Scenariusze

Kryształy Czasu

Gniew udręczonych

Sprowadzani na ziemie Imperium niewolnicy trafiali w zupełnie dla siebie obcą krainę, zamorskie piekło, którego mieszkańcy posługiwali się niezrozumiałą dla większości nieszczęśników mową, a równie niezrozumiałe prawa pozwalały pojmanych wbrew woli cudzoziemców zakuwać w łańcuchy i pędzić długimi kolumnami po pylistych drogach ku odległym o wiele dni marszu kopalniom złota.

Klątwa Dziecięcia Tfama

Na spokojnych wodach przybrzeżnych Karminu, kilkadziesiąt mil na południe od Przylądka Jurhana i w obszarze zwanym Cieśniną Chalmejską, wznosi się ponad toń morza niewielka wysepka o stromych skalistych brzegach, otoczona białą pianą grzywaczy i kusząca wzrok plamą zieleni pośród błękitu morskiego bezmiaru.

Świątynia Morglitha

W roku 9454 KI wierni uczęszczający do świątyń Pana Umarłych mieli sposobność usłyszeć odczytane przez kapłanów listy, nadesłane z Ostrogaru i będące kopią pisma skreślonego świątobliwą ręką samego arcykapłana kthana Kuruta-sena, najwyższego hierarchy kultu Czaszkogłowego na Archipelagu Centralnym.

Wakacje nad wodą

Do tej przygody idealnie nadają się do tego grupki raczej niezamożne, ale energicznie wymachujące orężem i propagujące własną niezniszczalność w każdej karczmie czy na każdym trakcie. Właśnie dla takich ludzi droga na okręt stoi otworem.

Zerwane okowy

Przełom lat 9455 i 9456 okazał się okresem dramatycznym w skutkach dla wielu wolnych od imperialnej władzy społeczności Kartarii, osiadłych głównie na obrzeżach Archipelagu Centralnego i rządzących się własnymi prawami. Pozbawione ochrony innej niż własne miecze, osady te łupione były w owym okresie jedna po drugiej, pustoszone przez przybyszów z północy żądnych tylko jednego bogactwa: żywego towaru.

Pobierz “Boskie potyczki - minikampania” Boskie-Potyczki.pdf – Pobrano 651 razy – 2 MB


Pobierz “Dom” dom.pdf – Pobrano 632 razy – 23 MB


Pobierz “Dom II: Urodziny Alvina” dom2.pdf – Pobrano 564 razy – 35 MB


Pobierz “Duch” Duch.pdf – Pobrano 561 razy – 31 MB


Pobierz “Klasztor obrazów” klasztor_obrazow.pdf – Pobrano 606 razy – 20 MB


Pobierz “Konfrontacja (MAK)” konfrontacja.pdf – Pobrano 576 razy – 7 MB


Pobierz “Lustro Melerusa (MAK)” lustro-melerusa.pdf – Pobrano 670 razy – 4 MB


Pobierz “Łowcy koni” lowcy_koni.pdf – Pobrano 681 razy – 14 MB


Pobierz “Micalla” mircalla.pdf – Pobrano 586 razy – 23 MB


Pobierz “Ogrody Chaosu” ogrody_chaosu.pdf – Pobrano 674 razy – 19 MB


Pobierz “Pazur Azgara (MAK)” pazur_azgara.pdf – Pobrano 804 razy – 4 MB


Pobierz “Proroctwo Nathaniela” proroctwo_nathaniela.pdf – Pobrano 623 razy – 41 MB


Pobierz “Władca Cieni” wladca-cieni.pdf – Pobrano 849 razy – 5 MB


Pobierz “Wyspa” przygoda_wyspa_by_nanatar.pdf – Pobrano 414 razy – 2 MB


Pobierz “Zakładnik” zakladnik.pdf – Pobrano 574 razy – 7 MB

Żelazne Królestwa

Koszmar z Ramarcku

Niewielki płaskodenny parowiec młócił wodę łopatkowymi kołami sunąc z niewielką prędkością po mętnej tafli bagiennego rozlewiska, poprzez lepkie opary zalegającej na mokradłach mgły. Wiotka blada zasłona bagiennych wyziewów splatała się z czarnymi kłębami dymu buchającymi z komina statku, a miarowy łoskot parowych turbin zdawał się wtapiać w niepokojącą ciszę zalegającą na mokradłach.

Pasażer na gapę

Walki na linii frontu przybierają z każdym dniem na intensywności, pochłaniając coraz więcej sił ludzkich i zasobów. Chcąc usprawnić za wszelką cenę komunikację, podlegające wojsku władze cywilne sięgają po każdy dostępny tabor kolejowy, wdrażając do ponownej służby nawet wagony, które od wielu lat stały porzucone na bocznicach.

Comments are closed.