Półelfy

Pierwotna rasa półelfów powstała ze związków ludzi z elfami. Teraz jest dość liczna, gdyż półelfem jest każdy, w czyich żyłach bez względu na proporcje, płynie krew zarówno ludzi, jak i elfów. Rasa ta nie tworzy oddzielnych struktur społecznych, woląc żyć wśród ludzi, elfów, czy nawet połorków lub orków.

Wyglądem, poza twarzą, która zwykle ma wyraźnie cechy elfie, poza zarostem na brodzie (dość często zapuszczanym, zwłaszcza u tych, którzy chcą się bardzie upodobnić do ludzi), w niczym nie odbiegają od ludzi. Mimo to ich ruchy są bardziej sprężyste, mowa bardziej płynna, a włosy najczęściej długie i proste. Ze szczególnych cech elfickich zostały im lekko szpiczaste uszy, ciemne, głębokie i duże oczy oraz kilka cech specjalnych, jak możliwość oswojenia wzroku z ciemnością (infrawizja), długowieczność, niechęć do iluzji i barbarzyństwa. Oczywiście w odpowiednich proporcjach, w zależności od zawartości krwi elfiej.

Wzrost: 151-200 cm. Waga: 51-100 kg. Wiek: Żyją do 200 lat, dojrzewają mając lat 30, a wiek starczy zaczyna się od 101 lat.

Profesje: W praktyce mogą mieć każdą profesję, jednak rzadko spotyka się wśród nich barbarzyńców, iluzjonistów i alchemików, zaś dość często łowców, magów i złodziei.

Ulubione zbroje i bronie: Świadomi elfickiego dziedzictwa starają się naśladować przodków w wyborze uzbrojenia, a więc najchętniej używają kolczug i takiej broni, jak miecze, łuki i włócznie.

Znane języki: Jako narodowy używają języka wspólnego i języka elfów, ponadto półelfy w pewnym stopniu znają język orków (szansa poprawnego porozumienia się w tym języku wynosi 50%).

Bookmark the permalink.

5 Comments

  1. Wzmocnił bym cienie aby linie bardziej wtopić, i w momencie kiedy rysunek posiada tło to kolorystyki nie ograniczałbym li tylko do pierwszych dwóch planow…

  2. Dziękuję Wasut za komentarz. Cienie na liniach nie są intensywne bo nie chciałem bardziej ingerować w grafikę JM. Co do tła masz sporo racji i może pokuszę się jeszcze o tą drobna poprawkę:) Pozdrawiam!

  3. Jak zawsze bardzo mnie się podoba kolorowa wersja rysunków pana Musiała. Czy ktoś trafił może w necie na jego stronę z pracami?

  4. Grafikiem nie jestem, ale to mi się naprawdę podoba. Te kolorki nadają "życia" – dobra robota !

  5. Kolorowanka bardzo fajna, tak trzymać. Czy to zrobione odręcznie czy na kompie??

    EMGIE–Spędziłem sporo czasu szukając prac JMa na necie ale nic mi się nie udało. Poprosiłem natomiast mojego znajomego o skany które mozolnie zrobił w ciągu ostatnich kilku miesięcy (wielkie dzięki Grzesiu). Jeśli ktoś chce to mogę je przesłać, proszę dać mi tylko znać na mojego skypa avnaravandrel. Jest tego 385 plików, łącznie 285 MB. Trochę dużo więc może ktoś zaproponuje jakąś dobrą metodę na pobranie ich odemnie, może Rapidshire albo coś innego???;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *