Półorki

Rasa półorków powstała ze związków ludzi z orkami. Jest bardzo liczna – nie tylko dlatego, że półorkiem jest każdy, w czyich żyłach płynie, bez względu na proporcje, krew zarówno ludzi, jak i orków, ale może przede wszystkim dzięki ich dużej płodności.

Półorki z reguły tworzą wspólne struktury społeczne z orkami, a nie ludźmi, głównie dlatego, że ludzie uważają ich za rasę niższą, zaś wśród orków są poważani, ustępując tylko pozycji klanu Uruk-hai. Wspólne z orkami społeczności są bardzo spójne i solidarne i mają zwykle charakter militarny.

Wyglądem zewnętrznym półorki bardzo przypominają ludzi, mają jednak charakterystyczny dla orków, silnie zadarty do góry nos oraz lekko skośne oczy, ponadto rzadko noszą zarost. Ich ręce są trochę krótsze od ludzkich, zakończonych dłuższymi, silnymi dłońmi. Chodzą na odrobinę zgiętych nogach, lekko przygarbieni, dodatkowo upodabniając się tym do orków, a ponadto sprawiając wrażenie niższych niż są w rzeczywistości.

Wzrost: 151-200 cm. Waga: 51-100 kg. Wiek: Żyją do 100 lat, dojrzewają mając 15, a wiek starczy zaczyna się od 51 lat.

Profesje: Praktycznie nie spotyka się wśród nich paladynów i magów, a najczęściej znani są jako wojownicy, złodzieje, zabójcy i czarnoksiężnicy.

Ulubione zbroje i bronie: Podobnie jak orki, najchętniej używają zbroi kurtkowych, półpancerzy lub, rzadziej, zbroi łuskowych. Ich ulubione bronie to typowo orcze szable, noże i łuki refleksyjne.

Znane języki: Narodowymi językami półorków są wspólny i język orków.

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *