KC to minimalne zmiany. FATE to dobry pomysł.

Co do białych plam - można je zamazywać, ale w powieści będą zamazane liczne białe plamy, opisane archipelagi, appendixy wiele wyjaśnią itd. I co w przypadku braku kompatybilności? Nie lepiej od razu nastawić się na alternatywne uniwersum?

Enc
Reactions:
Posty: 75
Rejestracja: 17 sierpnia 2014, 09:03

Post autor: Enc » 23 sierpnia 2014, 11:15

Kaceto, te powieści nie wyjdą...

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 23 sierpnia 2014, 11:19

Ja też uważam, że liczyć na autora nie można. Jak se nie pościelesz to się nie wyśpisz - że strawestuję znane powiedzenie.

Trzeba pamiętać, że jakiś patronat orczy i tam jest. Wszak te łąjzy opanowały cały świat. Na pewno but jest mniej odczuwalny ale jednak.

http://rpg.drivethrustuff.com/product/1 ... ic-Edition
MZN - Małe, Zgrabne, Niedrogie. PDF za darmo - obejrzyjcie.
Ostatnio zmieniony 23 sierpnia 2014, 11:27 przez Mrufon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 23 sierpnia 2014, 12:14

Enc właśnie chyba jest odwrotnie - powieści wyjdą mimo wszystko...
Przynajmniej z moich doniesień tak wynika.

kaceto
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 30 sierpnia 2013, 11:28

Post autor: kaceto » 23 sierpnia 2014, 12:48

Ja też tak uważam, że zbiórka nie wypali, ale I tom (2 części) i tak wyjdzie. I co jeśli tam będą różnice względem naszej wersji? Nie lepiej zrobić to od nowa, czysta karta, bez zastanawiania się "czy to zgodne z klasycznymi KCtami"? Robiąc na nowo nie zamykamy się na wiele fajnych pomysłów.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 23 sierpnia 2014, 12:52

Wszystko w waszych rękach.
Ja ze swojej strony napiszę 3-częściowy scenariusz z nekromantą w roli głównej, osadzony w okolicach G-W-G. Oprę go na mechanice OpenQuesta2, którego tak nachalnie reklamuję :) Scenar zawsze jest dobrze widziany, bo daje szansę MG, którzy mają mało czasu na przygotowania albo po prostu nie lubią tego robić/nie potrafią.

Enc
Reactions:
Posty: 75
Rejestracja: 17 sierpnia 2014, 09:03

Post autor: Enc » 23 sierpnia 2014, 13:03

Może coś przeoczyłem, ale czy akcja książki nie jest ossdzona 10 tys. lat wcześniej?

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 23 sierpnia 2014, 13:12

Tak, za pierwszego Katana. Trochę z dupy to jest bo opis świata będzie nie do końca adekwatny do bieżącej rzeczywistości. No chyba, że według autora społeczeństwa trwają w stagnacji po 10.000 lat...

Trąbię o tym bez przerwy - więc nie zawadzi powtórzyć - scenariuszowe mordobicie (wysyp znaczy) to rzecz grzechu najwartsza :) Kto skrobnie coś do KC?

Enc
Reactions:
Posty: 75
Rejestracja: 17 sierpnia 2014, 09:03

Post autor: Enc » 23 sierpnia 2014, 13:16

Skoro tak to nie trzeba się mocno obawiać powieści. Jeśli chodzi o mnie, nie mam też problemów z olewaniem kanonu.

koszal
Reactions:
Posty: 2787
Rejestracja: 15 marca 2012, 13:35
Been thanked: 1 time

Post autor: koszal » 23 sierpnia 2014, 13:53

Dobra, mam chwilę.

1. Nie jest tak, że ciągnę do swojego pomysłu, ale wydaje mi się, że jest banalnym wybiegiem, by pozostać na Orchii, zmienić nazewnictwo, a zarazem opisać. Imperium w sensowniejszej formie.

2. Popełniłem kiedyś tekst na forum, w który opisywałem, jak to u schyłku Imperium Reptilionów ostatni władca owego ludu wybrał najznamienitszych kapitanów i wysłał wyprawy w wielu kierunkach świata. Wyprawy te, miały za zadanie uciec z dobrami jaszczuroludzi, oraz zapewnić szansę na przetrwanie kultury i gatunku w obliczu nadchodzącej klęski.

3. Zatem bierzemy taką wyprawę i wysyłamy ją na odległy archipelag. Reptilioni docierają szczęśliwie, a wraz z nimi niewolnicy- uruk-hai, oraz przedstawiciele innych ras. Wyprawa może być ogromna. W końcu to uciekinierzy.
Na odległym archipelagu reptusie odbudowują z wolna swoje imperium, ale popełniają błędy przodków. Traktują inne rasy z góry, wkrótce dochodzi do buntu orków..

4. Po buncie orki przejmują władzę. Mamy jednak inne nazewnictwo. Zakazana jest nazwa reptilioni, zakazane jest spisywanie ich dawnych dziejów i grzebanie w historii tej rasy. Mamy inne rasy , których nazw możemy swobodnie używać.
Rozumiecie już, o czym piszę?

Opisując nowy archipelag opisujemy niejako stary, tyle że katan nie nazywa się katanem, stolica ma inną nazwę, rada miasta stołecznego jest mniej liczna i przystępna..

A mechanika do tego to już jakakolwiek. Walimy przez to w poprzek ocean tak groźny, że nie da się go przebyć (coś stało się w międzyczasie).

Jest to furtka, by w jednym świecie opisać dwie podobne struktury, które wzajemnie nie wiedzą o swoim istnieniu.

kaceto
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 30 sierpnia 2013, 11:28

Post autor: kaceto » 23 sierpnia 2014, 14:26

Fakt, zapomniałem, że książka to narodziny Katana :P

Dla mnie może być. Wolałbym osoby świat, ale w końcu ma być po prostu fajnie - więc jak większość chce, zostańmy w Orchii, inny archipelag, trochę olania kanonu, dużo pomysłów Enc'a, nowa mechanika i będzie dobrze.

Awatar użytkownika
wasut
Reactions:
Posty: 743
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 18:16
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: wasut » 23 sierpnia 2014, 15:41

Mam wrażenie że sami nie wiecie co do końca chcecie zrobić, za dużo głosów i zamieszania. Ja się wyłączam z wrzucania wam dodatkowych głupot do czasu aż się zbierzcie do kupy i zaczniecie działać bo chyba to nie pomaga teraz.

Enc
Reactions:
Posty: 75
Rejestracja: 17 sierpnia 2014, 09:03

Post autor: Enc » 23 sierpnia 2014, 15:50

Mam również wrażenie, że każdy ciągnie w swoją stronę. U mnie się nic nie zmienia - robię mechanikę i dwie wersje świata. Jeśli będą zainteresowani alternatywnym settingiem to super. Jeśli nie, trudno, nie będzie katastrofy.

Zacznę od tekstów z Archipelagu Zachodniego by podłapać klimat Orchii i w sumie jeśli wyjdzie dobrze, to będzie ten jeden ze światów.

kaceto
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 30 sierpnia 2013, 11:28

Post autor: kaceto » 23 sierpnia 2014, 16:52

Enc, jesteś liderem, każdy coś rzuca, ale to na Twoje "robimy tak i siak" czekamy.

Mechanika - Fate? SW? Jakaś gotowa, OpenQuest, wzięta z jakiegoś RPG, np. Barbarians of Lemuria? Jaką chcesz. Wybierz jedną, a forum zapewne pomoże ją dostosować.

Światy - dwa, tak? Jeden to Orchia, ale inny archipelag? A drugi to co, coś jak Orchia, ale bez powiązania nazw? Jak to widzisz. Co to za inny archipelag, co ma mieć wspólnego z Orchią. I drugi świat, w czym ma być podobny. Jak dasz pewne podstawowe konkrety, że tak robisz, to nie będzie zupełnie innych koncepcji, bo po co, skoro i tak ramy są już ustalone.

Bez takich ram to nie ma co się dziwić, że różne pomysły się jeszcze przewijają. Przewijają, bo nie powiedziałeś, że prace startują nad takim i takim światem, z taką mechaniką.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 30 sierpnia 2014, 23:13

Jeszcze kilka tygodnii i nie zdziwię się jak wyjdzie trailerek o archipelagu zachodnim. Ponieważ z tego co widzę AS ma zamiar oblecieć wszystkie w taki sam sposób jak te dwa pierwsze.
Jak chcecie robic to uniwersum to jako inny wymiar, plan egzystencji, nie wiem częśc rzeczywistości wyrwaną z orchi przemianą półboga, bo zaraz dwa projekty wjadą na siebie.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

ODPOWIEDZ