Magia

Wstęp do magii i czarów

Magia na Orchii jest wszędzie. Jeśli chcesz ją posiąść musisz poznać podstawowe tajniki. Musisz wiedzieć czym jest PM i jak go wykorzystać. Musisz wiedzieć, jak nią władać i kto może to uczynić.

Warunki rzucania czarów

Chcąc rzucić czar musisz się wiele nauczyć. Jeśli nawet sprostasz tej wiedzy, dalej musisz się dowiedzieć w jakich okolicznościach jej użyć. Tego typu wiedza nie jest niezbędna, (zawsze możesz uczyć się na błędach) ale może okazać się potwornie praktyczna.

Czary autorytatywne

Chcąc rzucać czary trzeba wiedzieć skąd je wziąć, znaleźć źródło. Warto sprawdzić jakie są możliwości rzucenia czaru.

Krytyczne przypadki rzucenia czarów

Czary to rzecz dziwna, zgłębiona choć nieopanowana. Zawsze istnieje możliwość, iż coś wyjdzie lepiej niż się oczekiwało. Jednak równie często może zdarzyć się sytuacja odwrotna, iż coś wyjdzie zupełnie nie tak, jak się oczekiwało.

Czary – objaśnienia i możliwości rzucania

To, co w magii najcenniejsze i najbardziej interesujące to czary. Już wiesz jak je rzucić, pozostaje jeszcze wiedza jakie są i jak działają. Wiedza ta jest bardzo obszerna, dlatego też dużo czasu potrzeba, by ją zgłębić.

Spis czarów

Obszerny katalog czarów z podziałem na profesje i kręgi magii.

Tworzenie nowych czarów

Procedura przygotowywania autorskich czarów czarodziejskich i klerycznych.

Znaki wiedźmińskie

Opis prostej magii wykorzystywanej przez przedstawicieli profesji wiedźmina.

Bardyjskie pieśni heroiczne

Magiczne pieśni, którymi posługują się bardowie.

Legenda czarów antycznych

W dawnych czasach, gdy długo żyjące rasy panowały na Orchii wymyślano lub zdobywano czary o potężnych właściwościach. Dzisiejsi czarodzieje i klerycy nazywają je czarami antycznymi.

Schemat sporządzania mikstur magicznych

Magia to nie tylko czary. Magia to przede wszystkim wiedza. Wiedza, która odpowiednio użyta powoduje sytuację, których inni nie rozumieją. Tutaj masz szansę dowiedzieć się trochę o magicznej esencji, która jest również magią, jednak bardziej poprzez wiedzę, niż umiejętności.

Schemat robienia wywarów z ziół oraz lista ziół

Zioła i możliwości ich użycia, to temat równie ciekawy, co samo rzucanie czarów. Choć wiele osób uzna, że jest to proces bardzo czasochłonny, to jednak efekty mogą często zaskoczyć i wynagrodzić czas, jaki należy poświęcić, aby go uzyskać.

Magiczne inkantacje

Aby czar działał poprawnie dawał chciane skutki potrzebna jest specjalna inkantacja słowna czyli zbiór słów które uwolnią energię magiczną z czarodzieja . Jak to zrobić? Jak dobierać słowa do konkretnego czaru?

Krasnoludzkie runy

Pochodzenie krasnoludzkich runów sięga Czasów Czerni. Wbrew temu co sądzi wielu uczonych badających ten temat tworzenie runów nie pochodzi czysto od krasnoludów. Pierwotne runy pochodziły od elfów, jednakże pod zdecydowanie łagodniejszą postacią niż to jest teraz.

Magia nieco inna niż znacie, część 2, część 3

W większości systemów fantasy reguły dotyczące magii są do siebie zbliżone. We wszystkich podręcznikach gier znajdują się specjalne rozdziały wypełnione po brzegi opisami zaklęć. I choć w poszczególnych systemach zasady dotyczące czarowania nieznacznie się różnią, choć w jednych należy rzucać kośćmi, w innych nie, to jednak w znakomitej większości przypadków schemat opisu zaklęcia jest podobny i składa się z tych samych elementów.

Psionik – szkolenie specjalistyczne

Szkolenie nadnaturalne psioników jest niesamowicie rzadko spotykane. Znalezienie nauczyciela graniczy niemal z cudem. Czasem, po uzyskaniu odpowiedniego statusu lub posiadanie odpowiednich znajomości umożliwia odbycie nauki u mistrza.

Amulety na PM

Osią funkcjonowania każdego adepta sztuki czarodziejskiej jest jego zdolność do wykorzystywania mocy. Niezbędnym zaś do tego narzędziem jest amulet. Ogromny trud włożyć musi przyszły czarodziej w szkolenie z zakresu zrozumienia zasad, wykorzystania, a niekiedy i tworzenia źródła swej potęgi.

Comments are closed.