Wielkie Pianalia

Wstęp

Świat Orchii jest niepowtarzalny w swoim kolorycie, albowiem każdego miesiąca wchodzi w strefę większych wpływów bóstw o konkretnym charakterze. Owocuje to nie tylko zwiększonym zauważeniem wiernych konkretnego boga ale także szczególnym świątecznym charakterem danego miesiąca, w trakcie którego dochodzi do rozlicznych cudów. Podczas kolejnych czterdziestu dni Orchia jest zatem pod mocniejszym niż zazwyczaj wpływem dwóch bóstw tego samego charakteru, które w tym czasie intensyfikują swój wpływ na Orchię. Każdy z miesięcy jest więc na swój sposób wyjątkowy, bowiem siły zaangażowane w wojnę esencji toczą zażarty i nieustający bój o świat. W danym miesiącu świat zmienia swe oblicze pod wpływem wzrastającej mocy bogów, którzy starają się go upodobnić do swych niebiańskich królestw. Kepon-Ran należy do Piana, bóstwa dobrego które w trakcie świętych libacji i miłosnych uniesień nie przestrzega żadnych praw ani obyczajów.

Charakter bóstwa i obrzędów

Pod koniec lata, po zbiorach zbóż a w trakcie zbiorów winogron, rozpoczyna się najweselszy miesiąc Orchiańskiego kalendarza. Jest to miesiąc Piana, bóstwa seksu, pijaństwa oraz frywolnych zabaw prowadzonych zupełnie bez względu na konsekwencje i wbrew zdrowemu rozsądkowi. Świętowania zwykle łamią zasady moralne wyznaczone przez innych bogów, nie przestrzegając nawet twardych katańskich praw. W tym miesiącu szczególnego rozluźnienia, kiedy nawet boski Katan wydaje się wyjątkowo odległy, strażnicy prawa wyjątkowo często przymykają oko na pomniejsze ekscesy wyznawców Piana. Wprawdzie oficjalnym pretekstem by tak czynić jest szeroko rozumiana wolność wyznania, w tym zgodna na publiczne świętowanie każdej religii, jednak prawdziwym powodem jest fakt, że ostatecznie każdy przecież potrzebuje odrobiny rozluźnienia w ciągu żmudnego roku. Trzy następne miesiące są bowiem wystarczająco niepokojące by samo wspomnienie o nich nie wywołało potrzeby wychylenia kubka czegoś mocniejszego, czy dwóch. Liczne interwencje kapłanów sił praworządności i spokoju takich jak Retiliiona Wielkiego u władz katańskich ukróciły nieco rozmach świętowania, przynajmniej zwłaszcza za dnia. Dla przykładu zaprzestano nadmiernego przyzywania z zaświatów sług Piana, a wszelkie wielkie uroczystości przeniesiono w porę po zmroku i w miejsca bardziej odległe od wzroku niechętnych Pianitom. Myli się jednak ten, kto twierdzi ze utraciły one swój libacyjno-orgiastyczny charakter. Daje to argument przeciwnikom kultu którzy z uporem twierdzą, że Pian jako jedno z najmłodszych Orchiańskich bóstw jest widomą oznaką rozkładu moralnego i deprawacji na skalę nie znaną za czasów Imperium Słońca, a zatem świętowanie powinno być zakazane w całości. Pozostawiając na boku te dywagacje przyjrzyjmy się świętom.

Świętowanie, obrzędy i praktyki

Na wstępie należy jasno podkreślić, że nie mają one nigdy ułożonego harmonogramu i występują co roku w innej kolejności i zaczynają się spontanicznie w różnych miejscach. Oddaje to w pełni chaotyczny charakter bóstwa, który podobno nawet nie ma stałej lokalizacji dla swojej głównej świątyni. Choć oficjalnie w Ostrogarze pełni tą rolę zbudowana w Złotej Dzielnicy Jumba to jednak ze względu na porządek utrzymywany w tej dzielnic większość wiernych z ulicy nie ma możliwości wstępu do świętego miejsca. Pomimo, że ów gmach znajduje się na granicy dwóch dzielnic i ma wejścia z obu stron, to i tak większość wiernych Piana którymi są uliczni pijacy i nierządnice z dzielnicy Chłopskiego Krocza nawet razu nie przekroczyło jej progu. Nieco łatwiej dostępną jest już świątynia płożona w Srebrnej Przystani EL Idios. Zbudowana jest w formie cztero poziomowej karczmy, której górne piętra to świątynia otwarta dosłownie dla wszystkich. Łatwość dostępu pospolitej gawiedzi do tego miejsca czyni jej przewagę, nad prześwietną Jumbą, do której dostępu w Złotej Dzielnicy bronią liczne oddziały elitarnej straży miejskiej. Pian posiada jednak także mnóstwo karczem i zamtuzów położonych na terenie całej stolicy, które stają się nader tłumnie odwiedzane w miesiącu świątecznym. Ostatecznie w ten specjalny świąteczny czas, miejscem kultu stają się nawet ciemne miejskie zaułki, gdzie parami bądź grupowo, odurzeni alkoholem wierni oddają cześć bogu seksu. Wówczas pośród cieni nocy, zmysłowe pojękiwania połączone z pijackim bełkotem stanowią najprzyjemniejszą dla ucha boga modlitwę.

Świętującymi Pianalia są przeważnie osoby młode, które ledwo wkroczyły w wiek dorosłości i nie nacieszyły się jeszcze wolnością współżycia i pełnią nieskrępowanej niczym zabawy. Typowi wierni Piana są przeważnie mieszańcami różnych krwi. Jest to zrozumiałe jako, że bóstwo jest bardzo liberalnie nastawione na kwestię międzyrasowego rozmnażania. Ich osobliwy wygląd jest zazwyczaj wynikiem wymieszania się krwi wielu ras w trakcie bezpruderyjnego rozmnażania w najgorszych dzielnicach miast poprzez kolejne tysiąclecia trwania imperium Katanów. Wielokrwiści mieszańcy, posiadający w swych rysach kształty niemal wszystkich ras, tego miesiąca wychodzą z najgorszych dzielnic by świętować. Ci odrzuceni przez czyste i wyniosłe rasy odmieńcy stali się dla jednych wizytówką pianali swego rodzaju natomiast dla przeciwników, wyraźnym znakiem upadku imperium.

Parada Fallusa

Tradycyjna parada inicjująca Pianalia rozpoczyna się na rynkach bądź na ulicach miasta. Tworzy ją wielobarwna grupa młodych osób, poprzedzona przez grupę tancerek w skąpych ubraniach oraz skoczną orkiestrę złożoną z przypadkowych muzyków. Fetowanie rozpoczyna się po zmroku. Tłum młodych ludzi po hucznej alkoholowej inauguracji na pobliskim rynku, połączonej z tańcami roznegliżowanych tancerek na beczkach, zmierza następnie przy wtórze muzyki przez całe miasto w kierunku głównych świątyń gdzie zabawa trwa do świtu. Różnobarwny korowód, na wpół nagich młodocianych osób, z których mało kto jest jeszcze trzeźwy, śmiejąc się i bawiąc zaprasza przechodniów do dołączenia się do zabawy. Czasami niezdecydowanego gapia potrafi ponieść ze swym nurtem wprost do świątyń boga seksu i pijaństwa, skąd nieszczęśnikowi trudno jest wyjść aż do świtu. Trudno opisać jest ten frywolny pochód młodych osób tak by właściwie oddać jego nastrój, jest to jedna z rzeczy jakie po prostu należy zobaczyć na własne oczy.

Parada niegdyś kończyła się konkursem. Rzeźby wiadomego kształtu stawały w wielkim konkursie, w którym wygrywał ten najbardziej okazały w kształcie. Święto to zostało jednak w Ostrogarze zakazane ze względu na swą publiczną obsceniczność ponieważ konkursy organizowano na największych miejskich rynkach, jedynych na tyle dużych miejscach by mogły pomieścić wszystkie konkursowe rzeźby na raz. Podobno przyczynkiem do zakazania tego konkursu było kiedy jedna z rzeźb w drodze na konkurs nie mogąc się załamać na zakręcie zatamowała ruch jednej z głównych ulic. Łatwo zniechęcający się wierni Piana szybko porzucili rzeźbę i poszli bawić się dalej, przez co cały bałagan w sprzątaniu o poranku spadł na głowę miejskich służb, budząc tym samy niesmak i liczne oficjalne protesty innych kultów.

Uczta pierwszej nocy

Wieczorem, tradycyjnie po paradzie urządzana jest impreza zwana pierwszą nocą. Polega na defloracji, chętnych do tego pretendentek. Wpierw urządzany jest jednak wśród nich konkurs piękności. Wszystkie uczestniczki ubrane w dosyć wyzywające stroje stają na scenie i mają prawo wybrać z głosujących na nie osób tego z kim chcą spędzić z nim pierwszą noc. Chociaż startujące w konkursie kobiety są różnej urody to nawet te, które delikatnie mówiąc nie są nią szczególnie obdarzone nigdy nie zostają tej nocy same. Ostatecznie, konkurs trwa wystarczająco długo by spojona winem gawiedź przestała być w końcu wybredna. Alternatywnie młódka może też zawsze wybrać któregoś z kapłanów Piana, by ten w sposób delikatny i profesjonalny przeprowadził ją na wyższy poziom dorosłości w ramach obowiązkowej kapłańskiej posługi. Rytuał ten miewa też swój odpowiednik męski, gdzie widownią nie koniecznie bywają same kobiety.

Święte kupczenie ciałem

Raz do roku wyznające Piana kobiety mają obowiązek porzucić na jedną noc swe domostwo, wszelkie małżeńskie obowiązki i świadczyć seksualne usługi za pieniądze. Zdobyte w ten sposób dobra, pod groźbą grzechu mają obowiązek w całości przekazać na rzecz świątyni Piana. Miejsce kupczenia ciałem wybierają same. Są to przeważnie albo znane z tego typu usług ulice albo mury przy świątyniach Piana. Stając tam wieczorami, ubrane w zwyczajową luźną często półprzezroczystą szatę odsłaniają zgrabnym uchem swe wdzięki, prezentują je każdemu chętnemu do zapłacenia za ewentualny święty akt. Te kobiety, które w tajemnicy przed mężem świętują w ten sposób Pianalia noszą dodatkowo woale zasłaniające twarze, co ma uchronić je przed rozpoznaniem przez sąsiadów bądź znajomych. Rytuał kupczenia ciałem ma zapewnić im szczególne błogosławieństwo bóstwa na kolejne miesiące, aż do kolejnego Kepon-Rana.

Winobranie

Kolejne tradycyjne obrzędy związane ze świętowaniem pierwszego zbioru winogron. Zazwyczaj towarzyszą mu śpiewy i tańce podczas ugniatania winogron przez młode, skąpo odziane dziewczęta oraz libacja alkoholowa trwająca nierzadko aż do poranka. W niektórych regionach wymaga się by winogrona deptały wyłącznie dziewice. Wraz z czasem mijającym podczas ugniatania, parujące opary wina uderzają do głowy dziewczętom, przeradzając zwykłą czynność w coś zgoła bliższego sercu boga pijaństwa i seksu. W miastach praktycznie nie obchodzi się tego obrzędu z uwagi na brak winnic.

Próba win

Wbrew pozorom jedno z najpoważniejszych praktyk mających swoje duże przełożenie finansowe. Rok rocznie, w wielkiej hali największej świątyni ustawiane są darmowe baryłki z różnych konkurujących miedzy sobą winiarni. Wybrana grupa kiperów, składająca się przeważnie z kapłanów Piana o niepospolicie wyostrzonym zmyśle smaku w stosunku do tego trunku, ocenia kolejno wszystkie uczestniczące w konkursie antałki. Wyjątkowo dobry gust pianitów jeśli chodzi o wina niejednokrotnie już przysporzył fortunę bliżej nie znanym dotąd rodom kupieckim, dlatego traktowany jest z wyjątkową powagą. Podobne konkursy są organizowane w zakresie pozostałych alkoholi, jak piwo czy miody. Nie mają one jednak takiej powagi i tradycji jak starożytny winiarski obyczaj.

Konkursy i zabawy

W trakcie całego święta nieustannie organizowane są liczne konkursy. Najpopularniejszymi są:

 • Konkursy nagości, gdzie nagrodą jest naprędce urządzany z byle czego tron dla zwycięzców zwanymi królową i królem Piana. Mają oni moc by tej nocy wybrać sobie dowolnego kochanka lub kochanków.
 • Zawody w piciu alkoholu (na czas albo na ilość, pojedyncze albo drużynowe).
 • Konkursy na najbardziej zmysłowy (czytaj wzywający) strój.
 • Konkursy w tańcu erotycznym.
 • Wszelkie odmiany i rodzaje zawodów o naturze seksualno-wyczynowej… W tym ostatnim wątku pomysłowość Pianitów praktycznie nie zna granic. Najbardziej banalnych pomysłów jak rywalizacja w ilości partnerów doprowadzanych do granic rozkoszy w ciągu jednej nocy po tak ekscentryczne jak konkurs na najdziwniejszą pozycję seksulaną. Wśród mężczyzn popularnymi zawodami dowodzącym tężyzny jest podnoszenie za pomocą wiadomej części ciała wpierw pustego wiadra, które co raz to bardziej dopełnianie jest piwem lub winem. Wygrywa ten zawodnik, którego przysposobienie jest w stanie wytrzymać największy ciężar. W nagrodę może wychylić zawartość podnoszonego wiadra.

Publiczne schadzki

Wśród religijnych praktyk stosowanych przez pianitów największe zgorszenie wśród wyznawców innych kultów budzi urządzanie publicznych grupowych seksualnych aktów. Zaczynają się kiedy jakaś kobieta przekazuje kapłance, iż we wskazanym przez nią miejscu jest w stanie przyjąć dowolną ilość kochanków wybranych dla niej przez kapłankę Piana. W trakcie aktu obowiązuje zaś zasada, iż każdy przechodzień kto przypadkowo się tam znajdzie, ma prawo do woli się przyglądać a nawet przyłączyć. Akty te wprawdzie odbywają się wyłącznie nocą ze względu na brutalne kary stosowane przez katańskich strażników ale i tak opowieści o nich krążą od dawna po mieście. Co ciekawe kiedy patrol przypadkiem natrafi na scenę tego typu nie zawsze wymierza karę. Raz że przewaga liczebna bywa często po stronie pianitów a dwa, że wśród uprawiających ten rodzaj świętowania kobiet często zdarzają się wysoko urodzone damy ze złotej dzielnicy, które znudzone bogatym zżyciem poszukują osobliwej rozrywki w najgorszych Ostrogarskich dzielnicach. Niejeden strażnik zastanowi się nim sprowadzi do strażnicy taką dziewoję by jurysdykcja katańska wymierzyła jej kodeksową karę. Wpływowe ostrogarskie rodziny potrafią bowiem szybko ukręcić łeb sprawie, razem z karkiem strażników którzy śmieli wywlec na światło dzienne, drobną słabości czyjejś córki lub żony.

Wielka świąteczna orgia kończąca

Klasyczna impreza Pianowska urządzana także na zakończenie Pianali jako punkt kulminacyjny. W Ostrogarskiej formie wybrani przez kapłanów uczestnicy zostają podzieleni na grupy w zależności od przysposobienia naturalnego i wytrzymałości okazanej w bieżących Pianaliach. Grupy są lokowane według jakości, na czterech kolejnych piętrach świątyni, przy czym najsłabiej uzdolnieni uczestnicy znajdują się na najniższej elewacji. Podobno dotarcie na najwyższe piętro oraz utrzymywanie alkoholu w organizmie przez cały miesiąc jest gwarantem boskiego błogosławieństwa.

Kapłani i kapłanki w święta, obrzędy i posługi

Kult Piana nigdy nie doczekał się jakiejś bardziej formalnej organizacji. Czasem bywa, że jego kapłani i kapłanki nie znają się a jedyne co ich łączy to niechlujny strój i wieczne upojenie alkoholowe. To ostatnie zresztą bywa zwane świętym albo boskim stanem, cieszącym się szczególną przychylnością bóstwa. Odruchy odstawienie są zaś czasem traktowane jako zemsta wrogich bogów. Wśród kapłanek i kapłanów w trakcie świąt wysoko cenione są nimfomania, seksoholizm i biseksualizm. Zwłaszcza ten ostatni uważa się za przejaw szczególnego błogosławieństwa ponieważ daje możliwość korzystania z pełni swobody seksualnej. Wprawdzie nie wymaga się od kapłanów i kapłanek praktyk seksualnych wbrew sobie ale oczekuje się, że przynajmniej raz na rok w miesiącu świątecznym dadzą sobie szansę spróbować zaznać tej przyjemności. Wszak opory w tym zakresie można łatwo przełamać wprowadzając się w błogosławiony stan choćby za pomocą butelki wina. Niektórzy powiadają, że akt ten jest elementem podstawowym każdego kapłańskiego szkolenia Pianitów ale sami kapłani ani nie potwierdzają ani nie zaprzeczają tej informacji.

Obowiązkami kapłanów i wcale nie mniej licznych kapłanek w czasie miesiąca Piana jest nieustanne zapraszanie na libacje oraz troska o świętujących wiernych. To ostatnie odbywa się na dwa sposoby. Kapłan jest zobowiązany pośpieszyć z seksualną posługą każdemu potrzebującemu oraz ma obowiązek bronić wiernych przez niebezpieczeństwem. Często jest to tożsame z karaniem strażników miejskich, którzy nadto zapędzają się w swych obowiązkach. Wprawdzie pianici nie dysponują śmiertelnie groźną magią ale tych którzy narażają się na ich gniew łatwo może spotkać klątwa alkoholizmu (\”od teraz będziesz potrzebował Piana tak jak spragniony potrzebuje wody\” ) albo niedowładu seksualnego, którego wizja szczególnie mocno oddziałuje na psychikę prostego strażnika miejskiego. Strażnicy miejscy mają się więc na baczności by w trakcie świętego miesiąca nie wymierzać wiernym, zbyt surowych czy niekiedy nawet regulaminowych kar narażając się tym samym na gniew kapłanów. Ta ostatnia klątwa skutecznie odstrasza także gwałcicieli i dewiantów, którzy podczas świąt zbluźnią swym zachowaniem wobec dobrego charakteru bóstwa. Kapłani mają również moc wymazywania wspomnień poszkodowanym przez tego typu zajścia. Często ta umiejętność jest używana na małżonkach by przyspieszyć proces wybaczania.

Jedną z nadzwyczajnych zdolności wielkiego kapłana Piana jest możliwość przyzwania dwóch rodzajów wyjątkowych bytów. Pierwszym jest Antałek (inaczej Opój), czyli grubiutki niczym baryłka anioł Piana odpowiedzialny za trunki. Może on wychylić dowolną ilość trunków a za wyjątkowo wyborne udzielić nagrody. Ponadto sika on czystym alkoholem i jest w stanie zamienić dowolną wodę w procentowy trunek. Zdarzało się, że sprowadzony do Ostrogaru Opój zamieniał na jakiś czas fontannę z wodą w wino. Drugim bytem jest sukkub Piana. Przypominający w swym wyglądzie albo mężczyznę albo kobietę hemafrodyta ma podwójną ilość narządów płciowych podobnie jak malauki i jest niestrudzony w boju. Zna wszelkie czynności seksualne i przeważnie przebywa na najwyższym piętrze głównej świątyni, gdzie prawo wstępu mają tylko wybrani przez kapłanów. W praktyce jednak czasami wylatuje na miast, gdzie przez okna dostaje się do domów mieszczan.

Bogowie Kepon-Ran, Pian i Kas-Handil

Ci dwaj bogowie nie konkurują ze sobą, wprawdzie obaj są chaotyczni ale z natury również dobrzy. Zatem ich kulty często świętują razem, nie rywalizując ale na przemian uzupełniając się we wspólnie spędzanych krotochwilach. Zmęczenie wynikające ze świętowania na sposób pianowski najlepiej zregenerować leżąc w spokoju, przy cichym śpiewie bądź poezji. Tak samo kubek dobrego wina rozplątuje język poezji i otwiera umysł.

Dowcipy i kawalarstwo będące wprawdzie domeną Kas-Handila pojawiają się także w obrzędach Piana. Najczęściej jednak sprowadzają się do zawiązania komuś chętnemu oczu by następnie kochał się z osobą z którą nie zupełnie zamierzał albo do podmieniania pitych trunków. Ewentualnie do psikusów polegających na wypisywaniu na nieprzytomnych ciałach zabawnych napisów, goleniu miejsc intymnych w dziwne runiczne znaki lub w przypadku mężczyzn zawiązywaniu podczas snu supełków i wstążeczek na przyrodzeniu.

Słowniczek Pianicki

Święty stan – stan upojenia alkoholowego, nietrzeźwości lub ekstazy seksualnej.

Mamrot – stan upojenia alkoholowego w trakcie którego osoba mamrocze bliżej nie zrozumiałe słowa. Jest to stan prorocki a zrozumienie słów płynących z ust takiej wyroczni podobno daje wiedzę o przyszłości. Niestety przeważnie dotyczy ona przyszłych imprez i przygodnego seksu.

Przyjmowanie komunii – wychylanie dzbana, picie alkoholu.

Świętówka – miejsce gdzie odbywa się jakaś impreza świąteczna, rzadziej kobieta kupcząca w trakcie Pianali swym ciałem celem przekazania zapłaty za akt na zbożny cel.

„Wyhylylybymy” – słowo z największą ilością „y” jakie istenieje, popularne zawołanie Pianickie najczęściej połączone ze stuknięciem kuflami.

Bookmark the permalink.

11 Comments

 1. Jestem żądny większej ilości tekstów traktujących o religiach Orchii, bo to tak po prawdzie rzeka niewyczerpalnych możliwości. Widać, że Suriel poświęcił więcej niż chwilkę na napisanie tego tekstu. Materiał ma pianicki charakter i chętnie przetestuję jego smaczki w sesji PBF, kiedy tylko przytrafi nam się stosowna okazja!

 2. Ze swej strony gratuluję autorowi świetnego, wręcz genialnego tekstu. Bedę tu zaglądał częściej, by od czasu do czasu sobie przeczytać to poprzednie zdanie 😀

 3. Jestem pod wrażeniem. Tekst bardzo dogłębnie wchodzi w świat. Pozostaje tylko pytanie czy faktycznie trzeba miesiące w orchi nazywać ich nazwą? Dla mnie są one nie do zapamiętania ;/ Czyta się milo i sprawnie, chcę więcej! Może dla odmiany jakiegoś praw_zł Boga ktoś opiszesz? Ps. Dajże jakaś grafikę

 4. "Dajze jakąś grafikę"
  Kiej się wstydzam. Bo musiała by byc o…:/pupa

 5. Zajebisty tekst. Od samego czytania czlowiek sie robi lekko pijany! Pasuje do Piana i wzbogaca swiat! Super!

 6. #Dretch. Masz cos o zlych bogach: [url]http://www.krysztalyczasu.pl/articles.php?article_id=445[/url]

 7. [Wielki uśmiech]- bo mi komputer znaczków nie wkleja.
  Tekst znakomity. Gratulacje i podziękowania. Tak, mogłyby powstać takie materiały o wszystkich bogach. Kto to zrobi?

  [i]-Kochanie, gdzie byłaś, taka wrzawa na zewnątrz?- pyta William odrywając oczy od rachunków.
  -U Dailin na kartach
  -A po co Ci ten woal na twarzy?
  -By utrzymać łatwiej kamienną twarz.[/i]

  Czy Kepon-Ran nie mógłby trwać cały rok?

 8. Mógłby. Co do tekstów o bogach w poszczególnych miesiącach świątecznych to mozna by pomyśleć i powoli je porobić. Czemu by nie?. Żmudna i mozolna to praca więc na pewno nie dla jednej osoby. W sumie to chodzi o pomysły; chyba założę wątek.

 9. Suriel brawo za kawał świetnej roboty. Więc ku czci Piana :/cyk

 10. Niezły materiał. Całkiem wpisuje się w moją wizję tego kultu. W ostatnim czasie moi gracze nawet mieli okazję bliżej obcować z tą religią.
  Jednakże w artykule zabrakło mi odniesień do pociągu seksualnego osobników tej samej płci co wydaje mi się jak najbardziej naturalne w tym kręgu.

  I na koniec zauważyłem literówkę 🙂
  [quote]najbardziej zmysłowy (czytaj [b]wzywający[/b]) strój,[/quote]

 11. Dzięki. Venar bo wydawało mi się oczywiste że wszelkie zwyczaje są praktykowane przez każdą orientację seksualną. Może i faktycznie slowo na wstępie o tym by się przydało…
  A co do literówki to jestem wstrząśnięty jak ona mogła się przedrzeć przez czternaście korekt tekstu i mrowie recenzentów. 😮

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *