Opis Orchii

Świat w którym urodzili się wasi bohaterowie nazywa się w prawie wszystkich znanych tam językach Orchią, choć ludzie przywykli ją nazywać Ochria. Jest to bardzo stary, magiczny świat. Obok mitycznych potworów i wielu humanoidalnych ras można niezmiernie często można ruiny i inne resztki potężnych lub maleńkich, dawno wymarłych, niezliczonych starożytnych cywilizacji.

W wyniku działania ogromnych sił, mocy, czy bóstw, glob często bardzo się zmieniał. W chwili, w której wam to przedstawiam podzielony jest na dwie części. Jedna z nich to półkula wschodnia niezbadana od niezliczonych lat, dla zwykłych śmiertelników nieznana i nieosiągalna. Zachowana wiedza o tym świecie wspomina, iż znajduje się tam legendarny Ocean Burz i niedostępny Zapomniany Kontynent… Druga półkula (zachodnia), to ogromne ziemiomorze podzielone na 10 ogromnych archipelagów. Niespotykana nigdzie ilość potworów, istot, mitów i tajemnic, bogate rzeki i morza, żyzne lądy, bogactwo zwierząt czyni z tego obszaru miejsce, gdzie występuje w praktyce wszystko, co można oczekiwać od mitycznego świata fantasy. W tym też świecie ojczyzną wszystkich Awanturników będzie najbardziej cywilizowany, umieszczony centralnie względem innych lądów obszar, zwany Archipelagiem Centralnym, a szczególnie jego największa wyspa Orkus Wielki.

Archipelag Centralny jest położony w północnej części półkuli zachodniej, nieco na północ od zwrotnika. Wokół niego leży 8 symetrycznie rozrzuconych Archipelagów, z których 3 południowe znajdują się na wysokości równika, a 3 północne leżą w okolicach koła podbiegunowego. Wszystkie te 9 archipelagów, niby sieć lub ramiona otacza zewsząd i oddziela od siebie inny Archipelag, zwany Pajęczym. Na południe od równika tworzy on miniaturowy kontynent, zwany AN-GCHOR (śmierci). Jest to najbardziej straszliwy, prastary, zapomniany i tajemniczy archipelag Orchii, który nigdy nie pozwolił się ucywilizować…

Obszar Orkusa Wielkiego i innych wysp Archipelagu Centralnego, a więc ten na którym rozgrywane będą przygody jest ze swym klimatem porównywalny do dzisiejszego zwrotnikowo-umiarkowanego, morskiego klimatu Ziemi. Podstawową rośliną pokarmową na Orkusie jest niezmiernie bogata między innymi w skrobię odmiana agawy. Ta szybko rosnąca roślina, wysoka na metr, o grubych długich, soczystych liściach stanowi główny pokarm wszelkich osiadłych ras, a przede wszystkim jest praktycznie niewyczerpalnym źródłem paszy dla ogromnych stad bawołów-Opasów i innych roślinożerców. Czasy, w których najłatwiej umiejscawiać scenariusze przygód, zaczynają się od 455 roku (według oficjalnie uznawanego kalendarza w tym świecie jest to rok 95 455 Transsu Kartana).

Bookmark the permalink.

2 Comments

  1. Załączę mapkę:
    [URL=http://img90.imageshack.us/my.php?image=orchiatf9.jpg][IMG=http://img90.imageshack.us/img90/2125/orchiatf9.jpg][/IMG][/URL]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *