Organizacje

Akademia Złotych Żon

Stare rody imperialnych możnowładców od pokoleń aranżują małżeństwa dla swych dziedziców i dziedziczek, kierując się starannymi kalkulacjami politycznymi, nadstawiając ucha suto opłacanym wieszczom i nie wzbraniając się w razie potrzeby przed związkami kazirodczymi, o ile tylko praktyki takie pozwolą spotęgować majętność i wpływy magnackich rodzin.

Anhk-kar – Ślepcy Katana

Czasem wyzwania stawiane dostojnikowi bywają zbyt uciążliwe. Bywa, że trudno pogodzić obowiązek względem Katana z realiami na ziemiach, nad którymi z łaski boskiego władcy Imperium otrzymałeś pieczę. Dlatego czasem zdarzy ci się popełnić czyn niegodny katańskiego namiestnika.

Bractwo Białych Mieczy

Bractwo Białych Mieczy skupia wszystkich rycerzy, żołnierzy i wojujących kleryków o praworządnym dobrym charakterze. Służą oni jednemu fanatycznemu celowi – niszczeniu lub odsyłaniu wszelkich ewidentnie złych istot, np.: demonów, martwiaków, potworów itp. Członkowie Bractwa są wszędzie, gdzie nastąpiło zachwianie równowagi wywołane przez zło.

Bractwo Klingi Duszy

Od niepamiętnych czasów Bractwo Klingi Duszy służy świątyniom Katana, pozostając zawsze w cieniu i wyrzekając się sławy, a przede wszystkim rozgłosu. Ci święci wojownicy bez cienia strachu podejmują się nawet najbardziej niebezpiecznych misji by przysłużyć się świątyni, której służą, swym mieczem i słowem szerzą wiarę, bronią świątyń przed najeźdźcami, a najlepsi z nich stanowią straż przyboczną najwyższych kapłanów.

Bractwo Pieczęci Mroku

Bractwo to działa jako stowarzyszenie wolnomularskie, gromadzące w swych szeregach najrozmaitszej maści postaci, żądne panowania mroku. Skupione w nim osoby to przede wszystkim czarni rycerze i czarnoksiężnicy (jak również różnoracy żołnierze oraz kapłani złych bóstw), których celem jest powoływanie do życia demonów, martwiaków i innych sił nieczystych.

Krasnoludzkie Bractwo Kastratów

Świątynnym korytarzem bezszelestnie przemknął cień. W panującym półmroku, zwinnie omijał plamy rzucanego przez świece światła. Wykonana z dużych marmurowych płyt posadzka, wytarta butami wielu pokoleń wiernych, milczała gdy kroczyła po niej skradająca się postać. Nic nie zakłóciło nocnej, niemal grobowej ciszy.

Mroczni Bracia Reptillioni

Dwunastu wyśmienitych kapitanów stanęło przed obliczem władcy. Gotowi do największych poświęceń oczekiwali rozkazów godnych ich dotychczasowych dokonań. Teraz, gdy padły słowa władcy stali w osłupieniu, niedowierzając.

Pięść Katana

Wszędzie tam, gdzie w promieniach słońca skrzą się odcieniami czerwieni witraże katanickich hadr, można się spodziewać rychłego spotkania z rezharami, noszącymi czarne maski niemymi strażnikami przybytków Katana.

Powiernice Tajemnic

Na poły zapomniane antyczne czasy Imperium Reptillionów skrywają wiele tradycji, dziwnych obyczajów i ceremonii postrzeganych obecnie za jedynie cień pradawnego kulturowego bogactwa gadzich panów świata. Jedną z pozostałości po tamtych czasach są Powiernice Tajemnic, noszące na swych ciałach kunsztowne skaryfikacje i trawione kwasem tatuaże reptilliońskie arystokratki.

Zakon Zmierzchu i Świtu

Dawniej w kręgach uczonych dotkniętych gorączką złota uznawano za szaleńców, gdyż nie rozumiano natury ich daru. Leczono ich więc magicznie, otaczano opieką itp. Dopiero któryś z dociekliwych kapłanów, będący zarazem ówczesnym Wielkim Mineralogiem Dworu powiązał fakty i odkrył przełomową rzecz – raz na kilkadziesiąt tysięcy krasnoludów rodził się taki, który potrafił wyczuwać obecność złota, skarbów, artefaktów, czy innych drogocennych kruszców bez względu na ich odległość.

Comments are closed.