Gnomy

Gnomy żyją praktycznie wszędzie i to najczęściej w większych, zasiedziałych rodzinach. Od początku znanej historii Orcusa, rasa ta nigdy nie stworzyła własnego państwa, zadowalając się wykorzystywaniem swych ogromnych możliwości intelektualnych do umocnienia pozycji w strukturach państwowych, tworzonych przez inne rasy. Gnomy z daleka podobne są do krasnoludów, jednakże nie mają tak szerokich ramion, a ich ciała są bardziej proporcjonalne. Nie lubią nosić zbroi, jeśli nie ma ku temu oczywistej potrzeby. Nade wszystko lubią smacznie i dużo zjeść. Wyróżniają się humorem i znajomością rozmaitych zabaw. Jako naród pogodny i niezbyt wojowniczy są chętnie przez wszystkich widziani. Do specjalnych cech tej rasy można zaliczyć wysoką zdolność oswajania wzroku z ciemnością (infrawizja) i dość gruba skórę.

Wzrost: 101-150 cm. Waga: 51-100 kg. Wiek: Żyją do 400 lat, dojrzewają mając lat 60, a wiek starczy zaczyna się od 201 lat.

Profesje: Najczęściej spotykane to klerycy, kupcy i iluzjoniści. Rzadziej można spotkać wojowników, gwardzistów, złodziei i alchemików.

Ulubione zbroje i bronie: Póki mogą w ogóle nie korzystają ze zbroi, ale gdy już zajdzie taka potrzeba, to łapią wszystko, co wpadnie im w ręce. Najczęściej używają broni obuchowych – młotów i oskardów, rzadziej toporów, włóczni, krótkich łuków i krótkich mieczy. Ze względu na swój wzrost rzadko sięgają po inne (większe) bronie.

Znane języki: Ich narodowym językiem jest gnomi, ponadto mogą w pewnym stopniu znać język wspólny, orków, krasnoludów i elfów (szansa poprawnego porozumiewania się w każdym z tych języków wynosi 50%). Jest to rasa, której najłatwiej idzie przyswajanie języków.

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *