Wstęp do magii i czarów

Magia na Orchii jest bardzo rozpowszechniona, jako że świat ten przepełniony jest energią zwaną tu Potencjałem Magicznym (PM). Jest to bliżej nie określona magiczna siła występująca w pewnych niewielkich porcjach. Najmniejsza porcja tego ładunku, to 1 PM i już taka wielkość umożliwia rzucanie podstawowych czarów. Potencjał Magiczny występuje praktycznie we wszystkich przedmiotach lub istotach na tym planie Egzystencji (aczkolwiek, jako wyjątek, znane są golemy absolutnie niemagiczne i odporne na niemal całą magię). Natomiast istnieją istoty, (np. wargi, trolle, gryfony) których ciało jest lekko magiczne, zyskują one przez to wiele do swej Żywotności, Obrony i Wyparowań. Problemem związanym z Potencjałem Magicznym jest to, iż tylko nieliczni (np. po specjalnych przeszkoleniach) są w stanie pobierać go i właściwie wykorzystać.

Drugim aspektem tej sprawy jest fakt, że do końca nie jest on zbadany i przysparza niekiedy kłopotów, szczególnie przy nieostrożnym obchodzeniu się z nim. Należy również wspomnieć, że nie posiadając zupełnie PM-ów, można starać się rzucać czary z własnej żywotności. Niestety koszt takich czarów jest 10-krotnie wyższy. W praktyce oznacza to, iż żeby rzucić czar którego koszt wynosi 1 PM musimy poświęcić 10 punktów żywotności. Jak widać rzucanie czarów może bardzo boleć.

W oparciu o wykorzystywanie PM powstają ogromne czary, a także wiele dziedzin życia nieistniejących z reguły na innych Planach Egzystencji. Czary te w zależności od osób, które się w nich specjalizują, podzielono na 8 grup. Są to czary: kapłańskie, druidyczne, astrologiczne, półboskie, magów, czarnoksięskie, iluzjonistyczne i alchemiczne. Ponieważ w każdej takiej grupie mają one różną siłę i poziom komplikacji, podzielono je na minimum 10 (podstawowych) Kręgów Magii (czary najtrudniejsze, najpotężniejsze i najbardziej skomplikowane zaliczono do innych, tzw. Specjalnych Kręgów Magii).

Na koniec coś od siebie – czary tutaj będą chyba największym zbiorem magii do KC. Są one gromadzone przez lata mojej gry. Tam gdzie będę znał autorstwo będę starał się dodać. Gdzie nie, to z góry przepraszam i proszę o informację czyjego autorstwa są. Największa liczba będzie pochodzić z pierwotnego pisma Magia i Miecz oraz z pliku Krysztalyczasu.doc, który jest do znalezienie w necie.

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *